Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот LBLS_APP » 25 Дек 2017 19:13

Не оспорвам аргументите в полза на полет София-Бургас, нито имам нещо против наличието му.
Операторът обаче явно е на мнение, че от тази линия не се печели достатъчно. Дали защото самолетът не се пълни достатъчно, дали защото не е сметнал добре цената, дали по друга причина - не мога да преценя. Не ми се вярва да го правят от едната тъпота. Впрочем и нискотарифните също не пускат тази линия, докато полет София-Варна си има и през зимата (wizz).
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 25 Дек 2017 19:59

Така! В разгара на дискусията аз пак имам много неща да кажа и допълня :lol: :lol: :lol:
Дали е от тъпота не знам, но знам, че тези хора много често работят на ръба на логиката, а понякога и зад него... и не го знам само аз.
Миналото лято не знам кодшер ли имаха или някакво друго споразумение, но следобедния им полет правеше връзка с АлИталия за Рим и Ер Берлин (по-миналото лято май) за Берлин. В тази връзка полета беше пълен с италианци и германци отишли да се забавляват на слънчака.
По въпроса защо никоя НТА не пуска полет по тази дестинация ще кажа, че при късите полети бюджетните компании имат по-малко опции за допълнителна печалба, а знаем, че при тяхната концепция печалбата рядко идва от самия "гол" билет. В повечето случаи печалбата се генерира от багажи, места, приорити, други екстри като повече легруум, кетъринг и duty free. Освен това кратките вътрешни линии в Европа обикновено изискват по-малък самолет както вече беше споменато. Все пак си мисля обаче, че е въпрос на време да видим НТА по тази линия, но да видим. След линиите SOF-GYD и SOF-LJU нищо няма да ме изуми :lol: :drinkers:
Мисля, че има още много доводи по темата. Все пак вероятно има много хора, които ще предпочетат да НЕ ползват самолета по този маршрут.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот steven » 25 Дек 2017 20:03

LBLS_APP написа:Не оспорвам аргументите в полза на полет София-Бургас, нито имам нещо против наличието му.
Операторът обаче явно е на мнение, че от тази линия не се печели достатъчно. Дали защото самолетът не се пълни достатъчно, дали защото не е сметнал добре цената, дали по друга причина - не мога да преценя. Не ми се вярва да го правят от едната тъпота. Впрочем и нискотарифните също не пускат тази линия, докато полет София-Варна си има и през зимата (wizz).



Цената на Уиз също е красива - 70 лв двупосочно за вътрешен, което са два билета до европейски летища. В същото време Букурещ-Клуж се продава двупосочно за 30лв. Има някакъв балон.
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот LBLS_APP » 25 Дек 2017 21:22

europeandj написа:По въпроса защо никоя НТА не пуска полет по тази дестинация ще кажа, че при късите полети бюджетните компании имат по-малко опции за допълнителна печалба, а знаем, че при тяхната концепция печалбата рядко идва от самия "гол" билет. В повечето случаи печалбата се генерира от багажи, места, приорити, други екстри като повече легруум, кетъринг и duty free. Освен това кратките вътрешни линии в Европа обикновено изискват по-малък самолет както вече беше споменато.
Неслучайно направих паралела с Варна. Полетното време е горе-долу същото (особено ако работят зоните и се лети GOL-AMTOV), съответно SOF-VAR и SOF-BOJ би трябвало да имат един и същ потенциал за печалба от изброените неща. След като Wizz са избрали Варна (което е по-слабо натовареното летище по време на сезона), значи играят и други фактори. Като например алтернативите за придвижване. Юг - 3 часа и малко от врата до врата, север - 6 часа. Възможно е да има и други фактори, като желаещи да пътуват и т.н.
europeandj написа:Все пак си мисля обаче, че е въпрос на време да видим НТА по тази линия, но да видим. След линиите SOF-GYD и SOF-LJU нищо няма да ме изуми :lol: :drinkers:
Лошо няма, въпреки че аз по-скоро бих заложил на хипотезата завършването на Хемус да удари самолетните превози София-Варна. Ще изчакаме 10-20 години и ще видим кой прав, кой крив ;)
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 30 Дек 2017 19:05

Преди време ми преместиха часа на излитане от София до Виена за пътуване през пролетта вместо следобед, късно вечерта. На 5-6 позвъняване на кол-центъра (понеже връзката прекъсва ако в рамките на 40 секунди не вдигне оператор, и което въпреки това се таксува, разбира се), една наистина любезна тяхна служителка ми преиздаде билета за няколко дни по-назад, защото държа да пристигна във Виена по светло, с уговорката от нейна страна, че "има доста време дотогава" (сещате се защо е този disclaimer).

Малко след това случайно зададох като опция отиване и връщане в един ден (става дума за деня, в който е моят полет до Виена, но ако изберете който и да е петък след 30 март, ще видите). Макар че май знам отговора, според вас възможно ли е следното разписание (може дори да се закупи такъв билет - с отиване и връщане в един ден):
11:55-12:30 София-Виена
21:05-23:35 Виена-София

Да знам просто дали да се готвя психически, че пак ще ми местят часа (8 часа и половина престой на самолета не ми се връзва и се чудя сега кой от двата полета ще преместят).
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 12 Яну 2018 16:11

От 2 февруари започват полетите до Одеса
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот epetkov » 12 Яну 2018 18:20

mashine1984 написа:От 2 февруари започват полетите до Одеса


И вече могат да се резервират билети не само от сайта на FB. https://www.avianews.com/ukraine/2018/01/11_bulgariaair_sofia_odessa.shtml
Последна промяна epetkov на 13 Яну 2018 17:16, променена общо 1 път
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 13 Яну 2018 13:27

19:05 Sofia(SOF)
20:30 Odesa(ODS)
Total duration 01h25m

21:20 Odesa(ODS)
22:40 Sofia(SOF)
Total duration 01h20m

Какво мислите, ще просъществува ли тази линия? Засега има заложени полети само за февруари и март.
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 13 Яну 2018 13:49

alex_2 написа:19:05 Sofia(SOF)
20:30 Odesa(ODS)
Total duration 01h25m

21:20 Odesa(ODS)
22:40 Sofia(SOF)
Total duration 01h20m

Какво мислите, ще просъществува ли тази линия? Засега има заложени полети само за февруари и март.

Вероятно под някаква форма ще получават субсидия за тази линия, иначе без трансфери е лишена от всякаква логика според мен. Като цяло цените са доста прилични и ако се задържи линията може би бих си направил една разходка до Одеса. Дано бесарабските българи я ползват предвид, че цените на самолетните билети не са много по-високи от автобусните.
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот harrier » 14 Яну 2018 13:15

Очевидно пускането на тази линия е политическо решение, така че по всяка вероятност се субсидира по един или друг начин - вероятно и от двете летища под формата на субсидия за развитието на нови линии през първите 12-18 месеца от съществуването й.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 14 Яну 2018 18:54

Според мен линията си е супер. Рядко се вижда толкова добра логика при България Ер. Полети петък и неделя вечер, които идеално пасват за работещи/учащи. Цените са доста приемливи!
Не трябва да се пропуска факта, че в тази област живеят много бесарабски българи, които вече малко по малко се ориентират към България. Освен това е важно да се подчертае, че за да пътуваш от София до Одеса по земя преминаваш 3 държавни граници и почти никъде по пътя нямаш магистрала. Предполагам, че отнема десетки часове такова начинание.
За трансфери: Всички знаем колко изпускат България Ер от това и колко добри връзки биха могли да организират при едно адаптирано за целта разписание.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 18 Яну 2018 11:44

Продължават да чупят глупомера от BG Air. Нямали бизнес класа за полетите до Амстердам. Звъня на кол центъра им за да ми upgrade-нат билета и отговорът беше ние не предлагаме бизнес класа за този полет. Българска работа... да им буташ пари в ръцете и те да викат не ги искаме :lol: :axe:
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 18 Яну 2018 13:00

mashine1984 написа:Продължават да чупят глупомера от BG Air. Нямали бизнес класа за полетите до Амстердам. Звъня на кол центъра им за да ми upgrade-нат билета и отговорът беше ние не предлагаме бизнес класа за този полет. Българска работа... да им буташ пари в ръцете и те да викат не ги искаме :lol: :axe:


Според мен за конкретно твоя полет е ставало дума, не знам по каква причина.. Иначе занапред ако искаш да букнеш, има опция за бизнес класа..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 18 Яну 2018 13:09

alex_2 написа:
mashine1984 написа:Продължават да чупят глупомера от BG Air. Нямали бизнес класа за полетите до Амстердам. Звъня на кол центъра им за да ми upgrade-нат билета и отговорът беше ние не предлагаме бизнес класа за този полет. Българска работа... да им буташ пари в ръцете и те да викат не ги искаме :lol: :axe:


Според мен за конкретно твоя полет е ставало дума, не знам по каква причина.. Иначе занапред ако искаш да букнеш, има опция за бизнес класа..

Да, за единия полет има опция, но за другия не. Това просто е несериозно...
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 18 Яну 2018 13:35

mashine1984 написа:
alex_2 написа:
mashine1984 написа:Продължават да чупят глупомера от BG Air. Нямали бизнес класа за полетите до Амстердам. Звъня на кол центъра им за да ми upgrade-нат билета и отговорът беше ние не предлагаме бизнес класа за този полет. Българска работа... да им буташ пари в ръцете и те да викат не ги искаме :lol: :axe:


Според мен за конкретно твоя полет е ставало дума, не знам по каква причина.. Иначе занапред ако искаш да букнеш, има опция за бизнес класа..

Да, за единия полет има опция, но за другия не. Това просто е несериозно...


Въпросът е ако от самото начало си беше букнал бизнес класа и изведнъж се окаже, че за този полет не е налична, какво щяха да направят, да ти върнат разликата в парите..?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта