Wizz Air

Мнениеот Toni » 13 Ное 2007 23:06

Anto написа:Vijte emblema na tozi smeshen website mogat da se zapazvat poleti s thomson wizzair Easyjet I drugi http://www.sunny.bg/lowcost.php


С удоволствие ще сикупя билет от тях, ако ме качат на Нимрод :)
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Anto » 14 Ное 2007 01:44

I az bih platil extra!
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Мнениеот ghosts » 14 Ное 2007 14:39

От лятното разписание в Румъния Уиз започват вътрешни полети от Клуж до Букурещ!!
Аватар
ghosts
по-спотър
 
Мнения: 172
Регистриран на: 22 Юли 2006 11:31
Местоположение: STR

Мнениеот ilian » 14 Ное 2007 18:24

ghosts написа:От лятното разписание в Румъния Уиз започват вътрешни полети от Клуж до Букурещ!!


Това не е единствената добра новина за съседите ни. Клуж става осмата им база и втора в Румъния и така освен, че започват domestic полети до Букурещ, отварят и нови дестинации - Дортмунд, Бергамо и Валенсия. Само можем да им завиждаме и да си мечтаем как някой ден от летище Бургас или Русе някой нискотарифен превозвач ще оперира осем дестинации. За вътрешни полети да не говорим.
Жалко за нас и за нашия беден и непътуващ народ. Като гледам българина как обича да си прекарва уикендите и празниците най-вече на село, на хижа, на планина и т.н. няма надежда за бум на нискотарифните превозвачи в България. Ние чисто и просто сме малка държава и освен това не пътуваме достатъчно. Парите си ги харчим за нови gsm-и, коли, хладилници и перални, дрешки и дрънкулки, но не и за екскурзии. Румънците това лято ни показаха какво е пътуваща нация, сега и през зимата ще ни го затвърдят, защото част от зимните ни хотели вече са окупирани от румънци.
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Мнениеот Делян » 14 Ное 2007 18:51

когато отворят София-Варна или София-Бургас за 20 евро ще видиш как се променя пазара изведнъж....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Pilot737 » 14 Ное 2007 19:13

ilian написа:
ghosts написа:От лятното разписание в Румъния Уиз започват вътрешни полети от Клуж до Букурещ!!


Това не е единствената добра новина за съседите ни. Клуж става осмата им база и втора в Румъния и така освен, че започват domestic полети до Букурещ, отварят и нови дестинации - Дортмунд, Бергамо и Валенсия. Само можем да им завиждаме и да си мечтаем как някой ден от летище Бургас или Русе някой нискотарифен превозвач ще оперира осем дестинации. За вътрешни полети да не говорим.
Жалко за нас и за нашия беден и непътуващ народ. Като гледам българина как обича да си прекарва уикендите и празниците най-вече на село, на хижа, на планина и т.н. няма надежда за бум на нискотарифните превозвачи в България. Ние чисто и просто сме малка държава и освен това не пътуваме достатъчно. Парите си ги харчим за нови gsm-и, коли, хладилници и перални, дрешки и дрънкулки, но не и за екскурзии. Румънците това лято ни показаха какво е пътуваща нация, сега и през зимата ще ни го затвърдят, защото част от зимните ни хотели вече са окупирани от румънци.

Много е тъжно, но е факт. Влизаж на сайта на някоя НТА и виждаш по колко флаш-чертички излизат, не само от Букурещ, ами и от останалите градове. Тука на две години се открива по една кирлива линия, която едвам се разработва, а ако не успее се закрива и така до по-следващата Коледа и следващия плах опит. Погледнете за пример полетите на Уиз, които там се увеличават главоломно, създават си хората база и погледнете полетите от София - Уиз бяха първата НТА в бг, а от тогава какво - три измъчени дестинации за цялото това време. Честно, не знам на какво се дължи тая работа, пък и не съм икономически анализатор, но от сърце си признавам, направо ми се плаче. Имам чувството, че и без пари полети да пуснат, мнимия и вечно подозрителен и недоволен българин ще продължава да се лангърка по три дена до Испания, оплаквайки се как незнам си кой си бил събул чорапите в рейса, пък заради Айшето дето отивала да бръмчи в Амстердам, държали автобуса половин ден на границата. Жалка история сме тука, направо ме е срам.
P.S. Извинявам се ако лирическото ми излияние не ви се нрави, но така го чувствам аз.
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Мнениеот stenk » 14 Ное 2007 19:37

Прав си , аз познавам един дето с Форд Транзит всяка седмица пътува до Италия с по 10-12 души. Билета е 100-120 лева . Какви са тези малоумни пътници при положение , че дотам евтини полети бол :(
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Anto » 14 Ное 2007 21:11

Ami zashto da pochivat v Chujbina Bulgari kato I bez tova sa v nai krasivata strana :-) Az mislia, che Bulgaria Air vse oshte ima niakakuv control vurho letishtata I koi low-cost kompanii puskat.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Мнениеот Делян » 14 Ное 2007 21:20

737,
прав си! селяния до шия!
селянина ще пътува по-скъпо с автобуса на трета ръка, но няма да лети с нов самолет и то за по-евтино.....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Tosho_ » 14 Ное 2007 21:28

Докато комисар Кунева говори врели - некипели по телевизията така ще е !!!

П.С. А румънците не ги гледаите то в Испания вече по някои техни телевизии дават Румънски футболни мачове :!:
...:::Tosho_:::...
Аватар
Tosho_
спотър
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Дек 2004 03:08
Местоположение: EGLC

Мнениеот asd » 14 Ное 2007 23:54

Румънците наистина не ги гледайте! Ходят по екскурзии, защото масово имат пари! Пълниха ни летните курорти, сега сигурно и на зимните ще отидат - чувстват се европейци и пътуват. Със самолет, с автобус, с кола - всякак пътуват, защото могат да си го позволят. А у нас дори и при 30-50 Евро билети до Европа не са много хората, които могат да си платят после хотела там и всичките си други разходи.

Вътрешните полети обаче са друго нещо. При разумни цени Варна-София... Може да има нужда даже от няколко самолета... Предполагам същото е и за Бургас-София, не знам там до къде стигнаха с магистралата.

Обаче дали е разрешено на чужди авиокомпании да извършват вътрешни полети в България? Или откритото небе е само за международни полети?
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот tsonpen » 14 Ное 2007 23:59

Аз не мисля, че българският пътник носи вина за забавеното навлизане на НТА у нас. Затова има реклама - да се накарат хората да си променят навиците.
Според мен причините са други: има преднамерено враждебно отношение към НТА и може би определени среди работят за това. Вижте как всеки отменен полет на Wizz се представя като катастрофа. Спомнете си как разкараха MyAir малко преди да се подпише OpenSky. Летище София - безкраен ремонт, затваряно в мъглите и май с не много евтини такси. Летище Пловдив с нерешена собственост. На летищата Варна и Бургас се разпорежда собственикът на най-голямата наша авиокомпания(това може и да няма значение). Да добавим и малобройното и застаряло население на държавата ни и факта, че сме най-бедната държава в ЕС и изгледите са да изоставаме още. Резултатът е логичен.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот PHL » 15 Ное 2007 03:47

Балканска работа. Те и Румънците не са кой знае какво, ама поне се опитват. Нас и албанците ще ни надминат, пък гледай ги кви са цигани, не само сме най-зле в ЕС, на целия полуостров ни се смеят.
Аватар
PHL
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Окт 2007 22:54
Местоположение: Philadelphia, PA, USA

Мнениеот ilian » 15 Ное 2007 10:38

Аз пък мисля, че вина определено носи и българският пътник. До сега съм летял по няколко пъти с Wizzair, Skyeurope и Myair. От личните си впечатления мога да споделя, че полетите на Skyeurope не са натоварени с много българи, Wizz се ползва предимно от българи, а Myair също не се радва на много български пътници. Натовареността на полетите никога не е била клоняща към 80-90 %. По-скоро 50-60 %. Като прибавим към това и невежеството на българина по отношение на пътуването със самолет става ясно, че и пътниците са си виновни. Ще ви дам само един пример, който ще се радвам да коментирате. Винаги когато пътувам съм се чудел защо българите се натрупват на опашка пред гейта на съответния полет за София веднага щом влязат в стерилната зона на летището. След като застанат на тази безмислена опашка седят прави в продължение на 30 - 40 минути и чакат преди гейтът да е отворен и бординга да е започнал. Какво чакат?! Да са първи в самолета ли? Хора, ама това не е селският автобус до Катунци, нито 280 до Ст. град. Нали всеки си има място на бордната карта. Нима си мислят, че самолета ще лине без тях и ще хартисат:) Безумие. Дори и да нямаш място както в Wizz пак ще има къде да седнеш, нали няма да си прав. Седят нашите и чакат ли чакат. Изобщо голямо чакане пада пред гейтовете. Дори, когато има закъснение на полета един час те пак са на опашка и чакат по един час и повече. Когато най-сетне обявят начало на бординга става стълпотворение. Всички се юрват да са първи и настава страшна суматоха. Същата е картинката и на чекирането, няма опашка, няма ред, няма изчакване, а скупчване, пререждане, натискане все да са първи.

Освен това, позволете ми да съм скептичен и по повод натовареността на евентуални НТА полети София-Варна или София-Бургас. Знаете ли защо?! Сигурен съм, че ние всички от този форум ще се качим на тези полети при цени до 50 EUR за двупосочен билет. Освен нас и една друга част от хората, които имат сравнително добри доходи също ще се качат. Но какво мислите за онези с високите доходи? Дали ще се качат на самолета или ще предпочетат да летят като луди с 200 км/ч по магистралата с Мерцедесите и БМВ-тата си, за да могат да се перчат на морето с тях. Аз никак не си представям някой от тях да кацнат в Каблешково и после да се търкалят с такси до Сл. бряг или Несебър и да ходят пеша до плажа, а вечер да няма с какво де се изфукат пред дискотеката. А студентите и учениците - другата пътуваща прослойка? Едва ли и те ще дадат тези пари. Ще си кретат по 8 часа с БДЖ или Груп, но нали е евтинко и може без проблем да се пренасят буркани и туршии:) Тогава кой очаквате да напълни тези полети? Това все пак е 180 местен самолет, за чийто полет трябва да планираш и платиш билета си минимум един месец по-рано, за да е на ниска цена? Кой в България може да каже от сега кога ще пътува през 2008 г. до Варна или Бургас? НИКОЙ.
Освен това учудващо е колко много хора в България не са и чували за НТА. Аз като говоря с някой и като разбера, че хал хабер си няма от НТА и въобще не е чувал как става закупуването на билет и пътуването въобще направо се потрисам. А съм се срещал с много такива хора. ЖАЛКО!
За мое огромно съжаление, мисля, че трябва да се приеме факта, че нашата мила родина е много бедна, а населението и е предимно от селски тип. Това население, както казаха предишните изказали се предпочита да пътува като скот с кола и автобус, защото самолета е нещо страшно. Сега ние се опитваме да прескочим цели епохи в развитието на цивилизацията, като преминем от каруци на самолети. Е то така не става, защото когато хората в развитите държави са летяли ежедневно със самолети, ние сме бутали Москвичите и сме се търкаляли с Чавдарките. Много време ще мине докато се развием и пораснем.
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Мнениеот Anto » 15 Ное 2007 16:08

Radvaite se za okolnata sreda che ne letiat. Inache az mislia, che dostatachno burzo naflizat low-cost airlines I ne moje Bulgaria da se sravniava s Romania koiato ima 3 puti po-goliamo naselenie.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта