Аlitalia

Re: Аlitalia

Мнениеот george_mnt » 07 Яну 2013 23:28

Развръзката - ходих до офиса им в центъра откъде не ми казаха нищо по-различно. Имали "нареждане" да ребуукват само на техни полети, така и не искаха да ми кажат от кого е това нареждане. На въпроса за компенсация и евроразпоредби почти бяха готови да се разсмеят. Междувременно пуснах официална жалба към тях за това, че не си спазват задълженията. Интересно е обаче какво ми казаха, след като се обадих да питам за съвет в гражданско въздухоплаване - да не се занимавам с Алиталия, нищо няма да успея да променя, все ще измислят с какво да се оправдаят, така че да не си изпълнят задълженията, още повече ако билетът е от ниска тарифна класа (което лично според мене няма ама абсолютно никакво значение). Не били Луфтханса, за да ме трансферират с други компании. Оттук последва нов разговор с кол центъра, продължил 45 минути. След многократно настояване за прехвърляне към супервайзър най-накрая ме оставиха на холд и в крайна сметка ме прехвърлиха на АФ :rock: .

Направо нямам думи за начина, по който процедират - и това, при положение, че всичко е с правно основание и имам претенции що-годе да съм запознат с нещата. Не ми се ще да мисли как ги премятат обикновените клиенти. А да не говорим, че надали бяха направили нещо единствено от добра воля, ей тъй, щото сме клиенти им плащаме заплатите, aus Kulanz дето викат немците.

Изводът - инат и пак инат, докато не се научат, че по тоя начин не може.

Благодаря на отзовалите се за помощта :D
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Аlitalia

Мнениеот kozimir » 07 Яну 2013 23:38

Смятам, че май е време за... http://www.kzp.bg/
Изображение
kozimir
по-спотър
 
Мнения: 121
Регистриран на: 17 Юли 2010 14:13
Местоположение: Plovdiv

Re: Аlitalia

Мнениеот george_mnt » 07 Яну 2013 23:41

kozimir написа:Смятам, че май е време за... http://www.kzp.bg/


Писах и на тях да питам, още не съм получил отговор. Ама честно казано и не очаквам, и преди съм им писал по подобни казуси, всичките ми имейли останаха като глас в пустиня.
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Аlitalia

Мнениеот autom8 » 07 Яну 2013 23:52

КЗП са оядени хрантутници, и доколкото имам опит с тях, почти никога не обръщат внимание на частни жалби от физически лица (няма да се отрази, и съответно отчете в медиите, и няма да натрупат "актив" пред властта).
За големи корпоративни интереси по може да се размърдат.

Затова:
Ето го официалният формуляр за жалби с проблеми с полети
http://www.caa.bg/upload/docs/eu_complaint_form_bg.pdf

Тук са основните положения в тази сфера
http://www.ecc.bg/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0 ... %D0%B7.htm

Електронна форма за подаване на жалба до Европейския потребителски център България
http://www.ecc.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0 ... %D0%B0.htm
Последна промяна autom8 на 07 Яну 2013 23:56, променена общо 1 път
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Аlitalia

Мнениеот akair » 07 Яну 2013 23:54

Много е вероятно от КЗП да ти отговорят, че те не са компетентен орган в случая и да те насочат към ГВА. И ще са абсолютно прави. :D От ГВА пък разглеждат подобни случаи, само ако всички възможности ти да се разбереш с авиокомпанията са изчерпани. :D Понеже вярвам, че всяка компания се държи така, както нейните клиенти ѝ позволяват, добре си пуснал оплакване до Ал Италия. Подготви се за пинг понг с "Oтдела за борба с клиенти", докато те видят, че нямат печеливша стъпка. :D Просто ще спрат да ти отговарят с надеждата да ти е писнало. Тогава си пускаш оплакване по формуляр до ГВА и те задвижват тежката бюрократична машина, а за теб остава само да бъдеш страничен наблюдател и да чакаш резултатите ;). Просто трябва да проявиш търпение, спокойствие и да им връщаш аргументирани и неемоционални отговори, no matter what. :D
Enjoy! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Аlitalia

Мнениеот george_mnt » 07 Яну 2013 23:57

akair написа:Много е вероятно от КЗП да ти отговорят, че те не са компетентен орган в случая и да те насочат към ГВА. И ще са абсолютно прави. :D От ГВА пък разглеждат подобни случаи, само ако всички възможности ти да се разбереш с авиокомпанията са изчерпани. :D Понеже вярвам, че всяка компания се държи така, както нейните клиенти ѝ позволяват, добре си пуснал оплакване до Ал Италия. Подготви се за пинг понг с "Oтдела за борба с клиенти", докато те видят, че нямат печеливша стъпка. :D Просто ще спрат да ти отговарят с надеждата да ти е писнало. Тогава си пускаш оплакване по формуляр до ГВА и те задвижват тежката бюрократична машина, а за теб остава само да бъдеш страничен наблюдател и да чакаш резултатите ;). Просто трябва да проявиш търпение, спокойствие и да им връщаш аргументирани и неемоционални отговори, no matter what. :D
Enjoy! :D


Оо, работя в кол център, знам много добре как да бъда изнервящ клиент, повярвай ми :-D Но просто не разбирам защо трябва да се стига дотам, при положение, че поне на хартия процедурата трябва да максимално проста и при дадените условия те нямат право на крачка в страни.
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Аlitalia

Мнениеот akair » 08 Яну 2013 00:12

Ами много просто - да вземем хипотетична ситуация - имаме 150 човека от един отменен полет...
Съгласно разпоредбите, те са в правото си да получат, нека фигуративно вземем най-ниската ставка, 150х250 = 37500 евро.
Ако 50% от хората не си знаят правата, компанията спестява директно 18750 евро. Без никакво усилие.
От останалите 75 човека, 25 ще решат, че оплакването е пълна загуба на време и няма да си направят труда, което са още 6250 евро спестени за компанията.
Останаха 50 човека, от които поне 10 ще пишат само на КЗП и при отговор от тях, че това не е компетентен орган, ще спрат с усилията. още 2500 евро спестени.
От другите 40, 20 да се откажат при последвалата комуникация с авиокомпанията, ето ги още 5000 спестени евро.
Дори последните 20 да си получат парите, а/к е спестила 37500 - 5000 = 32500 евро.
Сега си помисли ти колко месеца работиш за 32500 евро и сам ще си отговориш на въпроса защо го правят :D

Разбира се числата са чисто фигуративни. Склонен съм да вярвам, че реално доста по-малко от 2/15 от хората стигат до компенсации. Какво по-хубаво от това за една а/к - тя знае, че дори да има правила и те да са против нея, тя пак ще се размине с плащанията.... Изгражда се своеобразно чувство за безнаказаност сред компаниите... :D :wink:
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Аlitalia

Мнениеот Valio » 08 Яну 2013 12:51

Алиталия им е коронен номер направиха ми същото канселиране и на мен до Барселона. Най-наглото е, че те пращат на ранен полет от Ел Прат, който ако бях избрал при резервацията щях да платя по-малко :cry: Съответно компенсация няма.
След това фиаско с ранния полет, което ми струваше и 40евро горница такси в Барса я отписах тази авиокомпания тотал. По-зле са от лоукост - който му се тровят нерви да се занимава с тях.
Valio
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Ное 2009 15:19

Re: Аlitalia

Мнениеот stenk » 08 Яну 2013 14:57

Мда ама само те возят "лоу кост" до Азия , САЩ и южна Америка :lol:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Аlitalia

Мнениеот Jair » 08 Яну 2013 19:22

george_mnt написа: Интересно е обаче какво ми казаха, след като се обадих да питам за съвет в гражданско въздухоплаване - да не се занимавам с Алиталия, нищо няма да успея да променя, все ще измислят с какво да се оправдаят, така че да не си изпълнят задълженията, още повече ако билетът е от ниска тарифна класа (което лично според мене няма ама абсолютно никакво значение).


:shock: :shock: :shock: :shock:
И това от органа, който трябва да ги контролира да спазват правилата? "Не се занимавайте с тях, особено ако ви е евтин билета."(естествено, че цената на билета няма общо за правата ти).
Има ли на кой да се оплачем от ГВА? :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Аlitalia

Мнениеот stenk » 08 Яну 2013 20:22

Мда такива са ни "органите" ... направо живи членове са си ! :evil:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Аlitalia

Мнениеот Пароль » 08 Яну 2013 22:56

Jair написа: Има ли на кой да се оплачем от ГВА? :)

Да! На арменския поп! :D
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Аlitalia

Мнениеот akair » 08 Яну 2013 23:22

То всичко си го пише, стига да имаше и кой да чете... :D
Обърнете внимание на указанията в следния формуляр: http://www.caa.bg/upload/docs/eu_complaint_form_bg.pdf - там е описано къде първо се пуска оплакване, кога и в какъв срок се отнася до ГВА, ...
На сайта на ГВА пише как се подава жалба. :D (Не, не става по телефона :) )
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Аlitalia

Мнениеот Topfly » 08 Фев 2013 13:55

Ще съдят Alitalia за измама
http://www.dnes.bg/slideshow.php?mreporter&id=6676&pid=32604
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Аlitalia

Мнениеот stenk » 08 Фев 2013 20:34

Хе хе вярно ли са го пребоядисали и как е възможно това ???
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron