Разни

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 02 Окт 2016 00:10

Topfly написа:
tupolev144 написа: Във връзка с питането ти кой колко е дал във фонда и след като си намерил информация, как 14 души са събрали 17 800 лв, ако си напънеш мозъка, можеш да установиш по колко е дал всеки от тях. Друг е въпроса, че тази информация която си намерил не ти върши никаква работа по казуса. За твое успокоение, аз също имам финансов принос към фонда без да съм задължен да ти споменавам суми които не са малко особено на фона на това, което са готови да дадат такива като теб и които очевидно основно се интересуват как по-евтинко магат да си купят билет за екскурзия до някъде.


14 души са частните лица, но освен тях има и доста фирми. Членският внос на тези 14 лица е по 10 лева или 120 лева на година.
Като погледнеш разходите на фонда ще видиш, че той съществува само за да си плаща административните разходи и реално не върши никаква дейност. Дори и тези които плащат членски внос реално не подпомагат нищо!
Да се работи и инвестира има смисъл в нещо което пазарът ще го оцени. По вереме на социализма милиони хора работеха много здраво в заводи, които са напълно неконкурентноспособни на международния пазар. След провала на социалистическата система и отварянето на пазарите лъсна истината, че трудът на милиони хора е бил напълно безмислен, защото не е създавал стойност, която свободния пазар може да я оцени. Същото е и с летище Пловдив. Това че са хвърлени пари и много хора са работели не означава, че ще се върже икономически сметката на тази авантюра.

Всеки данъкоплатец в България е финансирал тези 625 лева субсидия на турист в Пловдив. Защо обаче трябва данъкоплатците във Видин, Велико Търново, Русе или Благоевград да субсидират туристите идващи в Пловдив. Ако това беше поне някаква инвестиция за тях до някъде би било ок, но летище Пловдив за тях просто е една каца без дъно където наливат парите си. Това са фактите и за съжаление освен общи приказки нищо конкретно не успя да извадиш срещу тях!

Напъни се да разбереш, че тук субсидии няма! Извади един отчет на летище Пловдив ЕАД и намери къде има приход от субсидия? Има приходи за извършени държавни дейности от летищния оператор, за които собственика дължи пари за направените услуги и по-горе ти го описах подробно точно по повод на тези измислени незнайно от къде 625 лв от теб! А също намери в интернет какво е субсидия, както си успял да намериш информация за това какво е инвестиция, за да престанеш да бълваш глупости. Но ако чак толкова желание имаш и преодолееш мерака си да разрушиш терминала на летище Пловдив, поразрови се малко по-надълбоко, намери някои документи, които са публични и виж какво е действителното състояние на летището. Тогава може и да се запиташ защо всички хвърлени в медийното пространство цифри и факти относно състоянието му, не са верни.
А по отношение на фонда, не става изобщо на въпрос за този фонд, който ти коментираш. Този фонд е от миналата година и тепърва ще се развива. Ние говорим за фонд създаден преди 6 години и е общински и влиянието там е по друга линия.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 02 Окт 2016 00:22

Topfly написа:
tupolev144 написа:И пак да повторим, че тези 190 000 лв, не е плащане към летището както твърдиш!


Сори но това са счетоводни гимнастики! И парите на държавата и парите на общината са дадени с цел да съществуват полетите до Пловдив. Това че не са осчетоводени като субсидия към летището не означава, че де факто не са такива!

Това последното което си написал няма нищо общо със счетоводството. Да ти преведа на български и дано да ти стане ясно, искаш да кажеш, че ако си купил на детето си сладолед за 5 лв., в резултат на което то се разболее от ангина, то излиза, че тези 5 лв., си ги дал за да подхранваш бизнеса на личния си доктор. Т.е. пари за сладолед не даваме, за да не работи доктора. Или отнесено към нашия случай, пари за реклама на региона ни няма да даваме, за да не работи летището, въпреки, че сме си покрили разходите от тази реклама и даже имаме печалба лично от това. Явно прословутия шопски лозунг, не сакам аз да съм добре, а Вуте да е зле е основополагащ във всичките ти разсъждения. И за да изглежда това по-интелектуално, го обясняваме с първата дошла ни на ум глупост като "това са счетоводни гимнастики" :lol:
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот Делян » 02 Окт 2016 02:13

Светът ще е по-различен ако тази тема на края на денят (в България) не бъде завършвана с една кратка новела на ту-144... :goodman:
Иначе аз продължавам да набирам членове за СФЗРЛП* :snakeman:

*=Софийски фонд за задържане развитието на летище Пловдив
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Разни

Мнениеот Topfly » 02 Окт 2016 10:06

tupolev144 написа: Тогава може и да се запиташ защо всички хвърлени в медийното пространство цифри и факти относно състоянието му, не са верни.


Ясно е че всички лъжат и има някакъв огромен заговор срещу летище Пловдив. :wink: Единствено не мога да разбера, защо просветените като теб не цитират истинските цифри за да разбият този заговор? Да не си и ти от тези които публично подкрепят Летище Пловдив, но тайно работят срещу него като подпомагат дезинформацията? Наздраве :drinkers:
Последна промяна Topfly на 02 Окт 2016 11:46, променена общо 1 път
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 02 Окт 2016 10:09

Делян написа:Светът ще е по-различен ако тази тема на края на денят (в България) не бъде завършвана с една кратка новела на ту-144... :goodman:
Иначе аз продължавам да набирам членове за СФЗРЛП* :snakeman:

*=Софийски фонд за задържане развитието на летище Пловдив

Ами няма как да останеш равнодушен, без да отговориш на свободните съчинения на човек, на който въпреки че му предоставяш конкретни данни, продължава да манипулира четящите този форум. Мислех го, че е само любител на научната фантастика съдейки от активното му участие в темата за дроновете, но от манипулациите му се оказва, че е и поддръжник на една група от хора, (да не казвам клика), която години, години наред, независимо чие правителство е на власт - сини, червени, жълти, зелени ... , винаги оцелява задържайки се в окопите на втория ешелон и вършейки поразия след поразия и е показателно състоянието до което са довели не само пловдивското летище. Едва ли сегашния министър, или предходния са и са били в състояние да се справят с магическа пръчка с нанесените поражения. Тази несменяема клика е в основата и на далаверите извършени в началото на 90-те, по прехвърляне на държавна собственост на съмнителни субекти, придобили части от същата тази държавна собственост и облажвайки се години наред (без да са забили и един пирон на това летище), да прибират от заработваното му по 370 000 лв. на година. Същата тази клика е в основата на всичко това, което сме описвали надълго и нашироко в тези теми. И как да се въздържиш да не отговориш на такъв човек, който има наглостта да каже, че видите ли, вие нямате потенциал и затова нямате нужда от летище и то заслужава да бъде разрушено. Ами нали точно старото поколение от кликата преди доста години затвори това летище, чийто регион е обявяван от такива "капацитети" за "регион без потенциал" и само след десет месеца, под въздействието на външни фактори, които недоумяваха, че това се е случило, бяхме принудени да го възстановим. Сега картинката се повтаря. Нищо ново под слънцето. Поддръжниците на кликата тръбят отново, че имаме провалена концесия и летището трябва да бъде "разрушено". Ами по повод на тази "провалена" концесия, това е все едно да притежаваш един апартамент, да е в перспективен район, да го експлоатираш години наред и когато идва момент да го даваш под наем, първо тръбиш целенасочено заблуждавайки, че той е на невероятна загуба, няма никакви клиенти желаещи да го ползват (нищо че си направил всичко възможно да ги прогонваш) и същевременно да му искаш солиден наем, чиято стойност никой не оспорва, също клиентът да направи доста стабилни вложения като инвестиции в този апартамент които отново никой не оспорва, но тъй като очевидно не ти е много по вкуса всичко това, поставяш и едно допълнително условие, клиентът да е от богат сой, наследник на фамилия с милиони финансови възможности, да е много интелигентен и красив, едва ли не мис или мистър свят , и опитът му да е придобит в чужбина, нищо че обявата за даване под наем не сме я превели на чужд език и публикували в чужда медия, а същевремено продължаваме да твърдим, как този апартамент за нищо не става. За нещастие на кликата, на финалната права се появи и "красавецът" отговарящ и на последните изисквания по всички параграфи, но представител от кликата му даде ясно да разбере, че не е желан гост. Ами аз ако бях на мястото на министъра, от тази клика отдавна да съм се отървал. Най-малкото защото той ако е министър от ограничен период от време, тази клика е водила с действията си и до положението в което в момента е поставено и столичното ни летище и се чудим как да го изваждаме от тази ситуация. И в крайна сметка от петте апартамента, на двата им намерихме наемател, който ги ползва 2-3 месеца в годината и удря кепенците eдва ли не оставяйки охраната, чистачката и иконома до следващия сезон, другия апартамент го дадохме на наемател с триста зора, който поради факта че го е взел в повече от окаяно състояние, сега се чуди какво да прави, четвъртия апартамент искаме да го "разрушаваме" защото ни е трън в очите нищо че можем да печелим милиони от него, а петия сме го ипотекирали и сега кредиторите малко са ни попретиснали, но пък кликата уверява министъра, че всичко ще бъде наред. Ако не беше трагично, щеше да е забавно. Нямам намерение нито да ти отговарям на твоите бай ганьовски неуместни закачки, нито на научния фантаст любител на дроновете, който не може да погледне в реалността на метър повече от носа си.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот Делян » 03 Окт 2016 02:48

Не чета огромни параграфи. Прочетох първото и последното ти изречения от целият параграф.
Този форум все пак е само за авиация и заяждане с пловдивчани :D
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 03 Окт 2016 08:58

Делян написа:Не чета огромни параграфи. Прочетох първото и последното ти изречения от целият параграф.
Този форум все пак е само за авиация и заяждане с пловдивчани :D

Ами то който трябва, чете. На теб неколкократно ти препоръчаха да си "прочетеш" гениалната творба на Алеко Константинов, за да се припознаеш в образа му.
https://www.youtube.com/watch?v=OD1kdPx2E4A
bai ganio v evropa (usa) :D
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот Делян » 03 Окт 2016 14:51

Аз се припознавам с Бай Ганьо колкото ти се припознаваш със София!
За начало човек трябва да е от село за да отговаря на образът на Бай Ганьо, моята прабаба която почина в София на 106 г. в началото на 80-те не беше виждала село през живота си! Дори е била родена през турското робство.
Така че смятай кое поколение извън село съм аз? Не казвам че това ме прави много специален, просто това е родът ми, Ковачеви/Попови.... :rock:
Последна промяна Делян на 03 Окт 2016 15:41, променена общо 1 път
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Разни

Мнениеот concorde » 03 Окт 2016 15:33

Моля някой да поправи статията за София в уикипедия , защото някой софиянец-столичанин от село се е направил на голямата работа и във второто изречение е написал , че София е 15-ят по големина град в Европейския съюз , което е меко казано смехотворно .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Разни

Мнениеот Buch » 03 Окт 2016 16:33

concorde написа:Моля някой да поправи статията за София в уикипедия , защото някой софиянец-столичанин от село се е направил на голямата работа и във второто изречение е написал , че София е 15-ят по големина град в Европейския съюз , което е меко казано смехотворно .

Защо? На кое място е? За да е
concorde написа:е меко казано смехотворно
на кое място смяташ, че е? 45?

Като си почнал, промени и тук, че много столичани-софиянци от село са се навъдили.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Разни

Мнениеот concorde » 03 Окт 2016 16:47

А ето пък тук какво казват https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_E ... ity_limits
София може да се окаже и над 25 място по население в Европа , защото много от градовете писани в тези таблици са без предградията им , като например Лондон с предградията е около 10 милиона , Истамбул около 15 милиона , Париж около 4 милиона и т.н. А и има страхотни грешки - Атина е дават 664 хил. души , а тя е над 2 милиона :)
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Разни

Мнениеот Buch » 03 Окт 2016 17:07

[b][/b]
concorde написа:А ето пък тук какво казват https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_E ... ity_limits

Ми не знам...Европа - Европейски Съюз.....Иран-Ирак...Австрия-Австралия. Хубаво би било като оспорваш 15-то място в ЕС да не цитираш линк за Европа като цяло.
Хората са написали - "by_population_within_city_limits". Аз не ги чертая тези граници, не ги и споря. Но по-вероятно е данните да са верни.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 03 Окт 2016 18:50

Topfly написа:
tupolev144 написа: Тогава може и да се запиташ защо всички хвърлени в медийното пространство цифри и факти относно състоянието му, не са верни.


Ясно е че всички лъжат и има някакъв огромен заговор срещу летище Пловдив. :wink: Единствено не мога да разбера, защо просветените като теб не цитират истинските цифри за да разбият този заговор? Да не си и ти от тези които публично подкрепят Летище Пловдив, но тайно работят срещу него като подпомагат дезинформацията? Наздраве :drinkers:

Дадох ти достатъчно информация в горните постове и за да провериш това което съм казал дали е вярно пак ти повтарям да да се запознаеш с финансовите отчети които са публични. За да разбереш какво е написано в тях, трябва да си наясно с реглсментацията по която се финансират летищата за обществено ползване в ЕС. И тогава ще забележиш, че в тези отчети на летището липсват като приходна част два от трите източника на финансиране. Пита се в задачата колко пари не фигурират като приход, след като в разходната част е видно, че се правят разходи за тази дейност. Ще забележиш също и че вътре няма приход от субсидия, за която постоянно твърдиш.
Последна промяна tupolev144 на 03 Окт 2016 19:20, променена общо 1 път
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот tupolev144 » 03 Окт 2016 19:08

Делян написа:Аз се припознавам с Бай Ганьо колкото ти се припознаваш със София!
За начало човек трябва да е от село за да отговаря на образът на Бай Ганьо, моята прабаба която почина в София на 106 г. в началото на 80-те не беше виждала село през живота си! Дори е била родена през турското робство.
Така че смятай кое поколение извън село съм аз? Не казвам че това ме прави много специален, просто това е родът ми, Ковачеви/Попови.... :rock:

София от 20 000 е станала близо 2 000 000 през последния век. И след като бг селата се обезлюдиха, можеш да предположиш, какъв ти останалия корен, въпреки че едва ли това е определящото. Бай Ганьо е олицитворение на селянията, а не на селяните в Бг. Съдейки от държанието ти, селянията никак не ти е чужда и май я имаш дори в излишък.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Разни

Мнениеот Делян » 03 Окт 2016 21:04

tupolev144 написа:
Делян написа:Аз се припознавам с Бай Ганьо колкото ти се припознаваш със София!
За начало човек трябва да е от село за да отговаря на образът на Бай Ганьо, моята прабаба която почина в София на 106 г. в началото на 80-те не беше виждала село през живота си! Дори е била родена през турското робство.
Така че смятай кое поколение извън село съм аз? Не казвам че това ме прави много специален, просто това е родът ми, Ковачеви/Попови.... :rock:

София от 20 000 е станала близо 2 000 000 през последния век. И след като бг селата се обезлюдиха, можеш да предположиш, какъв ти останалия корен, въпреки че едва ли това е определящото. Бай Ганьо е олицитворение на селянията, а не на селяните в Бг. Съдейки от държанието ти, селянията никак не ти е чужда и май я имаш дори в излишък.

Пловдивчаните в София към коя каста принадлежат защото има адски много от тях, по диалекта ще ги разпознаеш? И го дават доста лицемерно, хем в София прави бизнес, хем не му харесвала Софията!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 5 госта