Goldair Handling at SOF

Goldair Handling at SOF

Мнениеот maxxim » 18 Яну 2008 22:52

От Нова Година на паркинга пред складовете на М&М,които обслужват каргото на Суиспорт,има паркирани три машини за обслужване на самолети с надписи по тях GOLDAIR.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот so » 18 Яну 2008 22:58

maxxim написа:От Нова Година на паркинга пред складовете на М&М,които обслужват каргото на Суиспорт,има паркирани три машини за обслужване на самолети с надписи по тях GOLDAIR.


какви машини по-точно? ;-)
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот maxxim » 18 Яну 2008 23:37

Трудно ми е да кажа,понеже тази техника не ми е позната, но едното ми прилича на на моторизирана стълба за пасажери.

В понеделник ще се опитам да ги изуча по-добре... :)
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот so » 18 Яну 2008 23:44

може и да ги снимаш! с какво лого са? на goldair стандартното или малко видоизменено?
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

goldair handling

Мнениеот sof_bg » 19 Яну 2008 23:51

Доколкото знам имат вече агрегати(GPU),пътническа стълба и 10 контейнерни колички паркирани там.
What do you call a pregnant flight attendant? Pilot error...


Изображение
Аватар
sof_bg
най-спотър
 
Мнения: 476
Регистриран на: 28 Яну 2006 04:27
Местоположение: SOF/LBSF

Мнениеот Ludiq » 20 Яну 2008 01:09

и М&М ли почват обслужване на самолети?
Nai burziq BACE
Ludiq
по-спотър
 
Мнения: 162
Регистриран на: 19 Юни 2007 14:26
Местоположение: София-SOF/LBSF

Мнениеот maxxim » 20 Яну 2008 13:08

Обслужват само каргото на Суиспорт,тъй като имат лиценз за склад под митнически контрол.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот Ludiq » 20 Яну 2008 13:40

abe chuh,che ot april mesec shteli da pochnat oblujvane na mashini
Nai burziq BACE
Ludiq
по-спотър
 
Мнения: 162
Регистриран на: 19 Юни 2007 14:26
Местоположение: София-SOF/LBSF

Мнениеот Toni » 22 Яну 2008 20:53

so:

Bulgaria's CAA slow to review Greek Goldair Handling application
14:57 - 14 January 2008
Bulgaria's Civil Aviation Authority (CAA) said it will determine if the Sofia International Airport can accommodate a second ground-handler besides Swiss Swissport, Dnevnik a.m. reports. In late 2007, Greece-registered Goldair Handling applied to be licensed to provide ground-handling services at the Sofia International Airport. Executives from the Greek company met with CAA representatives and bilateral talks are expected to continue on expert level.

Under Bulgaria's Civil Aviation Act, an airport with passenger traffic of more than 2 mln annually should have at least two ground-handlers which means that the CAA has no legal grounds to refuse to review the Goldair application.

The CAA will determine if the licensing of a new ground-handler would have a negative impact on service quality, said CAA deputy chief Lyudmil Manasiev. The official said the CAA will announce its position on the Goldair application by the end of the month.

The view of the management of the Sofia airport is that the further deployment of equipment and ground personnel will create a safety hazard.

Sources from Goldair handling said off the record, that if the CAA procrastinates, the company will file a complaint for the violation of competition rules with the European Commission.

Goldair said it has been notified in writing by Aeroflot, Malev, Wizz Air and Germanwings that they are ready to employ its services at the Sofia airport.


maxxim:

Ходенето до М&М се отложи за утре. Така,че тогава ще мога по-подробно да ти опиша машините.


Ludiq:

От кога се очаква М&М да започнат да оперират?


Toni:

Не се очаква, а при тях са складирани 3 машини Goldair.


Lidiq:

и вече ще има и 3-ти оператор? Кой ги разрешава тези работи хич не ми е ясно,не трябва ли отново да се преминат 2 млн. пътника ?


Toni:

Няма изискване за още 2 милиона пътника. Когато трафикът на едно летище е над 2 000 000, трябва да има минимум 2 оператора.

Все още не знаем какво ще стане. Maxxim е видял въпросните машини и веднага докладва. Гърците са заявили желание да станат трети оператор.... ще видим как ще се развият нещата.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот maxxim » 22 Яну 2008 22:55

Не са три,а четири. Стълба за пасажери(а може и за нещо друго),влекач за самолети, гумена транспортна лента и... това не знам как се казва, става за повдигане(сваляне) и натоварване(разтоварване) на металните карго контейнери в самолета. Има платформа с метални търкалящи се цилиндри,която може да се повдига и сваля.

Логото е същото.

По машините има лепенки с надписи на гръцки.

Също-не ми се виждат чисто нови.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот so » 22 Яну 2008 23:59

маxxim, благодарим за информацията, на това май му се вика лоудер! :wink:
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот Ludiq » 23 Яну 2008 00:48

so написа:маxxim,на това май му се вика лоудер! :wink:


Ми явно не знае как се казва,не всички са виждали "лоудер" :-D :-D :-D,или багажни ленти и т.н.
Nai burziq BACE
Ludiq
по-спотър
 
Мнения: 162
Регистриран на: 19 Юни 2007 14:26
Местоположение: София-SOF/LBSF

Мнениеот so » 23 Яну 2008 00:54

никой не е задължен да знае как се казва това, дори и аз не знам как се казва...просто предположение, аз не знам какво е агрегат например и за какво служи..., как се казва машина която прави пушбек? а тази която сипва вода? вярно ли е че на водача на фолоу ме, му викат маршал?
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот so » 08 Апр 2008 13:21

Moreover, Goldair Handling has formed a joint venture with Aviation Services Bulgaria and has submitted an application to the competent authorities, in order to obtain the license, to provide ground handling services at the airport of Sofia.

http://www.basaviation.com/

Изображение
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот so » 13 Окт 2008 17:18

много интересн доклад...
задаващт повече въпроси, отколгото отговори.
за кого е написан въобще, и чии интереси обслужва?!

http://caa.gateway.bg/upload/docs/ACCESS_GHE2008_REZUME.doc

и съответно заповед:

http://caa.gateway.bg/upload/docs/ZapovedSofiaAirport.doc
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 17 госта