LZ-BTJ

Re: LZ-BTJ

Мнениеот element » 24 Май 2011 10:37

Pilot737 написа:
element написа:Хубаво е че го потапят така ще стане нещо като изкуствен риф и ще бъде добре за водолазите както и за чужденците които се гмуркат.Дано потопят от цяла БГ тия стари самолети които гният по летищата и грозят гледката.

Аз лично предпочитам да ги виждам в музеи, а не по дъното на морето :)

От всички модели които гният и грозят летищата ни имаме в музеии 100% и то не по 1 бройка ами по повече.Ужасно е като кацне някой англичанин или дойч и да гледа олющени самолети завити в найлони и куп още брезенти.Мисля че е време да се отървем от този соц навик старите самолети да са покрай рульожки и писти.
http://www.erepublik.com/en/referrer/Shumenec <---България има нужда от вас.
Аватар
element
по-спотър
 
Мнения: 156
Регистриран на: 31 Окт 2010 18:57

Re: LZ-BTJ

Мнениеот tsonpen » 24 Май 2011 11:22

element написа:От всички модели които гният и грозят летищата ни имаме в музеии 100% и то не по 1 бройка ами по повече.

Струва ми се, че в български музей няма дори един Ту 154. Най-подходящ за такава цел би бил самолет на властта. Би било добре този, който журналистическата глупост направи известен като "куцото Ту" да завърши "кариерата" си в някой наш музей. Самолет на прехода, в него са летели различни държавници.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: LZ-BTJ

Мнениеот element » 24 Май 2011 11:35

tsonpen написа:
element написа:От всички модели които гният и грозят летищата ни имаме в музеии 100% и то не по 1 бройка ами по повече.

Струва ми се, че в български музей няма дори един Ту 154. Най-подходящ за такава цел би бил самолет на властта. Би било добре този, който журналистическата глупост направи известен като "куцото Ту" да завърши "кариерата" си в някой наш музей. Самолет на прехода, в него са летели различни държавници.

В Бургас до летището мисля че има 1 Ту 154 и аз искам да се оправи 1 и да се прибере дори вътре ако може ама ми се струва мечта затова предпочитам да не ги виждаме как се разпадат по летища а да ги гледаме под водата заобиколени от риби и всичката морска фауна.
http://www.erepublik.com/en/referrer/Shumenec <---България има нужда от вас.
Аватар
element
по-спотър
 
Мнения: 156
Регистриран на: 31 Окт 2010 18:57

Re: LZ-BTJ

Мнениеот ATC man » 24 Май 2011 11:45

В Бургас Ту-то е само за "красота" вътре няма нищо всеки си влиза без никой нищо да му каже дори и аз си взех сувенирче :oops: една цъкалка от ВСУ-то. Така че Бургаското ТУ само отвънка да го гледаш вътре е ужас /за жалост/. Но мисля, че спомена е у всеки когато излиташе и тресеше прозорците :-)
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: LZ-BTJ

Мнениеот EricEntrena » 24 Май 2011 11:59

Извинявам се, че се отклонявам от темата.
ATC man написа:В Бургас Ту-то е само за "красота" вътре няма нищо всеки си влиза без никой нищо да му каже дори и аз си взех сувенирче :oops: една цъкалка от ВСУ-то. Така че Бургаското ТУ само отвънка да го гледаш вътре е ужас /за жалост/. Но мисля, че спомена е у всеки когато излиташе и тресеше прозорците :-)

Е вече не е така. Не знам точно от кога, но вече всички самолети в Бургас са заключени и в никой не може да се влезе.
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: LZ-BTJ

Мнениеот ATC man » 24 Май 2011 12:42

Сетиха се . :axe: Добре са направили.
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: LZ-BTJ

Мнениеот apostol » 24 Май 2011 23:17

Ужасно е като кацне някой англичанин или дойч и да гледа олющени самолети завити в найлони и куп още брезенти.Мисля че е време да се отървем от този соц навик

Май и ти има да оттърваваш лоши навици :)
apostol
най-спотър
 
Мнения: 346
Регистриран на: 12 Мар 2008 19:48

Re: LZ-BTJ

Мнениеот element » 25 Май 2011 00:10

apostol написа:
Ужасно е като кацне някой англичанин или дойч и да гледа олющени самолети завити в найлони и куп още брезенти.Мисля че е време да се отървем от този соц навик

Май и ти има да оттърваваш лоши навици :)

Какво пак сгреших?
http://www.erepublik.com/en/referrer/Shumenec <---България има нужда от вас.
Аватар
element
по-спотър
 
Мнения: 156
Регистриран на: 31 Окт 2010 18:57

Re: LZ-BTJ

Мнениеот apostol » 25 Май 2011 09:10

Нищо,шегувам се :)
Едно време като дойдеше чужденец в България и му сваляхме шапка :)
apostol
най-спотър
 
Мнения: 346
Регистриран на: 12 Мар 2008 19:48

Re: LZ-BTJ

Мнениеот element » 25 Май 2011 09:59

apostol написа:Нищо,шегувам се :)
Едно време като дойдеше чужденец в България и му сваляхме шапка :)

Аз чужденците не ги смятам за богове а просто за бройката пътници.Все пак се сещаш че 3 млн. на летище София не са само от българи.Дори на българите не прави добро впечатление разпадащите се стари самолети и вертолети.Не са само самолетите например терминала във Варна е толкова зле че тия тенекии които са по фасадата помня като излиташе Ту-154 чак дрънчаха.На руснаците сигурно ще им е интересно като рулират да гледат като в музей-сафари отляво Ан-12 после някой друг Ка-26 десен завой покрай Ту-134 после Ту-154.
http://www.erepublik.com/en/referrer/Shumenec <---България има нужда от вас.
Аватар
element
по-спотър
 
Мнения: 156
Регистриран на: 31 Окт 2010 18:57

Re: LZ-BTJ

Мнениеот Делян » 25 Май 2011 13:35

element написа:
apostol написа:Нищо,шегувам се :)
Едно време като дойдеше чужденец в България и му сваляхме шапка :)

Аз чужденците не ги смятам за богове а просто за бройката пътници.Все пак се сещаш че 3 млн. на летище София не са само от българи.Дори на българите не прави добро впечатление разпадащите се стари самолети и вертолети.Не са само самолетите например терминала във Варна е толкова зле че тия тенекии които са по фасадата помня като излиташе Ту-154 чак дрънчаха.На руснаците сигурно ще им е интересно като рулират да гледат като в музей-сафари отляво Ан-12 после някой друг Ка-26 десен завой покрай Ту-134 после Ту-154.

не само изоставените самолети, но и ръждясалите бараки правят много "добро" впечатление на кацащите за първи път в София...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: LZ-BTJ

Мнениеот element » 25 Май 2011 16:59

Деляне радвам се че ме разбираш и си напълно прав за тия бараки.Всички сме запознати как го правят във САЩ доколкото помня ги пращаха на авиогробище в Аризона но имаше не само от САЩ самолети а и от цял свят.Нашите вече не могат на собствен ход да стигнат до никъде затова нищо не пречи вертолетите да се товарят на камиони а самолетите направо да се режат за скраб.Но не смятам да раздувам повече тази тема на всички не ни е приятна тази гледка по нашите летища.Дано някой обърне внимание защото дразни много тази картинка.
http://www.erepublik.com/en/referrer/Shumenec <---България има нужда от вас.
Аватар
element
по-спотър
 
Мнения: 156
Регистриран на: 31 Окт 2010 18:57

Re: LZ-BTJ

Мнениеот Anto » 25 Май 2011 17:16

За мен това са най-интересните неща около Българските летища и мисля, че чужденци искът да видят нешо различно като идват в България. Примерно летище Бургас и стария терминал в София са хиляди пъти по-интересни от колкото новите терминали за много пътници - имат характер. Предпочитам също да си стоят бараките и самолетите.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Re: LZ-BTJ

Мнениеот Пароль » 26 Май 2011 07:20

Anto написа:За мен това са най-интересните неща около Българските летища и мисля, че чужденци искът да видят нешо различно като идват в България. Примерно летище Бургас и стария терминал в София са хиляди пъти по-интересни от колкото новите терминали за много пътници - имат характер. Предпочитам също да си стоят бараките и самолетите.

В този аспект, стотина бали от боклука ще добавят много колорит и мирис в картинката... Още по-добре е, старите бараки да се закарат в Суходол и желаещите да гледат да се извозват до там... :(
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: LZ-BTJ

Мнениеот Toni » 21 Юни 2011 15:41

http://flugzeugbilder.de/show.php?id=1053071 вижте каква ще бъде съдбата на един друг самолет от същата епоха, но служил на (източните) германци ....
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron