flyNIKI

Re: flyNIKI

Мнениеот autom8 » 21 Ное 2012 22:06

Eдин въпрос към тези с букване през logitravel.de
Сега от прочетеното до тук, излиза че само ако си поръчаш допълнителна услуга, тогава ти идва амадеуски номер и фактура, така ли?
Ако някой е получил без доп. поръчки, да пише.
Иначе май ще взема да поръчам аз едни Putenfrikadellen, че и без това отдавна съм им метнал око. :smt042
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: flyNIKI

Мнениеот akair » 21 Ное 2012 23:27

Мухите започват да стават изчезващ вид :D :
Изображение

източник: http://www.skyliner-aviation.de/viewphoto.main?LC=nav2&picid=8131
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: flyNIKI

Мнениеот stenk » 21 Ное 2012 23:44

autom8 написа:Eдин въпрос към тези с букване през logitravel.de
Сега от прочетеното до тук, излиза че само ако си поръчаш допълнителна услуга, тогава ти идва амадеуски номер и фактура, така ли?
Ако някой е получил без доп. поръчки, да пише.
Иначе май ще взема да поръчам аз едни Putenfrikadellen, че и без това отдавна съм им метнал око. :smt042



Най-добре ако някой знае немски да пусне един мейл до logitravel.de или до Air Berlin. :-D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: flyNIKI

Мнениеот ilkosem » 22 Ное 2012 00:28

На мен от logitravel.de ми отказаха, но полочих 9 цифрен код от тях с който мога да влизам в сайта на ЕрБерлин да си правя регистрацията. Но те ми казват от лофи-то, че ми е отказана резервацията, но пари върнати НЯМАМ. Някой друг имали който е платил с българска карта и са му отказали полет, смисъл върнали ли са му парите?
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: flyNIKI

Мнениеот ghosts » 22 Ное 2012 00:58

ghosts написа:Получих фактура/потвърждение от ЕрБерлин по пощата! На това му се вика обслужване :-D

stenk написа:В смисъл по пощата ... не по електронната поща ?


Да, по обикновената поща! Две резервации - две писма :D
Аватар
ghosts
по-спотър
 
Мнения: 172
Регистриран на: 22 Юли 2006 11:31
Местоположение: STR

Re: flyNIKI

Мнениеот autom8 » 22 Ное 2012 01:11

ilkosem написа:Някой друг имали който е платил с българска карта и са му отказали полет, смисъл върнали ли са му парите?

Аз имам една отказана резервация от logitravel, и една потвърдена.
Както и снощи ти писах, за отказаната ми пратиха същия мейл като на теб. Парите днес не съм проверявал дали са върнати, но вчера от банката ми казаха, че нито са дръпнати, нито са върнати някакви суми. Практиката с каротови плащания е, че парите не се теглят в момента, в който направиш резервация (само се блокира, "замразява" съответната сума), а минават от 2 до 7 дена преди банката да извърши транзакцията. Съществува вероятност, ако резервацията е отказана преди банката да плати (тези 2-7 дена), изобщо да не бъде изтеглена сумата.

Иначе това блокиране веднага като букнеш, се отчита като изтегляне на сумата, но реално не е така. Системата автоматично праща смс за извършено картово плащане (за който има активирана такава услуга), но ако провериш на сайта на банката-издател, или се обадиш на оператор, такова няма. Смятам в петък следобед пак да проверя баланса, и ще стане ясно. Ако не, в понеделник.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: flyNIKI

Мнениеот amcho » 22 Ное 2012 01:33

akair написа:Мухите започват да стават изчезващ вид :D :
Изображение

източник: http://www.skyliner-aviation.de/viewphoto.main?LC=nav2&picid=8131


Елегантно ужасно :( със смесени чувства би реагирал някой виждайки този самолет.
Ама явно Етихад яко пари са инвестирали в Ер Берлин - определено бе много добра сделка...
Берлин е на път да стане третото най-голямото летище (като брой пътници) в Джърмани ;)
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: flyNIKI

Мнениеот ilkosem » 22 Ное 2012 02:03

autom8 написа:
ilkosem написа:Някой друг имали който е платил с българска карта и са му отказали полет, смисъл върнали ли са му парите?

Аз имам една отказана резервация от logitravel, и една потвърдена.
Както и снощи ти писах, за отказаната ми пратиха същия мейл като на теб. Парите днес не съм проверявал дали са върнати, но вчера от банката ми казаха, че нито са дръпнати, нито са върнати някакви суми. Практиката с каротови плащания е, че парите не се теглят в момента, в който направиш резервация (само се блокира, "замразява" съответната сума), а минават от 2 до 7 дена преди банката да извърши транзакцията. Съществува вероятност, ако резервацията е отказана преди банката да плати (тези 2-7 дена), изобщо да не бъде изтеглена сумата.

Иначе това блокиране веднага като букнеш, се отчита като изтегляне на сумата, но реално не е така. Системата автоматично праща смс за извършено картово плащане (за който има активирана такава услуга), но ако провериш на сайта на банката-издател, или се обадиш на оператор, такова няма. Смятам в петък следобед пак да проверя баланса, и ще стане ясно. Ако не, в понеделник.



Еми аз утре ще мина през банката и ще проверя. Аз ползвам електронно банкиране и там ми дава че са изтеглени, но все пак ще видя.
Иначе аз имам 3(две мой и една на един приятел). За моите двете ми дава, че са отказани, но аз втора си я регнах на сайта на ЕрБерлин като си купих едно меню за полета. Сега ще видя с първата какво става защото там е проблема. А за на приятеля нищо нито отказ нито нищо , само пореден номер на логи и тва е. Което е странно но ще видим и там утре ще го букна на ЕрБерлин па да става каквото ще!

И най-интересното е, че получих фактура от ЕрБерлин на стойност 0.00 евро. :-D
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: flyNIKI

Мнениеот cloud » 22 Ное 2012 08:43

Хм, уточнете моля, отказаните резервации от logitravel не са ли само за билети първа класа. Или иначе казано има ли официално отказана резервация за economy? Ако поръчам доп.услуга - храна, пак ли се въвеждат данни за картодържател или се взимат от logitravel и дали това ще гарантира резервацията?
Изображение
cloud
най-спотър
 
Мнения: 207
Регистриран на: 11 Ное 2010 12:17

Re: flyNIKI

Мнениеот rumen_s » 22 Ное 2012 08:53

мисля, че отказаните резервации включваха отсечка с първа класа; и моя първи опит беше с такава, но не получих потвърждение; после направих резервация само икономи и всичко беше наред и веднага си получих потвърждението; според мен тези с потвърдени резервации които ги има в системата на AirBerlin ще хвъркат, ще видим

преди малко пристигна и фактура от Air Berlin с амадеуски номер, вътре стойностите са нулеви; предполагам, че е така защото през сайта на Air Berlin си добавих само хапване, а другото е платено преди това; странното е, че хапването го няма във фактурата, въпреки, че получих потвърждение от сайта вчера (а и парите са блокирани в банката)
rumen_s
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Ное 2012 16:33

Re: flyNIKI

Мнениеот ilkosem » 22 Ное 2012 19:34

rumen_s написа:мисля, че отказаните резервации включваха отсечка с първа класа; и моя първи опит беше с такава, но не получих потвърждение; после направих резервация само икономи и всичко беше наред и веднага си получих потвърждението; според мен тези с потвърдени резервации които ги има в системата на AirBerlin ще хвъркат, ще видим

преди малко пристигна и фактура от Air Berlin с амадеуски номер, вътре стойностите са нулеви; предполагам, че е така защото през сайта на Air Berlin си добавих само хапване, а другото е платено преди това; странното е, че хапването го няма във фактурата, въпреки, че получих потвърждение от сайта вчера (а и парите са блокирани в банката)


Същото е и при мен, само че единствената разлика е че моите пари вече не са блокирани а директно са изтеглени. Което пък ме навежда на мисълта, че всичко е ок.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: flyNIKI

Мнениеот rumen_s » 22 Ное 2012 19:41

браво на твоята банка, тази дето аз ползвам показва международни транзакции с едни 4-5 дни закъснение :) та никога не съм в час какво точно става :)

Иначе за мен е странно, че Air Berlin ни ограничават допълнителните услуги. Така или иначе предполагам са прежалили резервациите (или ще гонят агентите), няма логика да се откажат от някое допълнително евро с цел минимизиране на щетите.
rumen_s
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Ное 2012 16:33

Re: flyNIKI

Мнениеот stenk » 22 Ное 2012 20:33

При мен си ги има допълнителните услуги - избор на място , добавяне на допълнителен чекиран багаж и избор на храна срещу заплащане.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: flyNIKI

Мнениеот Freak » 22 Ное 2012 20:59

На мен парите са ми дръпнати вече. Веднага получих известие за сумата при резервацията, вчера бяха блокирани, днес вече ги няма.
В сайта на AirBerlin резервацията излиза, с добре познатите дати на раждане :-D 20 ноември 1982, освен за малкия, услугите също са налични.
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: flyNIKI

Мнениеот ilkosem » 22 Ное 2012 21:12

Хахаха Сега букнах и другия полет по позната схема, с купуването на пилешкото, но какво да видя като влезнах е електронното банкиране, вчерашното купуване на пилешкото и днешното не са отразени и пари не са дърпани нито блокирани. :-D :-D
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта