flyNIKI

Re: flyNIKI

Мнениеот atzah » 20 Ное 2009 15:58

Днес 20.11.2009 се проведе работна закуска между представители на туристическите агенции в България и FlyNiki, на която бяха представени основните параметри на новият полет (започващ на 01.02.2010) между София и Виена.
Ето накратко основните акценти:
- Полетите ще са всеки ден без събота. Като от понеделник до петък ще е обеден полет с Еърбус 319 със 150 места, а в Неделя вечерен с А320/180 места
- Нищо няма да бъде low-fare по отношение на обслужването. Единствено формирането на цената от сбор от две еднопосочни отсечки ги прави сравними с другите представители на low-fare сегмента. И да се надяваме цените.

Ето и основните предимства според тях:
• Полетите ще са от Терминал 2, където, ще има и гише за обслужване на клиенти
• Храна (сандвич) включена в цената на билета. Може да се поръчва (срещу заплащане) и топла храна
• Багаж 20кг чекиран (6кг ръчен) включен в цената на билета.
• Ски оборудване (както и голф) безплатно
• Уеб чек ин
• Възможност за връзки през Виена, където багажът се чекира до крайната дестинация
• Пълен достъп чрез резервационните системи и договор с BSP Bulgaria. Агенциите в България само мога да избират колко service fee да начисляват на билетите (препоръчва се минимум 10 Евро)
• Всяка агенция може да резервира и да държи резервация 72часа преди издаване.
• Промяната на издаден билет струва само 30 Евро (плюс разликата, ако новият билет е по-скъп)
• Отстъпки за групи
• Договори с корпоративни клиенти
• Frequent flyer програма.
• Разписанието за лятото не е ясно още точно, но се очакват още връзки през Виена. Бяха споменати Копенхаген, Ница и Барселона

Презентацията се водеше от маркетинг мениджърката за Централна и Източна Европа Инес Хьопфнер. Като цяло говориха за Fly Niki, като част от Air Berlin. Въпреки, че още от началото казаха, че Air Berlin държи само 24% от Ники, тяхното лого присъстваше непрекъснато и се говореше за една авиокомпания, а не за алианс. Като цяло казаха, се мерят в качеството с Луфтханза и Бритиш, дори според тях са по-добри, а в ценово отношение се позиционират на едно ниво с GermanWings и EasyJet, но определено по-скъпи от Ryanair.
Като цяло доста свежо представяне на авиокомпанията (което не мога да кажа, за всички присъстващи). Дано да са по-успешни от Скай Юръп

Извинявам се ако прозвуча като реклама, не беше това целта. И без това не спечелих нищо от томболата :)
142/143/319/320/321/332/333/343/380/733/734/735/736/73G/738/739/744/762/763/772/773/AN4/CR9/DH4/ERJ/E75/E90/E95/F70/100/M81/M82/M83/M87/T20/TU3/TU5
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Re: flyNIKI

Мнениеот makler » 20 Ное 2009 17:47

Полетите ще са всеки ден без събота. Като от понеделник до петък ще е обеден полет с Еърбус 319 със 150 места, а в Неделя вечерен с А320/180 места


Значи няма да видим тяхните "Samba" и "Lambada" в София. :(
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: flyNIKI

Мнениеот alex_2 » 20 Ное 2009 18:25

ами мога само да кажа, че съм с положителни очаквания. задължително ще се повозя до Виена и се надявам да остана доволен.
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: flyNIKI

Мнениеот ivozet » 20 Ное 2009 19:23

Браво, че ще возях ските безплатно :shock: . На ски до Инсбрук. :drinkers: Ще има ли примоция, че цената си е към 200Е :o ?
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: flyNIKI

Мнениеот Емо » 20 Ное 2009 20:22

ivozet написа:Браво, че ще возях ските безплатно :shock: . На ски до Инсбрук. :drinkers: Ще има ли примоция, че цената си е към 200Е :o ?

200 евро за ски-трип си е горе-долу ок, особено за Инсбрук и близките курорти...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: flyNIKI

Мнениеот amcho » 21 Ное 2009 13:11

Самата Инес не е от най-доволните спрямо разписанието тъй като първоначално е трябвало да бъдат сутрешни/ранно следобедни часовете от Виена за да има повече връзки. Вероятно ще има проямна в лятното разписание.
Авиокомпанията е много готина и се разбра, че Austrian никак не са доволни от тяхната поява :D
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: flyNIKI

Мнениеот Kx » 26 Ное 2009 10:14

Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Re: flyNIKI

Мнениеот harrier » 29 Яну 2010 13:29

До края на март Ники дават двойно количество topbonus-точки за полети до София, Букурещ и Белград :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: flyNIKI

Мнениеот ilian » 29 Яну 2010 19:21

Не виждам на какво се надяват и как по-точно ще се наложат по линията си до София, след като в момента Аустриан предлагат цени от 49 евро за двупосочен билет, а в повечето дни Ники летят на цени межди 100 и 160 евро. Абсурд е да се намери билет на Ники за цена под 118 евро в удобни дни в близките два-три месеца. Букурещ - Виена - Букурещ също е от 49 при Аустриан, а Белград - Виена - Белград е от 88 евро. За полетите, които са извън тези промоционални цени, цените на Аустриан са почти равни на тези на Ники.
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Re: flyNIKI

Мнениеот Lozanoff » 29 Яну 2010 19:59

ilian написа:Не виждам на какво се надяват и как по-точно ще се наложат по линията си до София, след като в момента Аустриан предлагат цени от 49 евро за двупосочен билет, а в повечето дни Ники летят на цени межди 100 и 160 евро. Абсурд е да се намери билет на Ники за цена под 118 евро в удобни дни в близките два-три месеца. Букурещ - Виена - Букурещ също е от 49 при Аустриан, а Белград - Виена - Белград е от 88 евро. За полетите, които са извън тези промоционални цени, цените на Аустриан са почти равни на тези на Ники.



Напълно си прав
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: flyNIKI

Мнениеот harrier » 29 Яну 2010 20:22

В момента цената на Остриан може и да е ниска, но ред-тикет до София не се намира всеки ден, нито местата са толкова много. И аз никога не съм разбирал напълно ценовата политика на Ер Берлин/Ники, но е факт, че си пълнят самолетите доста бързо.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: flyNIKI

Мнениеот merlin » 29 Яну 2010 20:54

Цените им никога не са с голяма разлика,т.е няма да намериш за 5 евро полет, но винаги ще си намериш за около 100 евро отиване и връщане по тази отсечка. Забелязал съм,че не се влияят толкова от много ранно или много късно резервиране,както е при redticket. Интересното е,че по полетите на еърбега също често се намира добра цена, изключваш само дните около български празници,когато дипломатите са напълнили самолета и е скъпо.

На 3ти Февруари ще ви кажа как е и самият полет с тях по SOF-VIE.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: flyNIKI

Мнениеот ilian » 30 Яну 2010 11:01

harrier написа:В момента цената на Остриан може и да е ниска, но ред-тикет до София не се намира всеки ден, нито местата са толкова много. И аз никога не съм разбирал напълно ценовата политика на Ер Берлин/Ники, но е факт, че си пълнят самолетите доста бързо.

Ниска е много, ама много меко казано:) Това беше цената, който се постигаше най-често със Скай при ранно резервиране: (19 + 19) + 10 евро за плащане с кредитна карта и без чекиран багаж. А сега летиш с редовна авиокомпания, с чекиран багаж, храна и напитки на борда на умопомрачително ниска цена от 48 евро. Поправете ме, ако греша, но мисля, че досега не е имало друга редовна авиокомпания, която някога да е предлагала толкова ниска цена за международна дестинация, за двупосочен билет от София?!
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Re: flyNIKI

Мнениеот pepsii » 30 Яну 2010 11:26

ilian написа:
harrier написа:В момента цената на Остриан може и да е ниска, но ред-тикет до София не се намира всеки ден, нито местата са толкова много. И аз никога не съм разбирал напълно ценовата политика на Ер Берлин/Ники, но е факт, че си пълнят самолетите доста бързо.

Ниска е много, ама много меко казано:) Това беше цената, който се постигаше най-често със Скай при ранно резервиране: (19 + 19) + 10 евро за плащане с кредитна карта и без чекиран багаж. А сега летиш с редовна авиокомпания, с чекиран багаж, храна и напитки на борда на умопомрачително ниска цена от 48 евро. Поправете ме, ако греша, но мисля, че досега не е имало друга редовна авиокомпания, която някога да е предлагала толкова ниска цена за международна дестинация, за двупосочен билет от София?!

освен България еър и новият Олимпик ... мисля че тепърва ще се наслаждаваме на такива цени ;-)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: flyNIKI

Мнениеот harrier » 30 Яну 2010 11:30

ilian написа:
harrier написа:В момента цената на Остриан може и да е ниска, но ред-тикет до София не се намира всеки ден, нито местата са толкова много. И аз никога не съм разбирал напълно ценовата политика на Ер Берлин/Ники, но е факт, че си пълнят самолетите доста бързо.

Ниска е много, ама много меко казано:) Това беше цената, който се постигаше най-често със Скай при ранно резервиране: (19 + 19) + 10 евро за плащане с кредитна карта и без чекиран багаж. А сега летиш с редовна авиокомпания, с чекиран багаж, храна и напитки на борда на умопомрачително ниска цена от 48 евро. Поправете ме, ако греша, но мисля, че досега не е имало друга редовна авиокомпания, която някога да е предлагала толкова ниска цена за международна дестинация, за двупосочен билет от София?!

Аз също се радвам, че има такава цена с Остриан до Виена. Просто се съмнявам, че винаги ще я има или че ще се намира лесно. Началните цени на Остриан по мои наблюдения са силно волатилни.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта