Училище з

Училище з

Мнениеот Skydancer » 18 Дек 2003 12:55

www.airsport.bg - Курсове за любители пилоти на свръхлеки самолети; Развлекателни полети на достъпни цени за всички; Аерошоу изпълнения с Pitts S2-B; Екстремни полети с фигури от висшия пилотаж за всички желаещи; Обучение във фигурен и висш пилотаж;
Skydancer
 

Мнениеот slice » 18 Дек 2003 17:57

skydancer, за реклама се плаща!!! :evil: :evil:
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 18 Дек 2003 21:52

slice написа:skydancer, за реклама се плаща!!! :evil: :evil:

Axa, че във форума на дир-а беше пуснал цели три, когато може и с една :?
Han Solo
 

Реклама и

Мнениеот Skydancer » 19 Дек 2003 12:48

Уважаеми фенове на авиацията,
на кого да се похвалим, че съществуваме и в България има нови възможностти за летене, ако не на летящите хора и тези които се интересуват от авиация в техните форуми?
Моля, не приемаите нашия пост като поредната реклама, а като информация за хората с крила, че имат нова възможност в наше лице...
Мисля че с нашия пост отговаряме на многото въпроси къде, как, мога ли да просто да опитам и т.н., които постоянно се появяват във форумите... Идеята е под тази тема да се развие дискусия за малката авиация в която заедно с Аерошоу пилота Свилен Иванов с удоволствие ще отговаряме на вашите въпроси.
Все пак появата на първата школа по висш пилотаж в новата история на България и на ново училище за ултралеки самолети само по себе си е новина за всички които се интересуват от авиация, нали?
Поздрави,
Стефан
P.S. Ако администратора смята че този пост не е за този форум или нарушава правилата - може да го изтрие....
Skydancer
 

Мнениеот slice » 19 Дек 2003 20:24

работата, ствефане, е че постинга ти прозвуча точно като рекламна брошурка!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот onufrii » 19 Дек 2003 22:15

Идеята е похвална. Свилен Ивановтук ли е? А в дир-а влизал ли е!
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот Han Solo » 19 Дек 2003 23:06

Стефанеее, едно по кратко и издържано съобщение от рода на "отвори врати нова авиошкола вижте в www.airsport.bg " само би ви спечелило ръкопляскания, това което си написал ми звучи като реклама в 7дни или мммм... телевизия Веселина за нов фолк клуб :wink: ... Не се сърди и аз посетих сайта да видя за какво става дума. Стискам палци да успеете че и други самолети да си вземете, защото ми се струва че при вас май става дума за самолетът :lol: И както е казал дядо Вазов "лудите, лудите... , те да са живи"
Han Solo
 

самолети

Мнениеот Skydancer » 22 Дек 2003 12:09

Благодаря Ви за пожеланията,
Свилен Иванов е седнал до мен (аз пиша по бързо) и отговаряме заедно на въпросите Ви тук и в другите форуми. Ако имате конкретен въпрос към Свилен, той с удоволствие ще ви отговори.
Вярно е че текста на постинга беше малко сухичък, но идеята беше максимум информация в едно-две изречения..... Никой не е идеален, ще се поправим в бъдеще!
Благодаря и за закачливото подмятане за "СМОЛЕТЪТ", защото това ми дава възможност да обясня пред всички:
Самолетите ни в момента са два - RANS S-12S и Pitts S2B.
Pitts S2B наскоро пристигна от САЩ, сглобен е след разглобяването за транспорт и е облетян. В момента текат формалностите по регистрацията му в регистъра на Република България. Напролет, когато времето се оправи започваме обявеното обучение във фигурен пилотаж и аерошоу, дори да не направят BIAF и тази година, смятаме да направим като начало едно наше шоу на летище Лесново. В началото на сезона със Свилен ще направим една официална тренировка пред публика на която ще поканим всички от форума.
Не случаино сме избрали RANS S-12S за учебен самолет, даже планираме закупуването на втори. RANS S-12S се използва за учебен свръхлек самолет в повече от 40 държави по света. Преминахме през много сериозна сертификационна програма от страна на ГВА, за да бъде приет за учебен самолет и в България. Самолета независимо от външния "несериозен" според много незапознати вид е много стабилен и издържлив, оборудван е със спасителен парашут за целия самолет, пилота и пътника.
RANS S-12S е един типичен представител на свръхлеките самолети. Обучаваме на истински свръхлек самолет, защото той има малко по-особени летателни характеристики от VLA (много леките) и леките самолети, a ние oчакваме в близките години повечето от пилотите да летят на типични свръхлеки самолети, защото са по достъпни и поддръжката им е по евтина. (Например наскоро колега си купи свръхлек самолет втора употреба, в прилично състояние само за около 7000 лева). В продажба са и много, сравнително евтини китове за сглобяване. Опитваме се да направим летенето възможно най-масово, а не хоби за избрани. Между другото на обучените при нас пилоти осигуряваме възможност да наемат самолета в последствие, така че не им е необходимо да си купуват собствен.
Разбира се, можем да приучим и пилоти обучавани на VLA и леки самолети на свръхлеки.
Когато масовият българин може да си го позволи, с удоволствие ще започнем да обучаваме и на леки самолети, инструкторите ни са квалифицирани за това.
Поздрави,
Стефан - Skydancer & Свилен - The Mad Svilen
P.S. Като се заговорихме за масова малка авиация, не знам защо в българия никоя група ентусиасти не се е сетила да го направи, но на запад е много разпространено няколко човека да си купят общ самолет (така или иначе един пилот не може да му уплътни времето) и по този начин разходите не всеки по отделно са сравнително ниски...
Skydancer
 

Re: самолети

Мнениеот gig » 22 Дек 2003 12:58

Skydancer написа:P.S. Като се заговорихме за масова малка авиация, не знам защо в българия никоя група ентусиасти не се е сетила да го направи, но на запад е много разпространено няколко човека да си купят общ самолет (така или иначе един пилот не може да му уплътни времето) и по този начин разходите не всеки по отделно са сравнително ниски...


Защото в България орташките работи много не вървят.
Тези дни ще имате ли полети на Лесново?
Аватар
gig
по-спотър
 
Мнения: 179
Регистриран на: 16 Дек 2003 13:20
Местоположение: Sofia

полети на &#

Мнениеот Skydancer » 22 Дек 2003 13:52

Да, летим след обяд когато времето позволява (температура, мъгла, вятър...). В момента обучаваме двама запалени ентусиасти, на които не им се чакаше до пролетта... Миналата седмица единият от тях направи първият си самостоятелен полет! Правим и развлекателни полети.
Звънни около обяд в деня в които ще идваш на 0888 123 123, за да ти кажа дали е летателен ден...
Стефан
Skydancer
 


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron