Lufthansa

Re: Lufthansa

Мнениеот zuki » 27 Яну 2018 16:56

FQTL написа:
LZB123 написа:Новата ливерия на Луфтханза:


Photoshop.. За щастие :D

за нещастие се очаква да е точно такава :D

Фотограф: @fco_spotter
Аватар
zuki
спотър
 
Мнения: 89
Регистриран на: 30 Окт 2006 12:38

Re: Lufthansa

Мнениеот mitkobiker » 29 Яну 2018 12:07

FQTL написа:
LZB123 написа:Новата ливерия на Луфтханза:

Изображение
Photoshop.. За щастие :D

Фотограф: @fco_spotter

Photoshop и дано само там да си остане... че е зверски зле.
Иначе вече имало нарочен един А321 за пребоядисване в новата (неизвестна) цветова схема... а те са от редовните посетители @SOF :wink:
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот EricEntrena » 05 Фев 2018 01:39

Оказа се сполучливо предположение този фотошоп, което според мен е жалко.
Изображение
http://www.skyliner-aviation.de/viewpho ... icid=10112
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 17 Сеп 2018 21:55

Обикновено избягвам да пътувам през зимните месеци, но вероятно ще ми се наложи да пътувам до Копенхаген през декември или януари. Сигурно ще избера LH или OS, и въпросът ми е според вас колко време е добре да предвидя между двата полета, предвид че зимата обстановката е по-усложнена и често има закъснения заради сняг, deicing и т.н.? Обичайно във Франкфурт около час е ОК, а във Виена и Мюнхен към 40-45 минути, но какъв е вашият опит през зимата?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mashine1984 » 18 Сеп 2018 18:51

alex_2 написа:Обикновено избягвам да пътувам през зимните месеци, но вероятно ще ми се наложи да пътувам до Копенхаген през декември или януари. Сигурно ще избера LH или OS, и въпросът ми е според вас колко време е добре да предвидя между двата полета, предвид че зимата обстановката е по-усложнена и често има закъснения заради сняг, deicing и т.н.? Обичайно във Франкфурт около час е ОК, а във Виена и Мюнхен към 40-45 минути, но какъв е вашият опит през зимата?

А защо не директен с Уиз?
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 18 Сеп 2018 19:26

mashine1984 написа:
alex_2 написа:Обикновено избягвам да пътувам през зимните месеци, но вероятно ще ми се наложи да пътувам до Копенхаген през декември или януари. Сигурно ще избера LH или OS, и въпросът ми е според вас колко време е добре да предвидя между двата полета, предвид че зимата обстановката е по-усложнена и често има закъснения заради сняг, deicing и т.н.? Обичайно във Франкфурт около час е ОК, а във Виена и Мюнхен към 40-45 минути, но какъв е вашият опит през зимата?

А защо не директен с Уиз?


Избягвам НТА по принцип, а и в конкретния случай са с по-неудобно разписание и по-скъпи даже, така че просто няма причина да дам 200 евро+ за такава авиокомпания :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот Пароль » 27 Апр 2019 11:24

"Луфтханза" проверява свое подразделение заради повреда на правителствения самолет
https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/04/27/3426185_lufthanza_proveriava_svoe_podrazdelenie_zaradi_povreda/?ref=rss
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 05 Май 2019 11:04

През следващото лятно разписание изглежда пак ще има 4 полета от Франкфурт, зимата май ще отпадне този преди обед
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 11 Юли 2019 20:33

Гледам, че съм пропуснал от миналата седмица, пък явно никой друг не се е качвал на "Луфтханза" тия дни... та, те са решили да продадат тяхната кетъринг компания, LSG Sky Chefs (която бездруго не е нищо особено), обаче персоналът не е във възторг и стачкува. В резултат, в самолетите на "Луфтханза" тия дни е като в социалистически гастроном :) Където може, зареждането го прави местният наземен оператор - на полетите от София често ядат тукашни сандвичи и сервират български сокчета; чай, кафе или бира обаче категорично няма никъде. От летищата, на които няма "дружелюбен" наземен оператор или просто се разчита на LSG (като Франкфурт и Мюнхен), положението е почти "мор по добитъка": миналата седмица от FRA бизнес-класата получи сандвич (1 бр., в пластмасовата опаковка) като за икономична, а останалите пътници - бисквитки. Не ми се мисли какво става по далечните им маршрути :) Интересно, че цяла седмица немците си мълчаха като партизани на разпит, а стюардите им се червяха, обяснявайки за "неочаквано големия брой заболели" в кетъринг компанията; впрочем, пилотите бързо си признават каква е причината. Едва преди ден-два се появи някакво съобщение с недомлъвки:

Due to personnel shortage at our catering service provider, the loading of our Domestic and European flights is unfortunately limited at present. Lufthansa is therefore unable to provide the usual choice of drinks and meals on all flights. We apologize for any inconvenience.

Та, богатите също плачат :) А ако ви предстои полет с "Луфтханза", вземете си някой сандвич от терминала.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот makler » 26 Авг 2019 14:30

Направо ми е жал за Австрийските авиолинии като гледам как върви Виена при Уизз:
From December, both tourists and business travelers have even more options to benefit from the low prices of the Hungarian budget airline. From 18.12. Wizzair flies once a day from Vienna to the Greek capital Athens, in addition it starts from 18.12. 1x daily from Vienna to the Rhine metropolis Cologne.

From 18.12. or 19.12. In addition, Wizzair also flies weekly to Pristina (Kosovo) and three times a week to Tirana (Albania).

The Spanish Castellon near Valencia will be served twice a week from 01.07.2020. In addition, from 01.07.2020, Wizzair will link Vienna to London-Luton once a day.

There are frequency increases in Vienna - Tel Aviv (from 01.07., From 9x weekly to 2x daily) and in Vienna - Lisbon (from 01.07., From 4x weekly to 1x daily).
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Lufthansa

Мнениеот europeandj » 30 Авг 2019 09:04

makler написа:Направо ми е жал за Австрийските авиолинии като гледам как върви Виена при Уизз:


Добави и LEVEL, и Laudamotion... Предполагам, че ще заприличат скоро на Brussels или Eurowings, за да оцелеят на силно конкурентния пазар.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 25 Сеп 2019 00:07

Зяпайки насам-натам от и по самолетите на "Луфтханза", ми хрумна интересна мисъл: ханзите днес имат проблем. При това голям - и в пряк, и в преносен смисъл. Да видим: флотът им за далечни разстояния се състои от три групи машини -
- А330 (оригиналният и NEO),
- А340 (32 машини, приблизително поравно серии 300 и 600) + A350 (15-ина броя)
- Микс от B747 (-400 и -8, общо 30+ машини) и А380 (14 машини).

В сегмента на А330 нещата са добре, като може да се предполага, че NEO поетапно ще заменят традиционните 330-ки с изчерпване на ресурса им.

В по-"далекобойния" сегмент тече замяна на 340-ките с 350-ки. Това е относително оправдано, тъй като 350-ите имат капацитет някъде посредата между 340-300 и 340-600, но харчат докъм 30% по-малко гориво, т.е. компанията получава едно 20% по-ниска себестойност на билет. Е, новите машини си струват бая пари, но замяната 1:1 няма да намали пътникопотока или да изисква допълнителни честоти.

При големите обаче положението изглежда цуг-цванг. Дори 747 има 50% по-голям капацитет от А350, докато А380 си е направо два пъти повече пътници - при това говорим не само за икономичната класа, а най-вече за бизнес-класата, в която големите машини на германците имат докъм 80 седалки, докато 350-ката едва наполовина; бизнес-класата носи съществен приход на този тип авиокомпании (до 5 пъти цената на билет в икономична класа) и не може просто да замениш някое от големите пилета с 350-ка (нито с купуване на 777, понеже неговата вместимост при всичките му силни страни е сходна с тази на 350). Така излиза, че за да се запази капацитетът ще трябва да се пуснат 50-100% повече полети, което заедно с разходите за персонал, такси, гориво и т.н. ще елиминара всякакво предимство на по-икономичните машини. Важен е още и фактът, че половината 747 са серия -8, т.е. те са на по 6-7 години и имат още доста живот пред себе си. Най-лошото е обаче е, че и да искат, няма с какво да ги сменят - нови самолети с такъв обем няма, няма и да има. Затова изглежда, че въпреки желанието им да намалят разходи, това няма как да стане за сметка на най-големите им машини, поне в обозримо бъдеще; а след него изглежда неизбежно да се отиде на вариант с повече честоти - което ще рече и повече самолетодвижения, и повече гейтове - всичко това при изчерпания ресурс на Франкфурт поне докато не построят Т3 (което ще отнеме години) и цялостния логистичен ужас там, пистите и пр. Интересно дали MUC няма в един момент да стане не просто втори, а първи хъб?


Така че ако не истински проблем, то поне сериозна главоблъсканица ханзите със сигурност имат.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 05 Ное 2019 21:05

Стюардите на "Луфтханза" ще стачкуват на 7 и 8 ноември. Очакванията са съществена част от полетите да бъдат засегнати. Предлага се безплатна смяна на датата на полета, а за вътрешните полети - замяна на билета с влаков. Сайтът на авиокомпанията има актуална информация.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 21 Ное 2019 13:13

Donner Wetter! "Луфтханза" са започнали да сервират топла храна в Economy на вътрешноконтитентални полети! Първо ми се случи на FRA-MAD и беше толкова неочаквано, та си помислих, може би хапваме кетъринга на някой отменен междуконтинентален полет. Два дни по-късно обаче случката се повтори на MAD-MUC. Изглежда трудно за вярване, след толкова години сандвичи и Zitronenkuchen... Вероятно промяната е отскоро, понеже буквално преди 3 седмици на FRA-BCN нямаше и помен от топла храна.

Сега, не, че сервират нещо особено - хлебче с масло, вегетарианска лазаня или ориз със зеленчуци и шоколадче/вафлички за десерт; при това, вкусът е типичният за LSG, т.е. не запомнящ се с нищо, а приборите са пластмасови (ех, "Търкиш"...). Но самият факт! - още повече, че иде реч за полети ок. 2 часа. Интересното е, че технически SOF-FRA е по-дълъг от FRA-MAD, но от/до София нищо различно от сандвичите не съм мяркал. Каквото и да си говорим, Европата там е малко по-Европа от Европата тук :)
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 21 Ное 2019 13:25

От известно време преди някои полети на LH Group, ако пътувам с билет само с ръчен багаж, получавам мейлчета с предложение да си чекирам безплатно ръчния багаж. Досега все не ми се отдаваше възможност, обикновено заради връзки с други авиокомпании, но вчера реших да пробвам - и оказа се, вярно с оригинала, схемата работи. На чек-ин гишето в MAD любезно потвърдиха, взеха ръчната ми чанта и я превозиха с прекачване през MUC до SOF безплатно.

Интересно е, че това май не е налично навсякъде - срещал съм го за полети от/през Мюнхен и Виена, но, примерно, не за полети от София. Другото, което се чудя е, дали това е опция за всички, или го дават само на Miles&More членовете си, или само на frequent flyers...

Във всеки случай, обяснението е благовидно, "за да се ускори качването и облекчи пътуването ви пр.". Друг интересен факт е, че за полет от Мюнхен или Виена, летището е изрично указано, докато за други места просто пише "за утрешния ви полет" без особени подробности; аз бих очаквал такова нещо да е по-тясно обвързано с полетна информация, т.е. да пише за кой полет от-до, на коя дата и пр.

Интересно ще е, ако някой друг е срещал такъв случай. Официално не намерих нищо из "Гугъл" за такава практика на LH Group.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта