Lufthansa

Re: Lufthansa

Мнениеот europeandj » 21 Ное 2019 16:55

През последния месец навъртях много отсечки с Луфтханза (SOF-FRA-CDG-MUC-SOF + CDG-MUC втори път), но на софийските полети бяха бисквитки, а на останалите, макар и по-кратки даваха сандвичи. Според мен се опитват да търсят конкурентно предимство на пазари, където имат по-голям натиск, но като цяло това е добра новина. В това отношение в Европа турците и гърците са ненадминати обаче.

И в тази връзка като говорим за Луфтханза ще се възползвам да приложа едно полетно ревю, което направих на полета ми с тях преди седмици от Мюнхен до Сан Франциско с А380.
Надявам се не е против правилата на форума и на който му хареса ще се радвам на един Subscribe... имам и още видеа за качване.

https://youtu.be/3gldwPBau10
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 21 Ное 2019 21:20

+1 за SFO... макар че 380-ката е прекрасна машина, за този маршрут ще си остана forever фен на 340-ките им от серия 600...
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 356
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот mashine1984 » 22 Ное 2019 00:25

Man arrested at Indian airport for impersonating Lufthansa pilot

Delhi (CNN) — Frequent flier Rajan Mahbubani thought he had discovered the ultimate hack for getting preferential treatment at airports. Instead it got him arrested.
In a case that's been compared to the Leonardo DiCaprio conman movie "Catch Me If You Can," the 48-year-old allegedly donned the uniform of a Lufthansa pilot in order to fool airport workers into letting him bypass security lines and get seat upgrades.
It apparently worked too, right up until the point he was caught at Delhi's Indira Gandhi International Airport on Tuesday evening.
Mahbubani was dressed in a pilot's uniform when arrested at the departure gate as he was about to board an AirAsia flight from Delhi to Kolkata, police said.

Sanjay Bhatia, the airport's deputy commissioner of police, told CNN that a Lufthansa employee had alerted airport security that a "suspected passenger was impersonating a captain of Lufthansa airline."
This came after AirAsia had called Lufthansa to verify his identity.
Mahbubani, who is from New Delhi, was detained and handed over to Delhi Police. He was found carrying a fake Lufthansa pilot ID that he used to gain privileges at airports.
"After his arrest, Mahbubani told us he used to shoot YouTube and TikTok videos on aviation and had obtained the Lufthansa fake ID card in Thailand," Bhatia said.

Airport security officials were already on the lookout for him, apparently, because of videos on his social media platforms.
Police said Mahbubani subsequently told police he liked to dress up in uniforms. They recovered pictures of him dressed in an army uniform from his phone.
"Mahbubani said that he was a frequent flier and used to dress up as a pilot to gain easy access through security, get preferential treatment from security agencies and airlines and seat upgrades," said Bhatia. "He would use the passage normally used by airline crew."

He's now in custody facing charges of cheating and impersonating. If convicted he could face a year in prison or a fine, or both.
Mahbubani's alleged impersonation recalls the real-life exploits of serial fraudster Frank Abagnale, who impersonated flight crew to get free travel during a career of crime that was later dramatized by Steven Spielberg in the 2002 movie "Catch Me If You Can."
It's not the only case of identity switch seen in India lately. In September, 32-year-old Jayesh Patel was arrested at the same airport for impersonating an 81-year-old in an attempt to board a flight to New York.


https://edition.cnn.com/travel/article/ ... 7uZUYKZ92A
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот europeandj » 22 Ное 2019 19:46

mistoffelees написа:+1 за SFO... макар че 380-ката е прекрасна машина, за този маршрут ще си остана forever фен на 340-ките им от серия 600...


Благодаря! А340-600 конкретно на Луфтханза ми е една от целите. Както се знае той е маааалко по-различен от останалите А340-600, но като цяло съм доволен, че от края на октомври точно по този маршрут пуснаха А380. Сега остава да видя къде ще хвана и 346, който със сигурност ще снимам :drinkers:
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 23 Ное 2019 15:56

Всъщност, Lufthansa въртят машините по SFO и други американски дестинации. Така например, MUC-SFO лятно време го "играят" с 346, а зимно време с 380. И миналата година беше така; зимата пък 340-ките отиват да помагат на линията до JFK. И да, техните 340-600 са различни заради компоновката с долен етаж в Economy. Винаги ще се чудя защо идеята не е разширена с една детска площадка там и две хостеси - бас държа, че родители с удоволствие биха платили 10-20 евро на полет някой да забавлява чааветата им, докато те подремнат - особено на връщане към Европа :)
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 356
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот Rosen85 » 01 Дек 2019 21:25

Подразделение на "Луфтханза" започва 24-часова стачка тази нощ

Служителите на подразделението на германския авиопревозвач Луфтханза (Lufthansa)
за осигуряване на храни и напитки при полет започват в полунощ местно време 24-часова стачка, предаде БТА.
В стачката ще участват и служители от летището във Франкфурт, най-голямото в Германия.

Очаква се стачката да доведе до отменени и отложени полети във Франкфурт и Мюнхен,
като особено засегнати ще бъдат далечните полети. Други летища, които ще бъдат
засегнати от протестните действия, са тези в Дюселдорф, Кьолн, Щутгарт и Берлин.

Синдикатът не е доволен от предложението на Луфтханза за защита на възнагражденията
преди планираната промяна в собствеността на подразделението за кетъринг Ел Ес Ге (LSG).

По-рано тази седмица Луфтханза съобщи, че е в последен етап на преговори за продажба
на европейските дейности на подразделението на швейцарската Гейтгруп (Gategroup) като част
от плановете да се концентрира върху основния си бизнес. Луфтханза заяви,
че работи по план за намаляване на последиците от стачката за клиентите и е подготвила съответните мерки.
Rosen85
най-спотър
 
Мнения: 366
Регистриран на: 09 Ное 2015 02:55

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 30 Дек 2019 19:35

По едно време Луфтханза летяха примерно всеки вторник между Франкфурт и Берлин със 777, а австрийците мисля че между Франкфурт и Виена със 767. Знаете ли дали продължава това и как мога да проверя? Догодина ми се очертава пътуване до Берлин, като мисля да избера Луфтханза и ако уцеля такъв голям самолет ще е супер :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот Pilot737 » 31 Дек 2019 11:28

alex_2 написа:По едно време Луфтханза летяха примерно всеки вторник между Франкфурт и Берлин със 777, а австрийците мисля че между Франкфурт и Виена със 767. Знаете ли дали продължава това и как мога да проверя? Догодина ми се очертава пътуване до Берлин, като мисля да избера Луфтханза и ако уцеля такъв голям самолет ще е супер :D


Здрасти, до колкото знам към момента няма widebody между Франкфурт и Берлин. Отделно Луфтханза никога не са имали пътнически 777. Навремето маршрута се летеше от А300, а също за кратко го обслужваха със 748 с цел crew familiarization. Австрийците съм ги засичал с 777 между Виена и Франкфурт. А как да провериш - като си търсиш полети (през скайскенер или сайта на Аустриан и т.н.) обикновено пише модела на машината.
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 01 Яну 2020 17:07

Pilot737 написа:
alex_2 написа:По едно време Луфтханза летяха примерно всеки вторник между Франкфурт и Берлин със 777, а австрийците мисля че между Франкфурт и Виена със 767. Знаете ли дали продължава това и как мога да проверя? Догодина ми се очертава пътуване до Берлин, като мисля да избера Луфтханза и ако уцеля такъв голям самолет ще е супер :D


Здрасти, до колкото знам към момента няма widebody между Франкфурт и Берлин. Отделно Луфтханза никога не са имали пътнически 777. Навремето маршрута се летеше от А300, а също за кратко го обслужваха със 748 с цел crew familiarization. Австрийците съм ги засичал с 777 между Виена и Франкфурт. А как да провериш - като си търсиш полети (през скайскенер или сайта на Аустриан и т.н.) обикновено пише модела на машината.


Ясно, благодаря ти, ами значи като си избера дати ще прецъкам хубаво всички полети, аз съм попадал на опция между Виена и Франкфурт, както казах, но все пак ми беше малко странно да летя до Виена с прекачване, а и беше кофти час :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот Rosen85 » 02 Яну 2020 00:25

Полетите между FRA и TXL са LH170, LH174, LH176, LH180, LH184, LH186, LH190, LH192, LH168, LH194, LH198 и LH202.
Сега в момента гледам всички полети. Повечето са с Airbus A320, 321, понякога с някое Нео, а има и с А319.
LH190 в един от дните се е изпълнил с Bombardier CRJ-900LR, но явно това е форсмажорно, отколкото постоянно явление.
LH168 също има един полет с Bombardier CRJ-900LR.
Това е в общи линии.
Rosen85
най-спотър
 
Мнения: 366
Регистриран на: 09 Ное 2015 02:55

Re: Lufthansa

Мнениеот karadzhoff » 13 Яну 2020 16:26

Групата с нов подобрен рекорд за 2019 година.

https://aeronewsglobal.com/lufthansa-gr ... s-in-2019/
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 08 Мар 2020 23:36

В момента има нещо като промоция, с която Луфтханза предполагам се опитват да стимулират повече хора да резервират билети, предвид ситуацията в момента.

До 31 март за всички резервации с Луфтханза Груп се допуска по една безплатна промяна без значение от тарифата, по която е закупен билетът, стига пътуването да завърши до 31 декември 2020 г.

Доста е примамливо и за мен включително, но към момента ми се струва, че още има доста неизвестни какво ще е положението в близките месеци, иначе имам поне 3 дестинации, които много искама да посетя тази година. :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 09 Мар 2020 02:39

При ханзите е паднала бомба.

Като видях в четвъртък сутрин на летището в MUC колко отменени полета имаше, не ми се вярваше. Същия ден колега каза, че 1/4 от машиинте им били на земята... викам си, сигурно преувеличава, кой пилот обича да стои на земята по принуда? Обаче вчера обявиха официално, че режат близо половината (!) полети в Европа (125 машини от ок. 260) и част от междуконтиненталните (ок. 25 машини от ок. общо 100). Резултатът е пълен батак с пренасочени пътници и екипажи, научили къде ще летят 20 мин. преди часа на заминаване (познайте до какви закъснения води това)... днес с очите си видях как в кабината на A320 в HAM на тръгване за FRA влезе и седна на резерваната седалка цивилен, който не личеше да има и бадж на Lufthansa... (реших да не питам нататък какво и що).

Та, ако някой ще пътува с тях, запасете се с търпение. Циркът ще продължи поне до края на зимното разписание, а вероятно и поне месец след това.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 356
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот karadzhoff » 09 Мар 2020 03:06

Като гледам как се развива ситуацията в Италия имам усещането, че Германия и Франция са следващите.. та "циркът" според мен тепърва започва..
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Re: Lufthansa

Мнениеот Kx » 09 Мар 2020 10:39

karadzhoff написа:Като гледам как се развива ситуацията в Италия имам усещането, че Германия и Франция са следващите.. та "циркът" според мен тепърва започва..

По скоро очаквам следващата да е Испания и може би Франция.
В Германия макар и с над 1000 заразени, нямат починал които значи за мен че са хванати в ранен стадий на разпространение на заразата.
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта