Lufthansa

Re: Lufthansa

Мнениеот skyviewer » 13 Авг 2015 10:05

На 10.08.2015 е създадена дъщерна компания на Eurowings - "Eurowings Europe GmbH" със седалище във Виена и ще включва 2 броя А 330-200 ,с цел - междуконтинентални полети.Пилотите първоначално ще се набират от Lufthansa Group и центъра за обучение в Бремен .Поддръжката на машините се поема от Austrian Airlines.
Първите полети ще са от Кьолн . Прехвърлянето на пътници ще става с А 320.

http://www.flugrevue.de/zivilluftfahrt/ ... ien/641370
Аватар
skyviewer
супер спотър
 
Мнения: 1461
Регистриран на: 23 Юли 2009 18:11

Re: Lufthansa

Мнениеот tupolev144 » 08 Сеп 2015 10:37

Lufthansa ще стачкува на 9 септември
Два дни ще стачкуват пилоти на германския авиопревозвач Lufthansa, предаде Интерфакс. Днес един от профсъюзите обяви, че започналото днес прекъсване на работата ще продължи и утре (9 септември). Очаква се днес до полунощ да не бъдат обслужвани полетите на дълги разстояния от и до едно от най-големите летища в Европа, което се намира в икономическата столица на Федералната република – Франкфурт на Майн, както и полети от градовете Дюселдорф и Мюнхен.С удължаването на протеста на служителите за по-високи заплати и по-добри условия на труд утре ще бъдат засегнати над 1520 рейса и около 180 000
http://www.novini.bg/news/304037-lufthansa-ще-стачкува-на-9-септември.html
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Lufthansa

Мнениеот mashine1984 » 08 Окт 2015 21:47

Lufthansa: Вярваме, че пазарът в България е обещаващ и ще расте

http://www.economy.bg/business/view/201 ... shte-raste
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот skyviewer » 09 Окт 2015 07:15

Пазарът ще расте ,ако пуснат нискотарифното си формирование до повече летища в бедна България.Иначе и сега,любителите на скъпи билети,може да се възползват от услугите им. Другото е ала-бала ,Фрау Хайке :D
Аватар
skyviewer
супер спотър
 
Мнения: 1461
Регистриран на: 23 Юли 2009 18:11

Re: Lufthansa

Мнениеот sahara » 26 Окт 2015 10:39

Вчера станах свидетел на овербукинг на полет Варна-Виена на поделението на Луфтханза - Austrian...пренасочиха 2ма за по-направо през Истанбул. :axe:
sahara
спотър
 
Мнения: 40
Регистриран на: 02 Авг 2007 14:31

Re: Lufthansa

Мнениеот Buch » 26 Окт 2015 13:57

Overbooking-а си е стратегия за покачване на приходите при авиокомпаниите, така че няма нищо чудно.
А иначе с Austiran за две поредни пътувания от Виена ми се случи да има подобна ситуация. Първия път на един приятел му предложиха 250Е, ако се навие да пътува през Мюнхен, вместо директно (е това е оферта а-ла bgspotters user), a втория път тази година пак толкова пари на човек, ако с жена ми се бяхме навили да пътуваме 5-6 часа по-късно, пак директно.
И двата случая офертата е stand-by - чакаш на гейта да разбереш в последния момент дали има сделка. Не че това е лошо, когато ти плащат двойно парите, които ти си им дал ..
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот FQTL » 27 Окт 2015 17:17

Бройката хора които имат купен билет за даден полет и не се явяват е голяма.. затова съществува тази практика..
Като студент много обичам овърбукинг :D (при лонгхол полет например компенсацията е 600е)...
Наземното обслужване (Летище София особено) винаги е на много високо ниво в такива ситуации..
Пътувах преди няколко дни и служителката на чекина която ме е овърбуквала 1-2 пъти ме е запомнила и сега при непълен самолет ми предложи да блокира местата на реда до мен да имам повече комфорт , даде ми приорити тагове за багажа..Или друг път,при опашка веднага помоли колежка да ме чекира,само и само да не чакам :!:
А ако наистина ти се налага да летиш в конкретен полет , решението е толкова просто - уеб чекин :)
Аватар
FQTL
спотър
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Сеп 2014 20:53

Re: Lufthansa

Мнениеот tupolev144 » 07 Ное 2015 22:53

http://dnes.dir.bg/news/Germania-stachk ... 5272?nt=10
520 полета отменени заради стачка в ”Луфтханза”
Стюардите и стюардесите на германския авиопревозвач Луфтханза (Lufthansa) днес стачкуват за втори пореден ден.
Това принуди компанията да отмени около 520 полета по къси и среднодълги маршрути, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.Синдикатът УФО (UFO) призова членовете си, работещи на самолети Еърбъс А320 (Airbus A320) и Боинг 737 (Boeing 737) на основното летище на Луфтханза във Франкфурт към стачка, започнала днес в 6:00 часа местно време (7:00 часа българско време). Стачката ще продължи 17 часа и освен Франкфурт ще обхване и летището в Дюселдорф. Очаква се стачните действия да продължат една седмица, обхващайки различни летища. За утре (8 ноември) обаче няма планирани протести. Стачката не засяга подразделенията Луфтханза като Юроуингс (Eurowings), Джърмануингс (Germanwings), Суис (Swiss) и Остриън еърлайнс (Austrian Airlines).Синдикатът УФО (UFO) настоява да бъдат запазени преференциите, които позволяват на много от членовете на кабинния персонал да се пенсионират на 55 години. Протестът започна, след като преговорите по пенсионната схема, водени до последния момент, се провалиха. Авиокомпанията иска да понижи пенсионните плащания за персонала, който наема в бъдеще, да обвърже изплащаните придобивки с пазарната възвръщаемост от инвестиции и да ограничи практиката на ранно пенсиониране на 55 години.Синдикатът настоява много от придобивките да се запазят в дългосрочен план.Авиокомпанията е резервирала 2500 хотелски стаи във Франкфурт, където е централата й, за да настани хилядите приходящи пътници, застрашени от блокиране в града. Луфтханза (Lufthansa Group) обяви преди два дни, че спира временно полетите до и от Шарм ел Шейх "заради сегашната ситуация на Синайския полуостров". Групата уточни, че ще бъдат засегнати двата седмични полета на подразделенията Еделвайс (Edelweiss) и Юроуингс (Eurowings).Компанията добави, че ще работи с германското външно министерство и туроператорите, за да гарантира безопасното завръщане на пътниците, които вече са в Шарм ел Шейх.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Lufthansa

Мнениеот kokok66 » 21 Ное 2015 23:11

Пилотът на полета от Мюнхен тази вечер (LH 1706 / DLH2JC) реши да кацне в Букурещ заради силните пориви на вятъра в София. А полетът на Австрийците (OS799) направи едно кръгче над Виена и кацна - въобще не потегли към SOF, предполагам по същите "ураганни" причини.
kokok66
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Мар 2014 18:51

Re: Lufthansa

Мнениеот Toni » 22 Яну 2016 17:52

Луфти днес летяха за пръв път с A320NEO. Полетът беше от Хамбург до Франкфурт.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 07 Мар 2016 22:04

Ще летя до Брюксел през Франкфурт, само че беше доста по-евтино да си купя два билета поотделно, така че единият ми е SOF-FRA-SOF, а другият съответно FRA-BRU-FRA.. Между полетите имам по над 4 часа, така че прецених, че рискът нещо да се обърка е малък..

Въпросът ми е, сега като не са на един билет, мога ли като кацна във Франкфурт директно да поема към connecting flights за гейта за Брюксел (ще летя само с ръчен багаж), и после същата процедура на връщане, при положение че вече ще си имам бордната карта за втория полет принтирана, защото иначе трябва да изляза през пристигащи и после обратно през заминаващи .. ?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот amcho » 07 Мар 2016 23:30

alex_2 написа:Ще летя до Брюксел през Франкфурт, само че беше доста по-евтино да си купя два билета поотделно, така че единият ми е SOF-FRA-SOF, а другият съответно FRA-BRU-FRA.. Между полетите имам по над 4 часа, така че прецених, че рискът нещо да се обърка е малък..

Въпросът ми е, сега като не са на един билет, мога ли като кацна във Франкфурт директно да поема към connecting flights за гейта за Брюксел (ще летя само с ръчен багаж), и после същата процедура на връщане, при положение че вече ще си имам бордната карта за втория полет принтирана, защото иначе трябва да изляза през пристигащи и после обратно през заминаващи .. ?


Можеш, да. Стига да имаш само ръчен багаж и принтирана бордна карта (може и на мобилния). Единствено е, че най-вероятно ще кацнеш в не-Шегенския терминал и ще трябва да минеш през паспортната проверка за да се стигнеш до Шенгенския ама се минава сравнително бързо.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 08 Мар 2016 12:29

amcho написа:
alex_2 написа:Ще летя до Брюксел през Франкфурт, само че беше доста по-евтино да си купя два билета поотделно, така че единият ми е SOF-FRA-SOF, а другият съответно FRA-BRU-FRA.. Между полетите имам по над 4 часа, така че прецених, че рискът нещо да се обърка е малък..

Въпросът ми е, сега като не са на един билет, мога ли като кацна във Франкфурт директно да поема към connecting flights за гейта за Брюксел (ще летя само с ръчен багаж), и после същата процедура на връщане, при положение че вече ще си имам бордната карта за втория полет принтирана, защото иначе трябва да изляза през пристигащи и после обратно през заминаващи .. ?


Можеш, да. Стига да имаш само ръчен багаж и принтирана бордна карта (може и на мобилния). Единствено е, че най-вероятно ще кацнеш в не-Шегенския терминал и ще трябва да минеш през паспортната проверка за да се стигнеш до Шенгенския ама се минава сравнително бързо.


Мерси! :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mashine1984 » 22 Апр 2016 20:24

Lufthansa засилва нискобюджетния си бизнес. Може да купи Condor Airlines

https://money.bg/investments/lufthansa- ... lines.html
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Lufthansa

Мнениеот tupolev144 » 26 Апр 2016 21:47

http://www.marica.bg/lufthansa-%D0%BE%D ... 73430.html
Луфтханза отмени 895 полета, 87 хиляди ще бъдат засегнати от стачката
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron