Malev

Re: Malev

Мнениеот harrier » 08 Апр 2012 16:19

Доста ще трябва да се разбързат, ако искат да получат въпросните слотове.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 09 Апр 2012 10:08

harrier написа:Доста ще трябва да се разбързат, ако искат да получат въпросните слотове.


До края на април вероятно ще има новина. Или бързо ще стартира нова авиокомпания или тотално ще се откажат от идеята за национален превозвач...
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 02 Май 2012 10:33

Отново отлагат съживяването на Малев. Уж вървят някакви преговори с потенциални инвеститори, но сега срокът е краят на годината.. До тогава унгарското правителство няма да назначава други превозвачи по основните линии извън ЕС.
Слотовете на Малев вероятно безвъзвратно ще се загубят, което ще направи още по трудно възкръсването на авиокомпанията...
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот mitkobiker » 03 Май 2012 09:50

Слотовете едва ли са такъв проблем. Малев и без това не летяха до Хийтроу... не се сещам за други летища (от бившата мрежа от полети на МА), които да са проблемни със слотовете.
Като цяло съм песимист относно съживяването на Малев, но определено ще се зарадвам да ги видя пак в София.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 09 Май 2012 14:11

В унгарската преса днес писаха, че Малев е допринасял за 50% от доходите на летището в Будапеща, въпреки че са давали само 35% от пътникопотока. Като цяло пътникопотока е намалял само с 13% след фалита на Малев, но самолетодвиженията са паднали на нивото от 2002-ра година, защото лоукост превозвачите ползват много по големи машини.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 25 Май 2012 11:25

Унгарската държава явно се отказа да създаде нов национален превозвач и обяви първите търгове за правата на Малев към Израел, Молдова, Тунис и Виетнам. В конкурса може да участва всеки превозвач от ЕС. От горните дестинации едниствено от Уиз ер има заявен интререс към Израел.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 16 Юли 2012 13:08

Като резултат от фалита на Малев от петък спря дейността и фирмата за кетъринг Budapest Aeroservice и и голяма част от авиокомпаниите опериращи от и до Будапеща имат проблем при зареждане на храна и напитки. Пътниците на Бритиш Еъруейс вместо храна са получили на терминала кратко писмо, че не могат да им осигурят кетъринг на борда.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 26 Юли 2012 11:09

Снимка от щата Аризона...
Изображение
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 02 Авг 2012 17:39

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот PAV1 » 18 Сеп 2012 16:41

Здравейте!
Ще Ви бъда много благодарна, ако ме насочите с коментарии как да процедирам!
:prayer:

Билета съм си го закупила от Варненска агенция, която ме уведоми 10 дни преди полета, че такъв няма да има.
Не ми бе предложен друг полет. Вече шест месеца не ми връщат сумата, която съм заплатила за билет.

1."Имате право да ви бъде възстановена стойността на билета, ако закъснението е повече от пет часа, но само ако решите да не продължите пътуването си."
2." Анулиран (отменен) полет
Имате право на парично обезщетение между 125 и 600 евро, освен ако не сте били информирани за анулирането 14 дни предварително, или ако ви е предложено премаршрутиране с часове, близки до първоначалните, или ако авиопревозвачът може да докаже, че анулирането се дължи на извъредни обстоятелства."
http://www.ecc.bg/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0 ... %D0%B7.htm

Изображение
http://www.malev.com/

Относно агенцията:
1. С "Нотариална покана" ли да опитам да си възвърна сумата
или
2. Жалба чрез РС
или
3. Вариант, който не знам......

Topfly написа:Малев спря да лети, но сайта на България ер и някои резервационни системи продължава да продава билети за несъществуващи полети....

alex_2 написа:Очакваше се.. А кой ще поеме пътниците , които са си купили билети? Не виждам кой ще им върне парите..


Унгарската държава е отделила около 7 милиона евро да обезщети и премаршрутира пътниците които трябваше да пътуват днес и през следващите 3 дни. Останалите могат да си искат парите от банката (ако са платили с кредитна карта) или от туристическата агенция продала им билетите.
PAV1
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Сеп 2012 16:04

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 18 Сеп 2012 17:00

PAV1 написа:Здравейте!
Ще Ви бъда много благодарна, ако ме насочите с коментарии как да процедирам!
:prayer:

Билета съм си го закупила от Варненска агенция, която ме уведоми 10 дни преди полета, че такъв няма да има.
Не ми бе предложен друг полет. Вече шест месеца не ми връщат сумата, която съм заплатила за билет.


Има напредък по въпроса, но критичният момент е кога е закупен самолетния билет. По решение на IATA от преди две седмици закупилите билетите през агенция в периода 15-ти-30-ти януари ще си получат напълно обратно парите от агенцията, след като IATA им преведе парите. Закупилите билети преди 15-ти януари през агенция могат да подадат молба за обезщетение към синдика на Малев, но шансът да си получат пари са нулеви, защото преди собствениците на билети има много други кредитори, които трябва да се обезщетят, а пари няма и за тях. Парите за обезщетение, които беше отделила държавата бяха само за помощ на пътниците, които не можеха да пътуват в дните около фалита на Малев с цел да си премаршрутират пътуването и да могат да се приберат в къщи или да си достигнат целта.

Кога е купен билета и как е платен? Ако плащането е направено с дебитна или кредитна карта, има възможност да се подаде жалба към банката, че услугата не е получена и банката е длъжна по договор да върне парите.
Последна промяна Topfly на 18 Сеп 2012 17:43, променена общо 1 път
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот PAV1 » 18 Сеп 2012 18:33

Topfly написа: По решение на IATA от преди две седмици закупилите билетите през агенция в периода 15-ти-30-ти януари ще си получат напълно обратно парите от агенцията, след като IATA им преведе парите.

Кога е купен билета и как е платен? Ако плащането е направено с дебитна или кредитна карта, има възможност да се подаде жалба към банката, че услугата не е получена и банката е длъжна по договор да върне парите.


Topfly ,
Много Благодаря за бързият и пълен отговор! :prayer:

Билета е закупен на 27-ми януари 2012г. Платен е в брой в офиса на Варненска агенция.
PAV1
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Сеп 2012 16:04

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 18 Сеп 2012 19:06

PAV1 написа:
Topfly написа: По решение на IATA от преди две седмици закупилите билетите през агенция в периода 15-ти-30-ти януари ще си получат напълно обратно парите от агенцията, след като IATA им преведе парите.

Кога е купен билета и как е платен? Ако плащането е направено с дебитна или кредитна карта, има възможност да се подаде жалба към банката, че услугата не е получена и банката е длъжна по договор да върне парите.


Topfly ,
Много Благодаря за бързият и пълен отговор! :prayer:

Билета е закупен на 27-ми януари 2012г. Платен е в брой в офиса на Варненска агенция.


Голям късмет, но за сега не съм чел информация точно от кога ще почнат да плащат. Малев имаха 3 милиона пътници годишно, което означава, че вероятно около 100 000 билета са продадени за периода 15-30-ти януари и ще има нужда от време докато уточнят точно листата с правоимащите за възстановяване на цената на билета.
На 31-ви август IATA казаха, че имат принципното съгласие на синдика да върнат парите на пътниците платили в споменатия период, но ще имат нужда от 4-6 седмици за да уточнят списъка и ще им трябва и официално заверено писмо от синдика.

Сумата за която става дума е между 450 и 600 милиона евро и в момента парите са блокирани в IATA.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Malev

Мнениеот PAV1 » 19 Сеп 2012 11:54

Topfly написа:На 31-ви август IATA казаха, че имат принципното съгласие на синдика да върнат парите на пътниците платили в споменатия период, но ще имат нужда от 4-6 седмици за да уточнят списъка и ще им трябва и официално заверено писмо от синдика.


Topfly,
За пореден път Ви БЛАГОДАРЯ! :prayer:
Много сте полезен с коментариите си!

Има ли го официално публикувано това съгласие и къде?
PAV1
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Сеп 2012 16:04

Re: Malev

Мнениеот Topfly » 19 Сеп 2012 18:08

PAV1 написа:
Topfly написа:На 31-ви август IATA казаха, че имат принципното съгласие на синдика да върнат парите на пътниците платили в споменатия период, но ще имат нужда от 4-6 седмици за да уточнят списъка и ще им трябва и официално заверено писмо от синдика.


Topfly,
За пореден път Ви БЛАГОДАРЯ! :prayer:
Много сте полезен с коментариите си!

Има ли го официално публикувано това съгласие и къде?


До агенциите е изпратено това писмо, но гугъл превежда доста зле от унгарски:

http://translate.google.com/translate?sl=hu&tl=bg&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.idehaza.hu%2Fmalev%2Fiata-kozlemenye-levele%2F

Когато има по конкретна информация ще я пусна във форума. Следя темата, защото двама мои познати също очакват да си получат обратно парите.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта