Летищни такси Germanwings

Re: Летищни такси Germanwings

Мнениеот merlin » 28 Авг 2010 14:53

westgernany написа:
Toni написа:Логиката е, че нашата икономика, като цяло, израходва 3-5 пъти повече ресури за производството на единица продукт.


Аз не мисля толкова мащабно. Говорим за едно летище, което има определени разходи. Примерно: всички заплати - еди-колко си лева, всички сметки и данъци. Това са основните неща. И от това не виждам кое може да бъде по скъпо отколкото в Кьолн/Бон. Просто няма как.
Иначе това, че германската икономика е по ефективна не го отричам. Така е 100%.


Точно това си мисля и аз, ако в София една работа се върши от трима човека за 2 часа, то в Кьолн пак някой българин имигрант ще я върши за един час и то сам. От там падат разходите на летището и може да се изравнят дори със софийското.
Гледайки ти ника, сигурно знаеш какво е Kostenrechnung, точно там немците ни превъзхождат многократно!
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Летищни такси Germanwings

Мнениеот EVGENY » 02 Сеп 2010 10:54

sof_bg написа:Таксата на заминаващ пътник на Л-ще София е 12еуро+2.5 pax handling+0,31 cute charge+0,38 PRM+не си спомням точно,между 3-4 еуро за security fee....това всичко по международните рейсове.


Предллагам Ви да прочетете какво е написано в куотнатия пост на sof_bg.
Като изключите болднатото червено, което не спада към летищните какси и
е включено в онази държавна такса от 12EUR, то тотала, който би трябвало да
заплати всеки един пътник излитащ по международни линии е 15.19EUR.

И това не е само за Germanwings, а за всяка една авиокомпания излитаща от Летище София.

Поздрави
Аватар
EVGENY
най-спотър
 
Мнения: 258
Регистриран на: 16 Мар 2005 23:41
Местоположение: София

Предишна

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта