Авиолиния София-Ниш

Авиолиния София-Ниш

Мнениеот West Germany » 28 Авг 2010 02:35

Борисов изразил надежда до края на 2013 г. или най-късно до началото на 2014 г. да бъде отворена авиолиния София-Ниш, определяйки въздушната връзка като един от приоритетните въпроси.

http://bpga.wordpress.com/

Защо точно Ниш, а не Белград? Според мене линия SOF-GOZ, ще бъде по перспективна. Какво иска Бойко, транзитни пътнци ли да ги прехвъля на SOF? Този човек май нищо не разбира от авиацията.
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот alex_2 » 28 Авг 2010 10:51

ох той в която държава отиде, и веднага казва че въздушна линия от София до там е приоритет номер 1.. Така беше и с Белград например, каквато очевидно още не съществува
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот amcho » 28 Авг 2010 12:47

westgernany написа:Борисов изразил надежда до края на 2013 г. или най-късно до началото на 2014 г. да бъде отворена авиолиния София-Ниш, определяйки въздушната връзка като един от приоритетните въпроси.

http://bpga.wordpress.com/

Защо точно Ниш, а не Белград? Според мене линия SOF-GOZ, ще бъде по перспективна. Какво иска Бойко, транзитни пътнци ли да ги прехвъля на SOF? Този човек май нищо не разбира от авиацията.


Струва ми се абсурдно! По-скоро магистрала от София до Ниш за да може хората от Ниш да ползват софийското летище както правят македонците тъй като им излиза в пъти по-евтино, това да. Но самолетния линия до летище, което има едва едва 20000 пътника годишно като трафик....това НЕ!
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот fly away » 28 Авг 2010 13:49

Да бе! То не беше Загреб,Дуброовник,Доха и много други....
Просто тази линия няма смисъл 162 км са от София!!!
Ако беше 300-400 км добре,но за 162 км !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Vladimorka » 28 Авг 2010 14:13

Аз предлагам да подшушнем на ББ, че трябва линия София-Пловдив, със сигурност човекът ще се заеме :-)))))
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Big G » 28 Авг 2010 21:25

Vladimorka написа:Аз предлагам да подшушнем на ББ, че трябва линия София-Пловдив, със сигурност човекът ще се заеме :-)))))

Не ме връщай с повече от 30 год. назад в спомените :wink: Тогава ББ го нямаше, но такава линия имаше :)
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот RGG » 28 Авг 2010 23:56

Big G написа:
Vladimorka написа:Аз предлагам да подшушнем на ББ, че трябва линия София-Пловдив, със сигурност човекът ще се заеме :-)))))

Не ме връщай с повече от 30 год. назад в спомените :wink: Тогава ББ го нямаше, но такава линия имаше :)


С какво се изпълняваше? Ан-24? Ил-14? Mи-8П?
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Big G » 29 Авг 2010 11:05

Първо с класиката Ил14, разбира се :) след което Ан24.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Peter Skipp » 29 Авг 2010 13:58

Big G написа:
Vladimorka написа:Аз предлагам да подшушнем на ББ, че трябва линия София-Пловдив, със сигурност човекът ще се заеме :-)))))

Не ме връщай с повече от 30 год. назад в спомените :wink: Тогава ББ го нямаше, но такава линия имаше :)


През 1971 линията София-Пловдив бе само сезонна (за панаира), по един път дневно във всяка посока -- рано сутрин и надвечер. Не знам какво правеха със самолета; май така си и чакаше на пловдивското летище. Билетът беше 5,20 лв. стари пари двупосочен в срв. с около 12 лв. София-Варна. Летеше се с Ил-14 -- около половин час, ако и толкова, ама _стилно_! Сутринта рано отлетяхме, до Граф Игнатиево, с десетки красиво камуфлирани МиГ-17 в непосредствена близост. Имаше _много_ активно военно летене -- докато изрулираме до новата супер-миниатюрна аерогарка (провинциална автогара), по пистата изфучаха няколко тройки МиГ-ове. Оттам с автобусче ПАЗ до градското бюро на "Балкан" (на времето бая дълъг преход). Следобед в бюрото научихме, че Враждебна била затворена за пътници поради пристигането на Брежнев, и че билетите важали за влака, ама да сме бързали! Та бегом до гарата и кошмарно тричасово пътуване в коридора с препълнен "бърз" влак от Бургас...

През лятото на 1975 г. помня, в бюрото на "Балкан" за вътрешни линии (днешната Съборна и Леге) пак имаше разлепени обяви, че за панаира ще се изпълняват специални полети с Ан-24; не помня цената. През 1978 и `79 г. пак имаше сезонни полети. Не знам да е имало постоянни полети по всяко време.
Peter Skipp
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Май 2010 20:13

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Делян » 29 Авг 2010 15:21

Много ми е интересно как министър председатели или президенти отварят нови въздушни линии, но самите авиокомпании дори не са чували за подобни неща! :lol:
Последна промяна Делян на 29 Авг 2010 15:31, променена общо 1 път
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот alex_2 » 29 Авг 2010 15:28

разстоянието София-Пловдив е толкова малко, че е безсмислена такава въздушна линия.. По-скоро от Пловдив до Варна и Бургас ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Авиолиния София-Ниш

Мнениеот Делян » 29 Авг 2010 15:35

alex_2 написа:разстоянието София-Пловдив е толкова малко, че е безсмислена такава въздушна линия.. По-скоро от Пловдив до Варна и Бургас ..

Пловдив-Бургас има, но сезонна с BAC, аз почти щях да летя миналата година дори си купих билет, но ме домързя в денят на полета (а и нямаше полет София-Пловдив за да стигна до Пловдив). :)
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron