още за изнудването на пътниците

още за изнудването на пътниците

Мнениеот IvanFL » 22 Юни 2011 20:34

Спирит Еърлайнс отново водят състезанието - след като вече плащаш $45 за всяка чанта ръчен багаж, сега ще се плаща 5 долара за да ти принт-нат бординг пас на летището
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот Dreamliner » 22 Юни 2011 22:08

Wizzair: Нищо против да се чекирам онлайн за да не плащам EUR 5 (при резервиране) / 10 (на място), но след това все пак ми отпечатаха нова бордна карта на летището...Не знам дали е практика или извънреден случай, но това обезсмисля online check-in услугата имайки предвид, че места в самолета не се избират :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот A330-200 » 22 Юни 2011 23:03

Dreamliner написа:Wizzair: Нищо против да се чекирам онлайн за да не плащам EUR 5 (при резервиране) / 10 (на място), но след това все пак ми отпечатаха нова бордна карта на летището...Не знам дали е практика или извънреден случай, но това обезсмисля online check-in услугата имайки предвид, че места в самолета не се избират :wink:


На LBSF това се прави защото скенера на гейт-а не чете баркода от принтираната вкъщи бордна карта. Абсурдно, но факт.
A landing is simply a controlled collision with the ground!
The 3 most useless things in aviation are the sky above, the fuel on the ground and the runway behind you.
Аватар
A330-200
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 08 Фев 2005 11:50
Местоположение: SOF/LBSF

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот merlin » 22 Юни 2011 23:43

На Т2 работи безпроблемно с разпечатана бордна карта, виж на през Т1 не съм пътувал отдавна.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот fly away » 23 Юни 2011 00:43

Koгато пътувах с Уиз до Лондон през ноември минахме 4 човека със разпечатана вкъщи бординг карта.....
Пътувал съм с Луфтханза,Лот,Аустриан,Чешки със разпечатана вкъщи бординг карта и не е имало проблем
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот takeoff » 23 Юни 2011 20:55

Таксата за плащане с карта . Това направо ме дразни при лоу кост компаниите. Някои търговци ти правят отстъпки ако си картодържател на някоя карата, а те ти взимат пари за това, че плщаш с карта :axe: Дано да ги удари някоя европейска регулация някой ден и да престанат с това :mrgreen: и въобще когато си купуваш билет да виждаш една цена и не да ти предлагат допълнителни услуги срещу заплащане, а да ти направят намаление на цената ако се откажеш от някои услуги . Например - ще пътувам без багаж 20 EUR отстъпка, няма да ползвам тоалетната 5 EUR ще стоя прав в Раян ер на един грак по джпанаки 10 EUR отсъпка :-D :-D :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот tsonpen » 24 Юни 2011 07:41

takeoff написа: Например - ще пътувам без багаж 20 EUR отстъпка, няма да ползвам тоалетната 5 EUR ще стоя прав в Раян ер на един грак по джпанаки 10 EUR отсъпка :-D :-D :-D :-D :-D


Идеално! Особено при билет от 20 евро. Ще може дори да се работи като пътник :D
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот vla_don » 24 Юни 2011 08:49

На LBSF това се прави защото скенера на гейт-а не чете баркода от принтираната вкъщи бордна карта. Абсурдно, но факт.

Скенерите и на Т1 и на Т2 четат всички видове баркод. На Т2 не четат директно само от телефона, което на Т1 също не е проблем. Едва ли е бил такъв проблемът. Ако дадеш повече информация ще проверя.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот Pete » 25 Юни 2011 15:48

Има такава регулация и тя гласи да има поне един метод на плащане, който е безплатен. Понеже никой няма Мастеркард при-пейд, това е хитро-избраният безплатният метод...Такава карта лесно се изкарва, и с нея може да си купите билет на райън без такса...
Аватар
Pete
спотър
 
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Май 2008 11:38
Местоположение: Sofia

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот JetSet » 25 Юни 2011 19:44

Pete написа:Има такава регулация и тя гласи да има поне един метод на плащане, който е безплатен.


Я повтори по-подробно, че това горното е оксиморон...
Аватар
JetSet
по-спотър
 
Мнения: 108
Регистриран на: 19 Фев 2006 23:22
Местоположение: Пловдив

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот Pete » 26 Юни 2011 09:00

ОК - поне един метод на плащане, при който няма такси за плащане. В Анлгия имах среща с една компания за разплащане която предлага на агенциите да си направят сметка при тях и при всяко плащане към райън или изи, генерира виртуална при-пейд мастеркард, така агенция "одира" пътника с примерно 10 лири такса плащане, а плаща на райън с при-пейд карта и не дължи такса плащане. Не съм сигурен дали важи за всички държави, за Англия със сигурност, но може да се пробва. Ако някой пътува често с тия АК, може да си извади такава карта и ще спести доста пари. От тази фирма ми обясниха, че понеже пренебрижимо малък процент от хората имат при-пейд карти, за това и райън са ги избрали да не начисляват такси, за да може минимален брой хора да се възползват. Иначе, за тях им било все тая какво чарджват откъм разходи.
Аватар
Pete
спотър
 
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Май 2008 11:38
Местоположение: Sofia

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот takeoff » 03 Юли 2011 16:51

Ето на острова има малко раздвижване във връзка с таксите .

http://www.terminalu.com/travel-news/ai ... dium=email
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот JetSet » 03 Юли 2011 19:57

Pete написа:ОК - поне един метод на плащане, при който няма такси за плащане. В Анлгия имах среща с една компания за разплащане която предлага на агенциите да си направят сметка при тях и при всяко плащане към райън или изи, генерира виртуална при-пейд мастеркард, така агенция "одира" пътника с примерно 10 лири такса плащане, а плаща на райън с при-пейд карта и не дължи такса плащане. Не съм сигурен дали важи за всички държави, за Англия със сигурност, но може да се пробва. Ако някой пътува често с тия АК, може да си извади такава карта и ще спести доста пари. От тази фирма ми обясниха, че понеже пренебрижимо малък процент от хората имат при-пейд карти, за това и райън са ги избрали да не начисляват такси, за да може минимален брой хора да се възползват. Иначе, за тях им било все тая какво чарджват откъм разходи.


Ахам...
Обаче банките таксуват процент от всяка електронна транзакция.
И този процент се таксува на търговеца, а не на клиента.

Бюджетните авиокомпании няма как да преглътнат подобен разход. (Процента е около 3 до 5)
И го таксуват на клиента. Естествено двойно. Що да не направят евро-две отгоре на пътник.

А регламент има, според който трябва да се обяввява крайната цена, без скрити допълнителни такси.
Обаче тарикатите са измислили подобни отстъпки като MC prepaid, Free Web Check-in и прочее.
Така въпросната такса не се прилага на 100% (а на 99 да речем) и ползват вратичка в закона
за да не включват въпросните такси в цената на билета.
Аватар
JetSet
по-спотър
 
Мнения: 108
Регистриран на: 19 Фев 2006 23:22
Местоположение: Пловдив

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот asd » 03 Юли 2011 23:49

JetSet написа:
А регламент има, според който трябва да се обяввява крайната цена, без скрити допълнителни такси.
Обаче тарикатите са измислили подобни отстъпки като MC prepaid, Free Web Check-in и прочее.
Така въпросната такса не се прилага на 100% (а на 99 да речем) и ползват вратичка в закона
за да не включват въпросните такси в цената на билета.


Тези 99% са направо мечта за българския потребител - пробвай да си купиш екскурзия със самолет до където и да е и гледай какво ще се опитат да ти направят от туристическата агенция. Там е въпрос на чест да ти вземат поне 100 евро над обявената цена за "летищни такси" :axe: После още такси - за плащане, за резервация, за джоба на шефа им :axe: :axe: :axe:
Познай дали ги ползвам въобще :rock: :rock: :rock:
Обаче за нискотарифните авиокомпании мога да кажа, че ги ползвам и съм доволен, въпреки някои и друг лев такса за плащане - човек като се запознае със ситуацията и си прави сметката с 30 Евро отгоре за плащане, багаж и трансфер.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Re: още за изнудването на пътниците

Мнениеот Jair » 04 Юли 2011 00:15

JetSet написа:
Ахам...
Обаче банките таксуват процент от всяка електронна транзакция.
И този процент се таксува на търговеца, а не на клиента.

Бюджетните авиокомпании няма как да преглътнат подобен разход. (Процента е около 3 до 5)
И го таксуват на клиента. Естествено двойно. Що да не направят евро-две отгоре на пътник.

А регламент има, според който трябва да се обяввява крайната цена, без скрити допълнителни такси.
Обаче тарикатите са измислили подобни отстъпки като MC prepaid, Free Web Check-in и прочее.
Така въпросната такса не се прилага на 100% (а на 99 да речем) и ползват вратичка в закона
за да не включват въпросните такси в цената на билета.


евро-две, доста повече от евро-две :) не ми се ръчка колко са тия такси, но 3 до 5%...трябва билета ти да струва 200 евро за да е колкото тая такса. А и доколкото бях чел 3-5% са за кварталното магазинче, компания с оборота на раян, изи и уиз спокойно е договорила доста по-прилични условия. От друга страна опита им да хванат масовия потребител без master card prepaid и free web check-in работи точно в полза на по-ориентираните потребители, които си изкарват такава карта и могат да се чекират онлайн :)

asd написа:Тези 99% са направо мечта за българския потребител - пробвай да си купиш екскурзия със самолет до където и да е и гледай какво ще се опитат да ти направят от туристическата агенция. Там е въпрос на чест да ти вземат поне 100 евро над обявената цена за "летищни такси" :axe: После още такси - за плащане, за резервация, за джоба на шефа им :axe: :axe: :axe:
Познай дали ги ползвам въобще :rock: :rock: :rock:
Обаче за нискотарифните авиокомпании мога да кажа, че ги ползвам и съм доволен, въпреки някои и друг лев такса за плащане - човек като се запознае със ситуацията и си прави сметката с 30 Евро отгоре за плащане, багаж и трансфер.


Тия "летищни такси" са ми най-голямата мистерия. Някой наистина може ли да обясни дали наистина има някакъв смисъл зад тях или са просто изтупване на клиента като брашнян чувал? Тук се мотаят хора от агенции май...
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron