Скоро без такси за багаж в самолета

Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 14:15

В най-скоро време пътниците в самолетите няма да плащат допълнителни такси за багаж и чекиране, а билетите ще могат да бъдат прехвърляни без доплащане на друг човек.

http://dnes.dir.bg/news/samolet-taxi-bi ... 77049?nt=9

Mисля , че си заслужава отделната тема :D

Интресно ми е как лоу кост ще го калкулират в цената на билетите при положение , че при тях това е въпрос на избор.
Прехвърлянето безплатно на друго име обаче е нещо революционно и съм за с две ръце , два крака и всичко ковто що стърчи от мен
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот Jair » 10 Яну 2012 18:12

малко съм резервиран, когато видя новина от днес.бг, ще поразръчкам после за по-авторитетни източници

Ама ако е така, това съвсем не е победа за клиента, и ще го разберат всички, когато цените по най-ниските класове скочат двойно.

Една от причините да не е позволена смяната на име е за да не си купи някой 20 билета, когато са евтини и промоционални и после да ги препродаде. Ако има безплатна смяна на име това което ще стане е, че просто няма да има евтини и промоционални билети. Безумно решение наистина, едва ли не насилват всички да ползват флекс билети, дори хора на които не са им нужни...а знаем колко струват флекс билетите.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 20:23

Едва ли някоя авиокомпания би си позволила такова драстично увеличение като при флекс билетите.
Просто машините ще останат полупразни.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот Topfly » 10 Яну 2012 20:29

stenk написа:Интресно ми е как лоу кост ще го калкулират в цената на билетите при положение , че при тях това е въпрос на избор.
Прехвърлянето безплатно на друго име обаче е нещо революционно и съм за с две ръце , два крака и всичко ковто що стърчи от мен


Това че са приели доклада на Антония Първанова единодушно означава единствено, че никой не е искал въпроса да се проучва допълнително и са нямали забележки по него. Това съвсем не означава, че е взето решение по предложенията в доклада!

Аз лично съм много против и двете предложения. Често пътувам само с ръчен багаж и не смятам за справедливо да плащам по скъп билет само защото имам право да чекирам багаж..

Прехвърлянето безплатно на друго име също е голяма глупост, защото ще създаде огромем вторичен пазар. Системният администратор на Ryan air, точно една секунда след като пуснат 1 милион билети по един цент ще изкупи всички билети и ще ги пусне за продажба в ebay по 20-30 евро парчето...


Да не говорим за това колко акъл трябва да има някой за да си сложи нотариален акти и часовник за 3500 евро в чекирания си багаж...
Евродепутатката се мотивира с множество сигнали за кражби. Стана ясно обаче, че самата тя е потърпевша. От куфара й през октомври 2010 г. изчезнали нотариален акт за апартамент и часовник TAG Heuer Karrera за 3500 евро, за което подала жалба до летищните власти.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 20:37

Да , това още не е евродиректива, но ще бъде предложено за одобрение.

Само дребна поправка - Ryanair от години сряха билетите по 1 цент или 1 евро.
Сега е 9 или 9.99 :D
Чудно ми е как преди 3-4 години им излизаха сметките без такси за чекиран багаж , нон-стоп промоции на практика за стотинки , и какви точно допълнителни неща оскъпяват бизнеса им в момента ???
Предполагам достъпа до евтин кредит е позволявал подобно нещо или бизнес стратегия за завладяване на пазар ?
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот Jair » 10 Яну 2012 21:22

Просто това са екстри, които ще ликвидират разликата в цените между лоу костовете и традиционните превозвачи...което предполагам е целта на предложението :) Флекс цените няма да са такива, естествено, но просто всички ние ще си ги разделим. А не да има хора които плащат скъпо за флекс и такива, които плащат евтино за фискирани - сега всички ще плащаме средно без значение дали си гъвкав или не. Същото е и с куфарите, просто с предложението всички пътници ще ги плащат и който си мисли, че ще продължи да лети за 10 евро, но с включен куфар ма много много сериозно се е объркал.

Радвам се, че е само предложение, не съм наясно с ЕС терминологията, почти съм убеден че няма да мине, защото е безумно. Почти толкова безумно колкото да оставиш нотариален акт и часовник за 3500 евро в куфара...

==============================================

Много причини има за това, че липсват едноцентовите промоции, на самите тях разхода на седалка преди години им беше 30-ина евро, сега май е 50 и нещо. Фактори:
-цената на петрола
-увеличиха дължината на секторите - нещо от рода на лондон-пловдив беше нечувано преди години
-летят вече и до много централни летища
-промоциите си ги има, но не са явни, бол билети от по 4 евро, включително от пловдив, не знам защо не са обявени на заглавната страница :)

А и в крайна сметка са бизнес, не благотворително дружество. Ако преценяват че маркетинг ефекта от 1 цент не си заслужава, няма да го правят :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот asd » 10 Яну 2012 21:37

Ако искат да се измъкнат, ще намерят начин. Примерно чекирания багаж могат напълно да го забранят и, който не може да лети само с ръчен, да има опция да си транспортира още багаж като колет с въздушна поща в същия самолет срещу 15 Евро :lol: :lol: :lol: Просто не вярвам точно някоя българско-европейска чиновничка да успее да изпипа нещата и да надхитри Райън Еър или която и да е друга авиокомпания. :rock:
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 21:39

И аз съм сигурен , че бързо ще намерят решение.
Тоя бизнес не е създаден за един ден .
Дето се вика ще купят на Първанова и още няколко души по един часовник и нещата ще си влезат в релсите :-D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот akair » 10 Яну 2012 21:46

Въпросът не е нито за надхитряне, нито за националността на бюрократите в Брюксел... :D В най-добрия случай госпожата е водена от загриженост за европейските потребители/данъкоплатци, но това ме подсеща за МОЛ, посещението му в Белгия през декември и една знаменита реч, която се върти в Интернет :-D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот harrier » 10 Яну 2012 22:20

stenk написа:Да , това още не е евродиректива, но ще бъде предложено за одобрение.

Само дребна поправка - Ryanair от години сряха билетите по 1 цент или 1 евро.
Сега е 9 или 9.99 :D
Чудно ми е как преди 3-4 години им излизаха сметките без такси за чекиран багаж , нон-стоп промоции на практика за стотинки , и какви точно допълнителни неща оскъпяват бизнеса им в момента ???
Предполагам достъпа до евтин кредит е позволявал подобно нещо или бизнес стратегия за завладяване на пазар ?


Ако говорим за разходи - цената на горивата, "цената" на капитала, въвеждането на разни абсурдни такси, като тази за полети от Германия и тн. От опит твърдя, че в авиацията цената се определя първо от пазара и чак след това от разходите. Убеден съм, че от десет пътника на Райънер, готови да летят за 1 евро, ще се намери минимум един, готов да даде 10 :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 22:59

аsd не забравяй че точно българката Кунева и Вивиан Рединг прекараха директивата за роуминга , което си беше революция :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 10 Яну 2012 23:02

Аз доколкото помня петрола беше достигнал рекордни нива някъде преди 2 години , но сега е доста по-евтин.

"От опит твърдя, че в авиацията цената се определя първо от пазара и чак след това от разходите"
И аз това имах предвид.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот harrier » 10 Яну 2012 23:42

Цената в момента е по-ниска спрямо онзи пик, но ако направим сравнение на средните цени за някакъв период от 2011 спрямо същия от 2008 нещата изглеждат по друг начин. Пък и трендът е ясен като цяло:

http://www.indexmundi.com/commodities/? ... months=120
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот stenk » 12 Яну 2012 20:21

Може да прослушате звуковите файлове с днешните интервюта по БНР относно темата :

http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/Curr ... anova.aspx
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Скоро без такси за багаж в самолета

Мнениеот autom8 » 09 Ное 2012 14:25

Както виждаме няма да е толкова скоро.
Средата на годината отдавна мина. Никъде не съм чул да има раздвижване по темата в ЕК и ЕП. И ма по-добре, де.
Иначе поредния кьорфишек. :)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта

cron