LOT Polish Airlines

LOT Polish Airlines

Мнениеот Topfly » 08 Фев 2012 12:25

За разлика от Малев, CSA, JAT изглежда че LOT ще бъдат приватизирани успешно. В момента има 4 сериозни потенциални купувача Turkish Airlines, China Air, Air France/KLM и Lufthansa.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот tonik » 08 Фев 2012 12:32

Полша е голяма за европейските мащаби страна и сравнително обширен пазар. Освен това LOT се възползват от 9-те милиона американци от полски произход и поддържат трансатлантиески линии до САЩ (всъщност мисля, че даже летят и до Виетнам). Това до някъде обяснява по-големите шансове за просперитет на компанията и по-добрата й форма, въпреки че съм чел статии, в които се казва, че мощното навлизане на Wizz и Ryanair в Полша е направило живота на LOT доста труден.
Ако не се лъжа поляците ще бъдат първият европейски авиопревозвач, който ще въведе в експлоатация Dreamliner (мисля, че първият самолет трябва да дойде във Варшава през април). Дано се справят и се развиват! :)
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Делян » 08 Фев 2012 17:00

доста се съмнявам във възможностите на LOT.
държавна компания е все пак...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот epetkov » 08 Фев 2012 18:39

Според мен "битката" за LOT ще бъде спечелена от Lufthansa.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Topfly » 08 Фев 2012 18:42

epetkov написа:Според мен "битката" за LOT ще бъде спечелена от Lufthansa.


До сега Turkish Airlines беше фаворит, но ще видим..
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот makler » 08 Фев 2012 22:26

epetkov написа:Според мен "битката" за LOT ще бъде спечелена от Lufthansa.


Полското правителство иска Варшава да остане хъб, за това точно Луфти няма да спечели май.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот asd » 14 Фев 2012 16:20

Делян написа:доста се съмнявам във възможностите на LOT.
държавна компания е все пак...


Сингапурските авиолинии също са държавни до колкото знам, така че това не винаги означава гарантиран неуспех ;) Макар че ЛОТ по-скоро е по-близо до Малев, от колкото до Сингапур :)
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Topfly » 28 Фев 2012 13:45

Изображение

Според Newsweek Polska ако до няколко месеца не успеят да продадат LOT, авиокомпанията може да последва съдбата на Малев...
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Делян » 28 Фев 2012 15:14

asd написа:
Делян написа:доста се съмнявам във възможностите на LOT.
държавна компания е все пак...


Сингапурските авиолинии също са държавни до колкото знам, така че това не винаги означава гарантиран неуспех ;) Макар че ЛОТ по-скоро е по-близо до Малев, от колкото до Сингапур :)


Да, има разлика между държавна кoмпания работеща в условия на здрав капитализъм (каквато е сингапурската) и държавна компания работеща в условия на след соц. икономика (каквато е полската). :wink:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот kriskris94 » 06 Май 2012 15:09

Здравейте,
Онзи ден си купих билет до Нюарк с ЛОТ и се зачетох за да се осведомя малко и бях потресен от това което намерих.
Първо, преди година са кацнали във Варшава без колесник, месец преди това една приятелка ми разказа, че самолета вече е набирал скорост,когато са прекратили излитането и са се върнали обратно на летището и са отменили полета. Авиопаркът им изглежда старичък, а отделни коментари из форумите ме карат само съжалявам че съм избрал тях пред БГ ер+ КЛМ. Моля споделете и вие впечатления
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Jair » 06 Май 2012 15:24

Без да съм летял с тях смея да твърдя, че няма да имаш проблеми никакви. Ако се фокусираш на епизодични инциденти ще трябва да игнорираш всички авиокомпании. Ако кацането без колесник показва нещо, то е че професионализма на пилотите е на ниво.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот kriskris94 » 06 Май 2012 15:32

Jair написа:Без да съм летял с тях смея да твърдя, че няма да имаш проблеми никакви. Ако се фокусираш на епизодични инциденти ще трябва да игнорираш всички авиокомпании. Ако кацането без колесник показва нещо, то е че професионализма на пилотите е на ниво.


Да прав си. Идеята ми е, че не прочетох нито един добър отзив за тях, което ми е малко странно, мислех си, че ЛОТ са една от добрите авиокомпании
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот Dreamliner » 06 Май 2012 16:03

kriskris94 написа:
Jair написа:Без да съм летял с тях смея да твърдя, че няма да имаш проблеми никакви. Ако се фокусираш на епизодични инциденти ще трябва да игнорираш всички авиокомпании. Ако кацането без колесник показва нещо, то е че професионализма на пилотите е на ниво.


Да прав си. Идеята ми е, че не прочетох нито един добър отзив за тях, което ми е малко странно, мислех си, че ЛОТ са една от добрите авиокомпании

Презокеанският им флот скоро ще бъде подменен с Boeing 787-8, (те са и стартовия клиент за Европа) така че мисля че няма място за притеснения там, а регионалния бива обновяван и допълван с Embraer от модела 190/195 :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот kriskris94 » 06 Май 2012 16:35

Dreamliner написа:
kriskris94 написа:
Jair написа:Без да съм летял с тях смея да твърдя, че няма да имаш проблеми никакви. Ако се фокусираш на епизодични инциденти ще трябва да игнорираш всички авиокомпании. Ако кацането без колесник показва нещо, то е че професионализма на пилотите е на ниво.


Да прав си. Идеята ми е, че не прочетох нито един добър отзив за тях, което ми е малко странно, мислех си, че ЛОТ са една от добрите авиокомпании

Презокеанският им флот скоро ще бъде подменен с Boeing 787-8, (те са и стартовия клиент за Европа) така че мисля че няма място за притеснения там, а регионалния бива обновяван и допълван с Embraer от модела 190/195 :wink:


ЕЕЕ аз летя на 14 Юни, едва ли ще са доставени!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: LOT Polish Airlines

Мнениеот akair » 06 Май 2012 17:13

Такива неща или не се четат изобщо, или се четат преди купуването на билета :D . Всичко ще бъде наред. Ако нещо те притеснява, ще наваксваш с хубава европейска бира докато усещането изчезне :D.
Пилотите на ЛОТ наистина направиха впечатляващо кацане "по корем" миналата година и всичко се размина общо-взето само с уплах за пътниците.
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта