РВД на живо от България

Re: РВД на живо от България

Мнениеот LBLS_APP » 12 Окт 2015 19:07

Fly-zOne написа:Активните сектори са винаги 4 /четири / никога няма само 2 активни честоти
Активните сектори, т.е. тези, на които се осъществява ОВД, се определят от РП-РС, по критерии, които са отделна тема.
Към настоящия момент минимумът е 2.
Fly-zOne написа:Сектор - Варна не съществува от няколко години .
Не е вярно.
Fly-zOne написа:Всички радио обмени се осъществяват със Sofia CTL .
Точно така.
Fly-zOne написа:Varna CTL макар ,че отдавна не съществува - все още по старите пилоти,който през годините са свикнали с Varna ctl ....така и се обръщат.
Точно така.
Fly-zOne написа:За мен е странно защо е премахнат като отделен сектор Varna CTL / по точно като наименование /
Докато в Турция има Анкара ,Истанбул в Гърция - Атина,Македония и т.н.
Някой да сподели ако знае точната причина - или е било просто поредната приумица на някой специалист от РВД
/ със сигурност не е от ЕС /
Варна не беше просто сектор, а Районен център за ОВД. Позивните на различните органи за ОВД са различни. Това не е приумица на някой експерт, а изискване на ИКАО. Затова и навремето имаше "София Контрол" и "Варна Контрол".
След преместването на контрола от Варна в София органът за ОВД остана само един и по тази причина името трябваше да бъде също едно.
В момента има две групи сектори - София и Варна. Позивната и на двете групи обаче е една и съща - "София Контрол".

Между другото, същото се случи навремето при преместването на Констанца контрол в Букурещ. Сега работещите на сектор DINSI са с позивна "Букурещ Контрол".
Истанбул и Анкара са отделни районни центрове, поради което са с различни позивни. Аналогично за Атина и Македония.

ПП Извинявам се за твърде закъснелия отговор.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 27 Окт 2015 07:07

Има проблем с машината за това в момента не предава. Ще мога да я погледна и евентуално да я отремонтирам най-рано в събота. Ако може някой да ме замести до тогава .
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 31 Окт 2015 11:53

Машината е оправена. Оказа се поредното изгърмяло захранване. Дано и това издържи по-дълго време. Приятно слушане!

П. П Някой ако може да съдейства със старо захранване 250W или 300W, да има резерв, ще съм благодарен.
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Делян » 01 Яну 2018 20:19

Да попитам защо се чуват едновременно два канала на LBSF Twr/App #1 на Live ATC?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: РВД на живо от България

Мнениеот istamov » 06 Яну 2018 23:31

Разделени са на ляв канал (Sofia Tower) и десен канал (Sofia Approach) с идеята, че по този начин могат да се проследят някои по-интересни ситуации, без да има прекъсване от другият канал.
Ако има по-добри идеи/предложения за промени, само кажете как ще бъде по-удобно :)
istamov
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Май 2016 21:52
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Делян » 07 Яну 2018 16:45

Никакви проблеми от моя страна :D
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: РВД на живо от България

Мнениеот MD-80 » 27 Юли 2018 10:33

Здравейте,
Има ли някакъв проблем с feed-a от Бургас? В последно време доста прекъсва.
Мерси!
MD-80
спотър
 
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Май 2012 09:43

Re: РВД на живо от България

Мнениеот sharky » 31 Авг 2018 13:55

Вдигнете фийда на Бургас
✈ A mile of road will take you a mile, but a mile of runway will take you anywhere...✈
Аватар
sharky
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Юни 2014 15:05

Предишна

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта