Тема само за Ryanair !

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот mashine1984 » 02 Ное 2017 16:58

Тия както беха обещали, че след тия 18000 полета дето отмениха повече няма да има никакви промени до март, така днеска ми смениха часа на един от полетите... :x
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот pumana » 02 Ное 2017 18:28

И при мен така, правят си каквото си искат. Да не говорим, че и полетът поевтня с 20 евра. Старят се да те прецакат и да се почувстваш максимално зле преди да се качиш на борда.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот mashine1984 » 02 Ное 2017 18:55

pumana написа:И при мен така, правят си каквото си искат. Да не говорим, че и полетът поевтня с 20 евра. Старят се да те прецакат и да се почувстваш максимално зле преди да се качиш на борда.

Че и при мен поевтиня, поевтиния. Все тая ми е. Въпросът е сега, че вероятно трябва да си купувам друг полет за да хвана, този, който му промениха часа за да не си прецакам цялата почивка. Естествено това означава да си купя нов полет + престой от една вечер... А ние сме 4 човека....
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот europeandj » 03 Ное 2017 12:25

mashine1984 написа:
pumana написа:И при мен така, правят си каквото си искат. Да не говорим, че и полетът поевтня с 20 евра. Старят се да те прецакат и да се почувстваш максимално зле преди да се качиш на борда.

Че и при мен поевтиня, поевтиния. Все тая ми е. Въпросът е сега, че вероятно трябва да си купувам друг полет за да хвана, този, който му промениха часа за да не си прецакам цялата почивка. Естествено това означава да си купя нов полет + престой от една вечер... А ние сме 4 човека....


Има по-добро решение за Вас! Британците казаха, че ще вкарат Раян в съда, за това, защото не предлагат на пътниците си алтернативни авиокомпании или маршрути в случай на промяна или отмяна. Седмици по-късно получих мейл от Раян, че занапред в случай на отмяна или промяна ще бъде възможно да ме качат на друга авиокомпания, ако те не могат да предложат удобен за мен вариант. Разправяйте се с тях, може би ще се получи.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот pumana » 03 Ное 2017 14:33

Това е все едно да гониш Михаля, да съдиш О`Лиъри. Щом пилотите там още не са успели, какво остава за пътниците. Просто трябва да ти е ясно че като купуваш там билет, купуваш билет за БДЖ, а не за Дойче Бан.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот voodoo » 19 Ное 2017 15:24

Кризата в "Райънер" утихва с обявяването на 130 нови линии

След като в края на септември нискобюджетният авиопревозвач "Райънер" обяви, че ще отмени общо около 20 хил. полета, за да реорганизира разписанието си, мнозина помислиха, че компанията няма бъдеще и най-вероятно ще фалира. Още тогава се разбра, че около 750 хил. души са засегнати от предприетите мерки и на всички тях трябва да се платят обезщетения за десетки милиони евро.

Малко по-късно ирландската авиокомпания обяви, че е наела 210 нови летци, с което потвърди обвиненията на редица експерти, че не реорганизацията на разписанието ѝ е в основата на отменените полети, а стачка на пилотите. Екипажите са имали да взимат задължителни отпуски, бавени през времето, и заради малкия им брой се е стигнало до кризата.

Недостигът на персонал наложи спирането на 34 линии през зимата. Повечето от тях са вътрешни полети във Великобритания, както и дестинации от Обединеното кралство към част от летните курорти в Европа. Така хиляди британци останаха без опция за евтино и бързо придвижване до близка дестинация. За пример могат да се дадат спрените маршрути между Лондон и Единбург, Глазгоу и Белфаст, които се изпълняват от общо 80 полета и обслужват 15 хил. души всяка седмица.

Въпреки всичко това "Райънер" подготвя нова експанзия на авиопазара. Очаква се съвсем скоро компанията да обяви 130 нови маршрута, които досега никога не е изпълнявала. И най-големият губещ се оказват британците, използващи вътрешните полети в Обединеното кралство, но не и пътуващите в чужбина поданици на кралицата.

Полетите от Лондон до Тулуза и Прага са удвоени през зимния сезон, а до датската столица Копенхаген самолетите на "Райънер" летят вече 18 пъти седмично. И докато вътрешните линии във Великобритания изчезват, в Италия авиокомпанията разширява сериозно дейността си. От Неапол ще има четири полета на ден до Бергамо и два до Тревизо.

Два пъти дневно ще се изпълнява маршрутът Дъблин – Мюнхен. Билетите за него ще започват от 17 евро, което е няколко пъти по-евтино от цените на другите авиокомпании.

Преди седмица "Райънер" обяви, че ще увеличи броя на пряко наетите пилоти и ще назначи още персонал по силата на нова програма за подобряване на мениджмънта. По този начин се очаква от пролетта на 2018 г. компанията отново да се превърне в един от силните играчи на пазара.

http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/11/19/3079832_krizata_v_raiuner_utihva_s_obiaviavaneto_na_130_novi/
Аватар
voodoo
спотър
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Юли 2008 14:11
Местоположение: София

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот so » 21 Ное 2017 17:50

Нова линия до Каунас от Бургас

http://corporate.ryanair.com/news/ryana ... ?market=bg
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот europeandj » 21 Ное 2017 18:07

so написа:Нова линия до Каунас от Бургас

http://corporate.ryanair.com/news/ryana ... ?market=bg


Брейййй какво динамично развитие! Това лято Бургас ще бие всички рекорди по екзотични линии. Определено ще трябва да си търся евтин паркинг покрай летището :lol:
Онзи ден разхвърлям линиите в една табличка, която обаче не запазих и излезе, че в понеделник и неделя самолетът им в Бургас все още няма никакви полети. Също така имат и място за една обедно-следобедна ротация в четвъртък. Интересно да видим по кои линии ще увеличат честотите, понеже много от тях са веднъж седмично дори и за високия сезон, което според мен няма да остане така.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот Пароль » 30 Ное 2017 18:06

Снощи Раян-а не можа да кацне в София и отпраши към Отопени.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот JUMBO-JET1 » 30 Ное 2017 18:59

Вилнюс е следващата дестинация до Бургас.
JUMBO-JET1
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Авг 2008 08:55
Местоположение: БУРГАС

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот Rosen85 » 30 Ное 2017 20:25

Пароль написа:Снощи Раян-а не можа да кацне в София и отпраши към Отопени.

Аааа, споменавай полета кой е ;)
Изнамерих го, че е:
10:00 PM FR9967 London (STN) Ryanair B738 (EI-ESX) Diverted to OTP
Rosen85
най-спотър
 
Мнения: 365
Регистриран на: 09 Ное 2015 02:55

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот Big G » 30 Ное 2017 22:21

Rosen85 написа:
Пароль написа:Снощи Раян-а не можа да кацне в София и отпраши към Отопени.

Аааа, споменавай полета кой е ;)
Изнамерих го, че е:
10:00 PM FR9967 London (STN) Ryanair B738 (EI-ESX) Diverted to OTP

Искаше да кацне в Пловдив, ама нали "сладкарницата" затваря в 22 ч., затова избра ОТР.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот epetkov » 01 Дек 2017 00:49

JUMBO-JET1 написа:Вилнюс е следващата дестинация до Бургас.


Сега пък Вилнюс. Нали беше Каунас? Не виждам логика да лети до два литовски града.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот JUMBO-JET1 » 01 Дек 2017 12:18

Вилнюс е около 500000 град. Каунас е около 340000. Имат достатъчно голям потенциал за по 1 до 2 полета седмично през летния период. Сигурен съм, че няма нищо случайно в избора на градове. От Вилнюс до Бургас и Варна през лятото пристигат по 5 самолета седмично, като немалка част не са организирани туристи. Същото се отнася и за Рига. Изненадата за мен е Каунас и да се надяваме че ще се задържи като дестинация. Бил съм и в трите града и съм сигурен че немалко българи в бъдеще ще ги посетят. Всеки от тях има старинна част, особено Рига.
JUMBO-JET1
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Авг 2008 08:55
Местоположение: БУРГАС

Re: Тема само за Ryanair !

Мнениеот skyviewer » 01 Дек 2017 15:16

JUMBO-JET1 написа:Вилнюс е около 500000 град. Каунас е около 340000. Имат достатъчно голям потенциал за по 1 до 2 полета седмично през летния период. Сигурен съм, че няма нищо случайно в избора на градове. От Вилнюс до Бургас и Варна през лятото пристигат по 5 самолета седмично, като немалка част не са организирани туристи. Същото се отнася и за Рига. Изненадата за мен е Каунас и да се надяваме че ще се задържи като дестинация. Бил съм и в трите града и съм сигурен че немалко българи в бъдеще ще ги посетят. Всеки от тях има старинна част, особено Рига.


Като видиш "екскурзиантите"от софийското и пловдивското летище , ще добиеш представа за "немалкото българи",които ще ги посетят.Има една думичка-гастарбайтери.Започни разсъжденията си с нея :D ...и ако се запиташ,защо,тук можеш да откриеш част от отговора:
https://fakti.bg/world/272924-ot-german ... -na-evropa

...а,това го публикувах по-горе:
http://careers.ryanair.com/ryanair-sun/ ...замисли се защо :D
Аватар
skyviewer
супер спотър
 
Мнения: 1461
Регистриран на: 23 Юли 2009 18:11

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 18 госта

cron