С бебе на вътрешен полет

С бебе на вътрешен полет

Мнениеот bigblondewolf » 20 Авг 2013 16:43

Здравейте
Въпросът ми е много далеч от спотърстването, но след като запазихме билетите ми светна: как се пътува с бебе (под 2 години) на вътрешен полет (SOF-VAR-SOF) и най-вече някакви документи трябват ли ми?
Бебешокът още няма задграничен паспорт. Знам, че няма нищо задгранично в нашия полет, но да знам за какви изненади да се приготвя на летището :)
bigblondewolf
спотър
 
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2011 13:33

Re: С бебе на вътрешен полет

Мнениеот fokker100 » 20 Авг 2013 17:24

Надявам се, вече си купил билет и за дребосъка - ако твоя билет струва 100 лв примерно, то за бебето е не повече от 10 лв. В сайта на бг еър има опция "бебета", така че става много лесно. За него също ти дават бордна карта, на която пише "INFANT". На чекина трябва да представиш единствено акта за раждане. Може да се пътува и с бебешката количка, на която на чек-ина слагат етикет като на куфар, и която ти вземат непосредствено преди качването по стълбата на самолета, и ти връщат веднага след слизането. Веселото е, че като си с бебе, винаги те пускат с предимство на опашките - и на секюритито, и на бординга. Вътре в самолета малкото седи в скута ти, завързано за тебе с колан, подобен на този, с който стюардесите правят демонстрациите преди полет.
fokker100
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 13 Яну 2013 12:23

Re: С бебе на вътрешен полет

Мнениеот bigblondewolf » 20 Авг 2013 17:35

Благодаря, билетите са уредени, въпросът беше, че щяхме да пътуваме извън страната, но се провали и естествено не си дадохме зор с паспорта :)
Доколко паспорт със снимка е легитимен документ за бебе, което си променя физиономията през седмица е друг въпрос, но съм се нагледал на глупости по летища и проверки, затова питам хора с опит. Междувременно и колцентрът на air.bg са отзивчиви, както чета тук и от други хора поне по мейл реагират бързо
bigblondewolf
спотър
 
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2011 13:33

Re: С бебе на вътрешен полет

Мнениеот fokker100 » 20 Авг 2013 17:44

спокойно, не ти трябва бебешки паспорт за вътрешен полет, а само акта за раждане. нашата дребосъчка дори наскоро пътува само с баба си, без мен и жена ми, и нямаше никакви проблеми.
fokker100
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 13 Яну 2013 12:23


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта