Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Topfly » 02 Май 2014 13:45

Строителството на новите отсечки на метрото в София - на финалната права
До летището ще може да се пътува от началото на следващата година, според шефа на "Метрополитен" Стоян Братоев

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/stroitelstvoto-na-novite-otsechki-na-metroto-v-sofiia-na-finalnata-prava,171558/
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Svetli Georgiev » 09 Май 2014 13:33

Има три разрешения за строеж издадени на 07.05.2014г. за територията на летище София. Става въпрос за две нов рульожки, удължаване на бизнес перона, разширяване на de-icing east и построяване на няколко нови стоянки източно от Т2, които са коментирани на предишните страници на тази тема.

Нова пътека за рулиране в източния край на писта за излитане и кацане и Нова скоростна пътека за рулиране между пътеки за рулиране "D" и "Е".
Разширение на перона северно от пътека за рулиране "J" за бизнес авиация.
Разширение на перона източно от пътека за рулиране "K" за пътнически самолети в т.ч . и разширение на антиобледенителна площадка изток.


Документите в оргинал:
РС-22/07.05.2014
РС-23/07.05.2014
РС-24/07.05.2014
(N.B. Обърнете внимание на дължината на първото изречение на всеки един от документите :D )

От наша [спотърска] гледна точка, това което би имало влияние е по-ранното завиване от Хотел към полосата, когато снимаме от насипа от южната страна при източния край на Хотел и евентуално новите стояники, източно от терминал 2, при противобледеняване зимата и рулиране по Лима.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Toni » 14 Май 2014 23:54

Няма да е лошо да видим и чертежи с някакви конкретни параметри. Предполагам, че ското ще се появят.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Делян » 07 Юни 2014 02:13

Първият хотел на летището, доста overdue както му се казва :lol:
Снимката е на 86mhz от Skyscrapercity

Изображение
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот akair » 09 Юни 2014 06:20

Интервю с директора на летището. Наред с обичайните 'нови линии", има интересна информация - изведнъж терминалите се оказаха достатъчни :D Отдаване под наем на търговски площи, тАкси, ....
http://monitor.bg/article?id=431549
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Topfly » 30 Юни 2014 18:19

Изображение
Изображение
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Topfly » 08 Юли 2014 09:18

Снимки от строежа на метрото

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Topfly » 09 Юли 2014 09:22

Изображение
Изображение
Изображение

Арх. Радомир Серафимов, главен проектант:
Метростанция 23 представлява сложно строително, инсталационно и технологично съоръжение
http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=2248411
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот akair » 22 Юли 2014 07:28

Нова зона за пасажери със специални нужди - http://sofia.dir.bg/news.php?id=17079616
А в skyscrappers-а се появиха снимки на Т2 с кашпи отпред - изглежда по-различно :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот merlin » 22 Юли 2014 14:04

С кашпите не изглежда зле, но те определено не са с декоративна цел там :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот difian » 06 Авг 2014 00:15

Topfly написа:
difian написа:Subject: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Topfly написа:Снимки от строежа на метрото...
Добър ден! Искам да попитам, откъде са взети тези снимки и не беше ли редно да се посочи източникът им? :axe:


На самите снимки е написан авторът им! От от фен страница на метрото във фейсбук ги взех, но не знам те от къде са ги взели. След като са пуснати свободно в интернет не смятам, че некомерсиалното им вграждане във форума е проблем.
Малко ми е странно, че във форум с думата спотър в името си, има потребители, на които им е чуждо елементарното уважение на положения труд на "колега" и общоприетите правила за цитиране на източник... :(

С това подбиране по негово усмотрение, колегата Ви е спестил и пълния набор от снимки и обясненията към тях, които съм се опитал да дам. Освен на въпросната Фейсбуук страница, споделям снимките си също ТУК и ТУК. При желание от Ваша страна, може пък да взема да качвам и тук нещата, донякъде влизащи в тематиката и на този форум... :wink:
difian
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Апр 2012 03:36

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Trastichko » 06 Авг 2014 11:36

неприятно ми е да се включа в темата ... ама това съвпада точно с мойто мнение по въпроса http://petapixel.com/2013/08/03/10-bogus-excuses-people-use-when-they-steal-photos-from-the-web/
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот makler » 06 Авг 2014 21:23

Малко ми е странно, че във форум с думата спотър в името си, има потребители, на които им е чуждо елементарното уважение на положения труд на "колега" и общоприетите правила за цитиране на източник... :(


Макар и форума да се казва bgspotters.net, аз например не съм спотър и цялата история със снимките и правата по тях ми е далечна. Аз дори фотоапарат нямам. В крайна сметка не мисля, че има нещо лошо в това снимки публикувани в интернет, които не се използват с комерсиална цел и имат подпис да бъдат поствани тук. Ако на автора това не му хареса администраторите или автора на поста ще ги изтрият.
И без това останаха една шепа хора, които си правят труда да пишат тук, ако те спрат думичките пускане и кепенци ще са много актуални.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот Topfly » 07 Авг 2014 12:07

difian написа:Малко ми е странно, че във форум с думата спотър в името си, има потребители, на които им е чуждо елементарното уважение на положения труд на "колега" и общоприетите правила за цитиране на източник... :(

С това подбиране по негово усмотрение, колегата Ви е спестил и пълния набор от снимки и обясненията към тях, които съм се опитал да дам. Освен на въпросната Фейсбуук страница, споделям снимките си също ТУК и ТУК. При желание от Ваша страна, може пък да взема да качвам и тук нещата, донякъде влизащи в тематиката и на този форум... :wink:


Съжалявам, но не знаех, че с разрешение на автора са качвани тези снимки във фен клуба на метрото във фейсбук. 99,99% от снимките споделяни в такива групи са крадени или със спорни авторски права и затова не сметнах за необходимо да споменавам за източника. Явно съм намерил точно този 0,1%, където всичко е ок с авторските права. Да не говорим, че авторът на снимките е написан на тях, а това е най-важното!
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Sofia Airport - Развитие и реконструкция

Мнениеот makler » 09 Авг 2014 12:54

Много добра новина! :rock:
Ремонтни дейности в обществена зона „Заминаване“ на Терминал 1
06.8.2014


Уведомяваме заминаващите през Терминал 1 на Летище София пътници и съпровождащите ги лица, че в периода 8 август – 22 септември 2014 г. ще бъде извършена подмяна на съществуващата настилка в салон „Заминаване“ – обществена зона.
Ремонтните дейности ще бъдат извършени на три етапа, без да бъде нарушавана оперативната функция на пътническия терминал на столичното летище.
Поетапното затваряне на зони в салон „Заминаване“ – обществена зона на Терминал 1, и съпровождащите го промени в технологията на обслужване няма да възпрепятстват достъпа до гишетата и търговските обекти, разположени на неговата територия.
За част от периода на ремонтните дейности ще бъде извършено временно преместване на гише „Летищна и полетна информация“. Новото местоположение ще бъде в западната част на салон „Заминаване“ – обществена зона, в непосредствена близост до магазина за продажба на вестници и списания.
За времетраенето на ремонтните дейности ще бъде обособен коридор, осигуряващ достъп до гишетата за продажба на самолетни билети.
Молим пътниците и посетителите да се съобразяват с въведените реорганизации и да следват указателните табели. Планираната подмяна на подовата настилка ще допринесе за повече комфорт в салон „Заминаване“ и ще даде израз на доброжелателното и приветливо отношение на „Летище София“ ЕАД към пътници и гости на столичното летище.
Предварително благодарим за разбирането и се извиняваме за причиненото временно неудобство.


http://www.sofia-airport.bg/pages/news. ... 01=106&p=1
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта