Бъдещето На Гражданската Авиация

Бъдещето На Гражданската Авиация

Мнениеот BOOMShine » 20 Юни 2005 23:54

От доста време си задавам един въпрос!И той е какво ще стане с гражданските самолети когато след около 50 години се изчерпат петролните запаси на планетата?
Има ли алтернатива или красивите метални птици на които сега се възхищаваме ще останат на земята?Има ли алтернативен авиационен двигател които да замени сегашните?
Този въпрос от доста време не ми дава мира и затова реших да го споделя във форума.
Нека заедно поразмислим върху различните варианти!
BOOMShine
 

Мнениеот harrier » 21 Юни 2005 02:43

Между другото и аз се питам същото нещо и ми е много интересно какво мислят по въпроса специалистите. :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот BOOMShine » 21 Юни 2005 20:35

Бях чул нещо за използването на водорода като авиационно гориво. На 15 април 1988 г. са проведени изпитанията на първия в света руски водороден авиолайнер Ту-155.Самолетът е бил снабден с двигатели "Кузнецов NK-88".
Проблемът при самолетите които използват водорода като гориво е, че водородът изисква големи резервоари.Освен това във връзка с безопасността на пътниците те трябва да бъдат отделени от пътническите кабини, а това изисква нова схема на самолетите, която утежнява конструкцията им и я прави тромава.
Според предварителните проучвания на западноевропейските и американските специалисти водородните авиационни двигатели ще са най-рентабилни на големите авиолайнери, обслужващи най-дългите линии.
BOOMShine
 

Мнениеот BOOMShine » 25 Юни 2005 21:41

V momenta v koito e napisan nastoq6tiqt otgovor temata bqha pregledali 65 4oveka.Novi otgovori ne bqha registrirani!
Takaaa zna4i iskam da kaja 4e sum totalno vuzmuten ot nezainteresovanostta na bulgarskite lubiteli na aviaciqta!Ne razbiram kak moje da proqvqvat takova otno6enie kum nai-vajniq vupros - bude6teto!
Utre kato nqma kakvo da snimate vuv vuzduha,nqma na kakvo da letite i nqma kakvo da vi vduhnovqva i izpulva s onova 4uvstvo koeto te kara da nastruhva6 ve4e i temata 6te si e zagubila smisula!
Kakto i da e radvaite se sega 4e skoro moje da nqma na kakvo! :evil:
BOOMShine
 

Мнениеот maxxim » 03 Юли 2005 21:55

:shock: :shock: :shock: Хайде, да видиш, че не е точно така:

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?t=537
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот slice » 03 Юли 2005 23:08

xcaboose написа:V momenta v koito e napisan nastoq6tiqt otgovor temata bqha pregledali 65 4oveka.Novi otgovori ne bqha registrirani!
Takaaa zna4i iskam da kaja 4e sum totalno vuzmuten ot nezainteresovanostta na bulgarskite lubiteli na aviaciqta!Ne razbiram kak moje da proqvqvat takova otno6enie kum nai-vajniq vupros - bude6teto!
Utre kato nqma kakvo da snimate vuv vuzduha,nqma na kakvo da letite i nqma kakvo da vi vduhnovqva i izpulva s onova 4uvstvo koeto te kara da nastruhva6 ve4e i temata 6te si e zagubila smisula!
Kakto i da e radvaite se sega 4e skoro moje da nqma na kakvo! :evil:


:) не се ядосвай :) въпроса е, че темата е малко още въпрос на обсъждане на някакви неясни проекти, а света не работи сериозно в тази насока. Предполагам, че това е породено от факта, че на земята все още има достатъчно петролни залежи, а както сме забелязали САЩ неистово се опитват да ги усвоят :)
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот AiBOJ » 21 Юли 2005 01:04

Цени на авиогоривото (в щ. долари)
Летище 01.06.04 16.06.05 18.07.05
София 449 630 670
Бургас 432 618 650
Варна 423 607 645
Това е извадка от стандарт.
Та въпроса ми е ,как така цената на керосина в Бургас е по скъпа отколкото във Варна ,при положение че разходите за превоз от Нефтохим до Летище Бургас са по малко отколкото до Варна.А това определено е фактор,върху който се базира цената на керосина.Или керосинът се внася от чужбина може би а не от Нефтохим???
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот SPEED_BIRD » 21 Юли 2005 07:19

Керосина се доставя от Нефтохим. А цената е по-висока защото летището е по-голямо и има да покрива повече разходи :D
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron