kak да разбера

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

kak да разбера

Мнениеот lock off » 17 Юни 2006 23:10

днес 17.06.06 към 22и 26 мин над петолъчката на глаяния път Сливен Бургас мина самолет посока Бургас ,но странното е че не мигаше червено като другите а само бяло и постояанно.Как да разбера откаде идва и какъв е?Защото аз живея наблизо и никога от там не минават самолети.Минаваха само по време на воината Сърбиа.Може ли да е някои заблуден чартър?
lock off
спотър
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юни 2006 17:15
Местоположение: sliven

Мнениеот harrier » 17 Юни 2006 23:22

Първо опиши какъв е самолета. Едно е да е Ан-2, друго е да е МиГ-29 и трето B737.
Второ, няма такова нещо като заблуден самолет, ако става въпрос за пътнически. Може да е било пребазирането на МД-то на Bulgarian Air Charter от Пловдив към Бургас и да са им дали някакъв direct за да не се налага да обикалят половин България по въздушните трасета.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот maxxim » 18 Юни 2006 11:35

Емо,няма как да определиш какво е в тъмното.Няма опознавателни светлини.Същото наблюдавах и аз тази сутрин около 2:00 северно от София.
Беше само бяла немигаща светлина.Появи се от северозапад,може би откъм Калотина и летеше посока югоизток,но траекторията и бе малко северно от стандартното трасе за транзитни полети,В момента по него се движеха два самолета.Единия от северозапад,другия от югоизток. По това прецених,че е по-встрани.Но итересно,че когато достигна, по мои преценки, посока 0-10 гадуса(север),направи завой наляво и се отдалечи на североизток зад Стара планина,като интензитета на светлината не намаля при смяна на посоката.После постепенно изчезна.Наблюдавах я с бинокъл,както и другите самолети по транзитното трасе,но освен бяла постоянна светлина друго нищо нямаше около нея.А и не чух никакъв звук, който да го свържа с нея.Или е била много високо и много на север или... И най-интересното е , че точно по такава траектория не минават никакви транзитни трасета...Като при lock off.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Мнениеот IDOL » 18 Юни 2006 13:33

Това над Сливен няма как да е било MD-то на BAC, защото то е излетяло от PDV около 21h.

С описаните няколко случая по-горе започвам да се замислям да не са се появили НЛО напоследък над България :D Или пък НТАвиокомпании прелитат инкогнито, за да проучат обстановката след присъединяването ни към общо европейското въздушно пространство :lol:
Welcome to Plovdiv International! New Terminal - New Beginning.
Аватар
IDOL
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 16 Фев 2006 23:05
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Pilot737 » 18 Юни 2006 14:37

И аз си спомням, че преди доста време наблюдавах подобно нещо - бяла светлина с постоянен интензитет, като по някое време просто отслабваше и изчезваше. Някой ми беше казал, че е спътник. Възможно ли е?
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Мнениеот maxxim » 18 Юни 2006 15:09

Възможно е.Но ако се движи по права линия.Мислех си за МКС,но май и при нея няма логика така осезаемо да си промени траекторията.Все имам чувството,че май бе космически обект,а не самолет и е светел с отразена светлина.Но този завой на североизток...
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

maxxim това е същия обект май

Мнениеот lock off » 18 Юни 2006 15:50

описанието на Maxxim e 100% kaто моето. странна работа много ме заинтригува тази случка Абе пичове нямаме ли наш човек някаде където се регистрират прелитанията ,ще е много полезен.
lock off
спотър
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юни 2006 17:15
Местоположение: sliven

Мнениеот maxxim » 18 Юни 2006 17:31

Има един.Модератор е в krile.net в авиосимулатори,но от много фактори зависи дали може да каже нещо за това,което описах по-горе.То поне се пада в зоната на неговия радар.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

maxxim

Мнениеот lock off » 18 Юни 2006 22:04

ако не ти представлява трудност питай го това момче от криле да видим какво ще отговори и сподели информацията ако може.
lock off
спотър
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юни 2006 17:15
Местоположение: sliven

Мнениеот Stoyan » 18 Юни 2006 22:56

Aко става дума за мен, кажете момчета. Нещо не разбрах какво е питането? :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 18 Юни 2006 23:26

Там сте 4ма модератори, а ти на радар не работиш. Не става въпрос за теб :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Stoyan » 18 Юни 2006 23:50

Работя на виртуален, ако това помага! :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: kak да разбера

Мнениеот naskopc » 19 Юни 2006 00:07

lock off написа:днес 17.06.06 към 22и 26 мин над петолъчката на глаяния път Сливен Бургас мина самолет посока Бургас ,но странното е че не мигаше червено като другите а само бяло и постояанно.Как да разбера откаде идва и какъв е?Защото аз живея наблизо и никога от там не минават самолети.Минаваха само по време на воината Сърбиа.Може ли да е някои заблуден чартър?


Аз също го видях този "самолет" по това време, беше ярка бяла светлина малко по голяма от звездите, която летеше в права посока на изток с много голяма скорост , като в това време докато я гледах, тя изпревари самолет който мигаше в "червено".Това беше Международната Космическа Станция,която както бях чел някъде се вижда с просто око и представлява точно това което видях ,бързо движеща се бяла звезда малко по голяма от другите звезди, които се виждат на небето.
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Мнениеот lock off » 19 Юни 2006 00:20

не съм много съгласен че тази станция ще свети толкова силно ,но може и така да е ,нали за това ги водим тези дебати и това ни е работата да мислим и наблюдаваме .Пък и тук има много специалисти,те да кажат.Според мен има много да се мисли ,има нещо друго тук но не знам какво. Само някои от RVD ще свърши работа.
lock off
спотър
 
Мнения: 28
Регистриран на: 07 Юни 2006 17:15
Местоположение: sliven

Мнениеот maxxim » 19 Юни 2006 00:51

Абе май е МКС.Свети по-силно от спътник.Няма какво друго да е. Спомням си,че по разни други форуми точно така я описват.Само този завой ме смущава малко.Ама може и аз да не съм наясно точно с движението и.А имаше и сайт където много точно е описана траекторията над земната повърхност в реално време.Може в него да има и архив , да се види назад във времето къде е минала.Но не ми се търси сега...

Май е по-итересно да е нещо друго ,а? :)
А и беше хубаво за гледане...
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Следваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron