MLC vs ILC

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

MLC vs ILC

Мнениеот pepe » 11 Май 2004 08:32

ya da vidim kakvo znaete za MLS,za6to parvo ICAO go prepora4a za podmqna na dobria star ILC,a sled tova kato navleze GPS i GLONAS posavetvaha da ostane ILC,vapreki 4e e po star,i po skap za poddrajka?
"e pone vedna6 motaeneto da e za dobro,hubavo 4e ne mahnahme na6ite..."
pepe
 

Мнениеот SPEED_BIRD » 11 Май 2004 10:09

MLS е "microwave landing system" доколкото знам. Едно важно предимство на MLS е че локалайзера и глисадата не трябва да се прави а може и да са начупени. Угх, не знам точно така ли е правилно да се каже :roll:

ILC чувам за пръв път... сигурен ли си че не е ILS ?
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот Гост » 11 Май 2004 10:24

SPEED_BIRD написа:MLS е "microwave landing system" доколкото знам. Едно важно предимство на MLS е че локалайзера и глисадата не трябва да се прави а може и да са начупени. Угх, не знам точно така ли е правилно да се каже :roll:

ILC чувам за пръв път... сигурен ли си че не е ILS ?

prav si SPEED a tova s C-to e sintaksis error :wink:
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Май 2004 10:43

vpro4em za microwave-to pregradi njana...tova maj e predimstvo.
Гост
 

Мнениеот SKYDIVER » 11 Май 2004 14:15

njakoy da znae kade se polzva MLS?
SKYDIVER
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2004 13:32

Мнениеот BHAir2 » 23 Юни 2005 08:47

MLS се ползва на 3-4 големи световни летища. Причината за това е че сама система е доста по-скъпа от ILS. Принципно се предполагало, че MLS ще измести ILS, поради по-добри показатели и характеристики(да не говорим че има финкции които ILS просто не може да притежава). Но с развитието на GPS и новите насоки и опити той да се комбинира с ILS има верояност MLS, да не пробие на пазара. Ако някой иска описание на основния принцип на MLS да каже да го обясня.

П.С. Глисадата и локалайзера не са "начупени" а са изкривени т.е. не е необходимо да подържаш един и същ курс, както е при ILS(приме за София курс 272), а може да направиш "дъга" при подхода.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София


Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron