Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот HRISTO_ATT » 24 Яну 2009 01:58

Здравейте на всички членове на сайта,аз съм нов потребител и тъй като гледам,че има много запознати с темата авиация и по-специално РВД,бих искал да ми помогнете като ми отговорите на няколко въпроса при добро желание и възможност ,разбира се!!! :lol: Първо да Ви се представя аз съм Христо Павлов и уча авиационна техника и технологий (АТТ) в Техническия университет,първа година съм и моята мечта е да стана ATC,бих желал да рзбера малко подробностти за теста FEAST(нещо такова беше) :-D и имам ли шанс при здраво учене и високи познания по английски да сбъдна мечтата си !!!l :lol:
Благодаря Ви предварително,дано имате време и възможност да ми отговорите!!!
HRISTO_ATT
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2009 19:50

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклу

Мнениеот Stoyan » 24 Яну 2009 12:49

HRISTO_ATT написа:Здравейте на всички членове на сайта,аз съм нов потребител и тъй като гледам,че има много запознати с темата авиация и по-специално РВД,бих искал да ми помогнете като ми отговорите на няколко въпроса при добро желание и възможност ,разбира се!!! :lol: Първо да Ви се представя аз съм Христо Павлов и уча авиационна техника и технологий (АТТ) в Техническия университет,първа година съм и моята мечта е да стана ATC,бих желал да рзбера малко подробностти за теста FEAST(нещо такова беше) :-D и имам ли шанс при здраво учене и високи познания по английски да сбъдна мечтата си !!!l :lol:
Благодаря Ви предварително,дано имате време и възможност да ми отговорите!!!


Добре дошъл, Христо!

По-долу в тази част на форума има няколко теми, които могат да ти бъдат полезни.

Колкото до FEAST-a, погледни и темата за Маастрихт.

Поздрав!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот HRISTO_ATT » 24 Яну 2009 13:38

Мерси,Стояне.Ще прегледам темите доста задълбочено!!! :D
HRISTO_ATT
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2009 19:50

Мнениеот HRISTO_ATT » 26 Яну 2009 01:45

Прочетох темата са Маастрихт,явно е тежък теста,но преди да вляза в ТУ(МЕИ) минах нещо подобно във Велико Търново,определено няма смисъл от плашене,просто ти трябва координация,а и виждам че има доста желаещи за РП,това е хубаво!Искам само да споделя че в БГ също може да кандидаствате стога да сте вишисти от тази година отпада задължението да си АТТ!Разликата е,че всички които са тази специалност имат леки привилегий и също така минават само 3 месечен курс,а всички други 1-годишен и при избор м/у 2 кандидати се гледа това,но като цяло имате много голям шанс всички!!!
ЖЕЛАЯ УСПЕХ НА ВСИЧКИ НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКИ ДА УСПЕЯТ(ИЗМЕЖДУ ТЯХ И АЗ ДЕ :lol: )
HRISTO_ATT
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2009 19:50

Мнениеот asd » 27 Яну 2009 09:23

Виж и това:

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?t=2187

А за 3 месечния курс - звучи логично наистина. Обаче, ако са ти го казали в ТУ-София, не им вярвай много, защото ръководните кадри там имат навика да лъжат, и то на моменти доста нагло. Но във всеки случай, ако искаш да учиш висше за граждански РП, в България другаде няма, така че успех в трудната задача да вземеш най-доброто от ТУ.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот HRISTO_ATT » 27 Яну 2009 12:09

ASD, и ти си прав.Само се надявам да мина защото е доста трудно вземането на изпитите,но все пак винаги имали желание има и резултат!!! :wink:
HRISTO_ATT
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2009 19:50

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот ATC man » 17 Юни 2009 10:01

Извинете че повдигам стара тема,но имам няколко въпроса.Ако завърша ТУ София възможността по-голяма ли е да ме приемат отколкото ако съм завършил друг университет.И също някой казват че ако човек кандидатства тук а не в МААСТРИХТ възможнастите му за прием са по-големи ако може някой да каже нещо по тази дилема ще му се :prayer: :prayer:

ATC man :-D :-D
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот harrier » 17 Юни 2009 10:51

Кандидатстването в Маастрихт и в София са абсолютно независими. В Маастрихт можеш да се пробваш още последната година от гимназията. В нашето РВД за съжаление ти трябва висше образование.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот ATC man » 17 Юни 2009 11:52

harrier написа:Кандидатстването в Маастрихт и в София са абсолютно независими. В Маастрихт можеш да се пробваш още последната година от гимназията. В нашето РВД за съжаление ти трябва висше образование.


Значи Маастрихт не изискват висше така ли да разбирам :-D :-D
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот harrier » 17 Юни 2009 12:12

harrier написа:В Маастрихт можеш да се пробваш още последната година от гимназията.


Значи не.

Виж www.eurocontrol.int за повече инфо.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот LZ-EZY » 17 Юни 2009 12:14

ATC man написа:
harrier написа:Кандидатстването в Маастрихт и в София са абсолютно независими. В Маастрихт можеш да се пробваш още последната година от гимназията. В нашето РВД за съжаление ти трябва висше образование.


Значи Маастрихт не изискват висше така ли да разбирам :-D :-D


В превод от български на езика с двете зелени и ухилени човечета : последна година в гимнацията = не искат висше... :-D :-D
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Помощ от всички ATC,пък и не само може всички да се вклучат!

Мнениеот ATC man » 18 Юни 2009 08:44

:smt081 :smt081 :smt081 :smt081 :smt081


Но все пак ще запиша и висше

:
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG


Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта