Шуробаджанащина в РВД

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Big G » 23 Май 2009 20:06

Обновява се софииския автопарк :evil: и не всичко е продадено на търг, а е пробутано на провинцията (както обичат да ни наричат софиянците). Ама само това да е.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот ATC » 25 Май 2009 23:11

Big G написа:Обновява се софииския автопарк :evil: и не всичко е продадено на търг, а е пробутано на провинцията (както обичат да ни наричат софиянците). Ама само това да е.

няма нищо вярно в думите ти
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Big G » 26 Май 2009 10:10

Сигурен ли си??? :roll:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот ATC » 28 Май 2009 23:12

мисля ,че съм достатъчно сериозен,да да се съмняват в думите ми
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Big G » 29 Май 2009 22:13

А кое ти дава основание да си мислиш, че аз не съм достатъчно сериозен.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот SPEED_BIRD » 31 Май 2009 21:35

Абе тази тема е малко излишна. Къде в България няма корупция че да се дивите на това че я има и в РВД. Дано да не стигат до там необучени хора до водят полетите пък другото няма управия....
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот vla_don » 27 Юни 2009 16:39

Това го мернах по телевизията и с помоща на Google го намерих в текст на някакъв сайт за новини http://www.cross-bg.net/index.php?option=com_content&view=mediacategory&id=123&Itemid=97.
Тази тема ми се видя подходяща. Мисля, че обяснява донякъде наплива на роднини и протежета.

в. "БАНКЕР"
"РВД- ХРАНИЛКА ЗА ИЗБРАНИ"
В публичното пространство отдавна се носи мълвата за големите заплати, които получават ръководството и служителите на държавното предприятие „Ръководство въздушно движение". Всъщност те съвсем не са измислица. На някои хора направо може да им се завие свят от възнагражденията и бонусите, които взимат авиодиспечерите. По информация от кухнята дори чистачките във фирмата получават над 1000 лв. месечно, да не говорим за висшия мениджмънт. Но за да не бъдем голословни, нека да посочим няколко числа. Според финансовия отчет на предприятието за 2007-а (за миналата година такъв документ все още не е публикуван) разходите за персонал са били близо 88.3 млн. лв., или с 8.8 млн. лв. повече, отколкото през 2006-а, когато сумата е била 79.5 млн. лева. Ако от тях извадим разходите за социално осигуряване и провизиите за обезщетения при пенсиониране, чистата сума за заплати остава 69.44 млн. лева. По официални данни в РВД в момента работят около 1300 души, и ако продължим с аритметика, излиза, че те получават средно по 53.4 хил. лв. на година, или 4451 лв. месечна заплата. С това обаче „благинките" за служителите на държавното предприятие не се изчерпват. През 2007 г. за тях са били предвидени още 7.42 млн. лв. под формата на социални добавки, или по около 500 лв. на човек месечно. Хора, запознати отблизо с тази благодат, обясниха, че става дума за купони за храна, бензин, както и за дрехи, които се водят като неофициално облекло. Отделно всеки служител, заедно със семейството си, има право да почива безплатно в почивните станции на РВД - хотелския комплекс „Копитото" на Витоша и възстановителните центрове „Банско" и „Камчия" на Черноморието. Пак уточняваме, че боравим с данни за 2007 г. и е почти сигурно, че за 2008-а възнагражденията ще са още по-солидни. Няма как да е иначе, след като в края на февруари изпълнителният директор на РВД Емануил Радев изтъкна, че предприятието е събрало над 85 млн. евро приходи от такси за аеронавигационно обслужване, или с 3 млн. евро повече от парите, заработени през 2007-а. Добрите финансови показатели се дължат на увеличението на тарифата в българското въздушно пространство със 7 на сто. „България е сред малкото европейски страни, които в условия на криза могат да се похвалят с подобен факт. За дванадесетте месеца сме регистрирали над 500 хил. излитания, кацания и прелитания", отбелязва през февруари Радев.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот ATC » 29 Юни 2009 19:17

ами какво да ви кажа едни работим да храним останалите ,другото е ясно,политически назначения,корупция,измами като в цялата държава нищо че сме в ЕС а предприятието отдавна е в Евроконтрол и има одити от тях постоянно
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот ADS-B » 27 Юли 2009 14:31

Съживявам, темата с един въпрос, опитах се да потърся какви специалисти са търсени от РВД за последната една година и видях само 2 обяви на сайта им и нищо друго. Та по какъв ред се набират кадри за РВД говоря от хигиенистите до най-високите постове. Мен примерно ме интересува IT -то ?
Последна промяна ADS-B на 29 Окт 2015 13:32, променена общо 1 път
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Big G » 27 Юли 2009 15:20

Официалния ред е: Вътрешен подбор и ако няма желаещи се обявява външен подбор. В момента има обява за вътр. подбор (IT) и ако се окаже че няма желаещи (а за сега е така) би било редно да се обяви външен, ама :roll: ......
Последна промяна Big G на 27 Юли 2009 22:04, променена общо 1 път
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот asd » 27 Юли 2009 20:29

su27 написа:Съживявам, темата с един въпрос, опитах се да потърся какви специалисти са търсени от РВД за последната една година и видях само 2 обяви на сайта им и нищо друго. Та по какъв ред се набират кадри за РВД говоря от хигиенистите до най-високите постове. Мен примерно ме интересува IT часта.... , то излиза, че или там никой не напуска и не се пенсионира или се наема на работа по втория начин?


Между другото, не съм чувал за пенсиониран IT специалист в България. За да е пенсионер сега, трябва да е роден преди 45-та година и да е работил през голяма част от кариерата си на Правец-8 или даже по-антични видове компютърна техника.

Но въпросът е на място - в този форум се дискутират само обявите за ръководители на полети, а в РВД има и други хора на работа...
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот Q23 » 27 Юли 2009 22:31

Оптимизация ...
Ефективност ...
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот vla_don » 12 Юли 2013 15:03

Пишат на Орешарски: Близки до властта са назначени в РВД. Проверете ги!


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2142599
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Предишна

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта