С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот Protector » 06 Мар 2014 16:05

Здравейте,
август месец ще пътувам до Чикаго.До сега съм летял само в Европа и нямам опит с дългите полети.Бихте ли ми дали някакви съвети/препоръки?Предвид това, че съм 200см висок, мога ли да разбера на кой самолет и на коя авиокомпания има най-много място за краката?До сега като цена най-изгодно излиза с AlItalia през Рим, удобни часове, 350лв по-ниска цена на човек в сравнение с другите авиокомпании.Какво ви е мнението за AlItalia?Аз съм чувал много лоши неща за тях, много често ти губят багажа, самолетите им били стари и т.н., това така ли е ?А и сега, до колкото знам, не са в добро финансово състояние и има вероятност да фалират.Според вас заслужава ли си да спестя 350лв. и да летя с тях?След AlItalia по цена са Turkish и Lufthansa.Това, което не ми харесва при турските авиолинии е, че полетът Истанбул-Чикаго е 12-часов, докато при Lufthansa полетът Франкфурт-Чикаго е значително по-кратък - 9-часов.
Благодаря ви предварително!
Protector
спотър
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Фев 2010 22:04

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот alex_2 » 06 Мар 2014 16:17

Protector написа:Здравейте,
август месец ще пътувам до Чикаго.До сега съм летял само в Европа и нямам опит с дългите полети.Бихте ли ми дали някакви съвети/препоръки?Предвид това, че съм 200см висок, мога ли да разбера на кой самолет и на коя авиокомпания има най-много място за краката?До сега като цена най-изгодно излиза с AlItalia през Рим, удобни часове, 350лв по-ниска цена на човек в сравнение с другите авиокомпании.Какво ви е мнението за AlItalia?Аз съм чувал много лоши неща за тях, много често ти губят багажа, самолетите им били стари и т.н., това така ли е ?А и сега, до колкото знам, не са в добро финансово състояние и има вероятност да фалират.Според вас заслужава ли си да спестя 350лв. и да летя с тях?След AlItalia по цена са Turkish и Lufthansa.Това, което не ми харесва при турските авиолинии е, че полетът Истанбул-Чикаго е 12-часов, докато при Lufthansa полетът Франкфурт-Чикаго е значително по-кратък - 9-часов.
Благодаря ви предварително!


Здравей,
Аз лично не съм пътувал до САЩ, но от мои близки мога да кажа, че Lufthansa и Austrian са най-добри като вариант. За Turkish не мога да кажа нищо, все пак това че полетът е с 3 часа по-дълъг също е фактор. За Алиталия не те съветвам - аз съм летял с тях само до Рим, но имам приятел, които ги ползва за пътуване до САЩ и за съжаление му се случиха и двете най-неприятни неща - анулиран полет и загубен багаж. Родителите ми летяха до Вашингтон наскоро с Austrian и бяха много доволни - презокеанските им полети обикновено се изпълняват с B767-300, които са в отлично състояние и с удобни седалки, обслужването също е на високо ниво.
Надявам се останалите съфорумци да ти бъдат по-полезни, но аз лично те съветвам освен ако цената е значително по-ниска при Алиталия и не би могъл да отделиш повече пари, да летиш с Austrian или Lufthansa.
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот Protector » 06 Мар 2014 16:26

Благодаря ти, беше ми от полза мнението ти!Аз съм летял с Austrian няколко пъти и не съм имал проблеми, но за жалост цените им за полетите август месец са космически. :)
Protector
спотър
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Фев 2010 22:04

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот dr_mike » 06 Мар 2014 18:03

A cenite na KLM kak sa? Az sum mnogo dovolen ot tqh.
dr_mike
по-спотър
 
Мнения: 118
Регистриран на: 10 Апр 2013 22:42

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот Protector » 06 Мар 2014 20:50

С 40лв. по-скъпи от Lufthansa и Turkish.
Protector
спотър
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Фев 2010 22:04

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот makler » 07 Мар 2014 01:02

Protector написа:С 40лв. по-скъпи от Lufthansa и Turkish.


От моя скромен опит мога да препоръчам горещо Търкиш мисля, че няма да има проблем да те сложат на авариен изход. При такава разлика в цената обаче Алиталия също си струва. Аз не съм летял с тях много но съм чувал, че на дълги полети са доста добре и принципно пак на чекинга може да помолиш за авариен изход с повече място.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот dr_mike » 07 Мар 2014 10:56

emi togava ako LH i Turkish sa s ednakva cena , po dobre LH...
dr_mike
по-спотър
 
Мнения: 118
Регистриран на: 10 Апр 2013 22:42

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот george_mnt » 07 Мар 2014 21:21

Единственият ми long haul е с Alitalia до Рио 11 часа преди вече година и половина, не знам сега как са нещата, обаче тогава нямах никакви оплаквания с обслужване, кетъринг, багаж и т.н. 1,86 съм и вярно, че накрая малко се бях схванал, но при разлика в цената от $250 аз лично бих пътувал с тях и използвал парите за друго в САЩ :-D
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: С коя авиокомпания да стигна до САЩ

Мнениеот takeoff » 08 Мар 2014 09:48

Понеже и аз съм висок като тебе, на дългите полети винаги си взимам място до пътеката . Целта е да мога да си изпъвам краката на пътеката. Така или иначе на дългите полети гледат да ни нахранят и после да ни приспят :D
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта