Дубайски трип с W!Zz

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот Stoyan » 16 Мар 2014 23:43

takeoff написа:Страхотно благодарим за трип рипорта :D отдавна чаках някой да разкаже.

Ако правилно разбирам едно посещение в Дубай преминава предимно с таксита и на практика набелязваш си моловете които искаш да посетиш и от твоя хотел с такита от мол на мол :D . Сафаритата в пустинята от кого и как се организиарт ? Чувал съм , че де отскача и до Абу Даби за един ден, също някой ако има опит нека сподели ?!


В Áбу Дáби (ударенията са умишлени и ако мислите да ходите натам, не е лошо да свикнете с тях) е семеен град. По-малък е от Дубай и може би по-евтин.

В албума, който пуснах има няколко (всъщност доста снимки) от там (Ферари уърлд, Шейх Зайед моск).

От Хилтън Абу Даби (на Курниш стрийт) до Йас айлънд с такси е 75 дирхама и около 32 км, мисля, а е на диаметрално противоположния край на града.

Само за сравнение, от JBR (Jumeirah beach residence) до Бурдж пак са толкова парите, а е вътре в града.

Иначе в Дубай е много гот да се ползва метрото, защото е по-евтино и няма машинист. Можете да гледате през предното стъкло. :D Условността е, че в петък, например, започва да се движи в 14ч.

Та, Абу Забри (ъъъ, това не го казвайте там, моля) е на 25 дирхама и 2ч с автобус от Дубай (хванете си автобусчето от The Gardens. /Автогарата е на Ibn Battuta mall, като не пропускайте да се изгубите вътре. За 3 месеца живот в Дубай и бидейки на 100 метра от блока ни, нямаше път да не се затрия вътре.../ или от Ал Губайба).

По повод на Ал Губайба (нямаме звук в бг език за Gh, както се пише Ghubayba) интересно място е. Все още се забелязват бледолики.

Ако обаче искате да видите кой стои зад истинския Дубай, Карама и Манхуул за вашите места. :mrgreen:

Сафаритата можете и сами да си ги организирате. Обаждате се на Arabian Adventures, DTTS, Planet Tours и си запазвате ден, а те идват и ви взимат от някъде. Питайте и колко струва и се облечете, че е студено (и не се е*авам).

Май трябваше да си напиша и аз рипорта... :D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот europeandj » 17 Мар 2014 08:13

Аз до Абу Даби не ходих, че времето ми беше малко. Иначе за Сафарито в хотела имаше брошури и карти на всякакви услуги, атракциони и т.н. От там си взех една брошурка на някаква компания която предлагаше всякакъв тип турове. Цената беше AED 125, помолих рецепциониста да се обади, но той ми каза, че ще ми излезе 200 ако ми го поръча той и в крайна сметка сам си се обадих от телефона в хотелската стая и си платих 125. Забраха ме от хотела в уговорения час.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот mitkobiker » 18 Мар 2014 13:12

Страхотен репорт, благодарности за отделеното време и усилия :rock:
Приятна алтернатива на такситата и градския транспорт е колата под наем. Ние ползвахме dollar rent-a-car, които излизат към 20 долара на ден... и както вече бе споменато бензина е евтин, а пътищата са добри. Но ограниченията на скоростта е хубаво да се спазват, защото ние получихме две честитики от пътни камери :-D
Дубай трябва да се види. Интересно и безумно е. Място без душа и с маниакална показност... но ако нямаше консуматори за това представление, то едва ли щеше да се случи :idea:
И понеже много народ се е изкефил на сафарито препоръчвам при следващо посещение една (еднодневна)разходка до Мусандам или планините на изток от Ras-Al-Khaimah. След челния сблъсък с моловете и небостъргачите е невероятно изживяване да се поброди до залез по уадитата и планините в тотално уединение.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот Topfly » 18 Мар 2014 14:45

mitkobiker написа:Приятна алтернатива на такситата и градския транспорт е колата под наем. Ние ползвахме dollar rent-a-car, които излизат към 20 долара на ден... и както вече бе споменато бензина е евтин, а пътищата са добри. Но ограниченията на скоростта е хубаво да се спазват, защото ние получихме две честитики от пътни камери :-D


Как ги получихте тези честитки и имаше ли вариант да не платите? Аз веднъж в САЩ получих с рент-а-кар чек за неправилно паркиране (срещу посоката на движение бях паркирал до тротоара), но не успях да платя чека и така се прибрах от САЩ. Вече над 10 години никой не ме е търсил да си платя чека и фирмата за рент-а-кар не ми е удържала нищо допълнително от кредитната карта :)
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот Stoyan » 18 Мар 2014 23:32

Topfly написа:
mitkobiker написа:Приятна алтернатива на такситата и градския транспорт е колата под наем. Ние ползвахме dollar rent-a-car, които излизат към 20 долара на ден... и както вече бе споменато бензина е евтин, а пътищата са добри. Но ограниченията на скоростта е хубаво да се спазват, защото ние получихме две честитики от пътни камери :-D


Как ги получихте тези честитки и имаше ли вариант да не платите? Аз веднъж в САЩ получих с рент-а-кар чек за неправилно паркиране (срещу посоката на движение бях паркирал до тротоара), но не успях да платя чека и така се прибрах от САЩ. Вече над 10 години никой не ме е търсил да си платя чека и фирмата за рент-а-кар не ми е удържала нищо допълнително от кредитната карта :)


Няма как да не платят, защото няма да ги пуснат да излязат от страната.

В дубай "честитките" идват моментално като СМС на собственика на колата.

Собственика в случая е рент-а-кар компания, а тя винаги знае на кой си е дала колата. :D

В допълнение на Митко:

Хатта е също много красиво място и си струва.

По повод на пътищата. В Дубай няма данъци, за това хората там си ги прикриват. Как?
Просто слагат Salik gates. Извинението е, че така се ограничава трафика по основните артерии и се пренасочва по обходни маршрути.

Какво се случва когато се задръстят обходните маршрути?
Отговорът: Инсталират се Sálik и там.

Как работи Салик? Имате си лепенка на предното стъкло и като минете под гейта ви одържат кинти.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот mitkobiker » 19 Мар 2014 01:01

Парите ни ги дръпнаха след около седмица-две от картата, с която бе гарантирана/резервирана колата.
Ако бяхме закрили картата веднага след като се прибрахме щяхме да сме 300 лева напред :-D
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот lhost » 19 Мар 2014 09:43

По-скоро не. Процесът по закриването на картата е поне 30 дни, за да се покрият такива случаи.
:)
lhost
спотър
 
Мнения: 20
Регистриран на: 29 Авг 2011 22:17

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот autom8 » 24 Мар 2014 17:26

Много хубав, и най-вече полезен ТР, както и останалите от теб!
Написаното обаче само затвърди и личното ми убеждение, че Дубай не е моята дестинация. Молове и магистрали не са ми интересни, ама хич! :)
Единствено това сафари ме заинтригува, но предполагам в Тунис или Мароко има подобни атракции също :)

Много благодаря още веднъж. Споделената информация ми беше много полезна за личните планове, които в близко време да не насочвам натам... ;)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот europeandj » 24 Мар 2014 17:44

autom8 написа:Много хубав, и най-вече полезен ТР, както и останалите от теб!
Написаното обаче само затвърди и личното ми убеждение, че Дубай не е моята дестинация. Молове и магистрали не са ми интересни, ама хич! :)
Единствено това сафари ме заинтригува, но предполагам в Тунис или Мароко има подобни атракции също :)

Много благодаря още веднъж. Споделената информация ми беше много полезна за личните планове, които в близко време да не насочвам натам... ;)


Благодаря и аз и се радвам, че съм полезен! Иначе Дубай наистина не струва. Заслужава си веднъж да се видят тези огромни сгради и мащаби като цяло, но не е приятна атмосферата. Пустинята обаче е номер 1 за мен и цената беше много, ама много добра.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот Big G » 06 Апр 2014 11:18

europeandj написа:.........Пустинята обаче е номер 1 за мен и цената беше много, ама много добра.

Поздравления и от мен за хубавия ТР. Иначе пустинята наистина е No1, но за едно сафари например :) Иначе си е едно сериозно предизвикателство и изпитание, ако си работил 1 год. сред пясъците :wink: Така, че изживявайте само хубави мигове при срещите си с пустинята, както го е направил europeandj
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот AirlinerAsi » 25 Ное 2014 21:02

Скъпи ли са цените на борда? :)
AirlinerAsi
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Авг 2014 15:45

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот europeandj » 27 Ное 2014 09:36

AirlinerAsi написа:Скъпи ли са цените на борда? :)


Цените на борда са си еднакви за всички полети на Уизз ер и според мен от лоу-костовете те имат най-евтин кетъринг. Пример: газираните напитки, кафето, чаят и водата са по 2 евро, капучино, сокове, супи, бира по 3 евро, сандвичите по 4 евро, а има и десертчета от по 1 евро. Също така имат и промоции, а като цяло за полетите до Дубай забелязах, че продават парфюми на доста изгодни цени. По 20 евро имаше парфюми струващи двойно по принцип, не ми е направило впечатление обаче дали имат същите промоции и по европейските полети.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот slavild » 01 Дек 2014 21:46

ОК, но на CDG сандвича е 5 Е... А яли ли сте сандвич по време на полет на Wizz. Аз съм!!! В смисъл - не са кой знае колко много 4 Е, но е квази подметка...
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот europeandj » 21 Фев 2015 16:02

Снимките от първото пътуване през Март.2014г са качени на ново.

Благодарение на отпадането на визите, както и на ниските цени на билетите през летния сезон обаче отидох още веднъж до Дубай, мястото определено ме плени. С второто си ходене поправих пропуските от предишното: Избрах по-добро сафари навътре в пустинята, качих се на Бурж Халифа (не го препоръчвам, малко над средата на сградата е observation deck-a, а не на върха, а цената е около 65лв при сегашния курс на дирхама), успях да гледам няколко поредни шоута на фонтаните под небостъргача, посетих евтините места за електроника и злато и наблегнах повечко на местната кухня. Началото на юни е последното време, в което се препоръчва да се ходи в Дубай. След това най-рано чак края на септември. Температурите, които достигна термометъра бяха 43 градуса през Юни, но това не беше най-голямата беда. Влажността на въздуха беше убийствена. Сутринта в 9ч. на плажа успяхме да издържим само половин час под чадърите, а въздух просто нямаше. Затова март месец е най-добре да се ходи според мен.

Прилагам снимки от това пътуване в тази тема, за да не пускам нова. Приятно гледане:

Гледка надолу от Бурж Халифа:
Изображение

Гледка нагоре от Бурж Халифа:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Гледка от хотела:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Залез над пустинята и снимка, с която си се гордея:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Enjoy! :drinkers:
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Дубайски трип с W!Zz

Мнениеот dimitar vasilev » 22 Фев 2015 09:01

Снимката с тойотите е много яка наистина ама и тая с кючеккинята не е лоша :D :drinkers:
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron