Полет София - Малта

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Полет София - Малта

Мнениеот europeandj » 10 Апр 2013 23:03

Jair написа:Зле е, 150 евро минимум, при това с включена wizz exclusive отстъпка. Края на юни си настъпва силния сезон и лоу костовете качват цената на отсечка...

Wizz Xclusive Sofia (SOF) Milan (Bergamo) (BGY) Sat, 15 Jun 12:30 Sat, 15 Jun 13:35 1 d 2 h 37.78 EUR
Ryanair Milan (Bergamo) (BGY) Malta (MLA) Sun, 16 Jun 11:00 Sun, 16 Jun 13:15 37.73 EUR
Ryanair Malta (MLA) Milan (Bergamo) (BGY) Wed, 19 Jun 20:15 Wed, 19 Jun 22:30 19 h 45 25.49 EUR
Wizz Xclusive Milan (Bergamo) (BGY) Sofia (SOF) Thu, 20 Jun 14:05 Thu, 20 Jun 17:00 47.99 EUR



Сърдечно Благодаря! Така е цените са неприятни, но ако не сега то октомври ще отида. :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 07 Дек 2013 10:25

Понеже си нямаме тема за Air Malta, в момента през февруари има една промоция и който иска да се възползва - тотал отиване и връщане 165 Евро, около 320 лв: цената е през Трип-а, а през Ейр Малта излизат около 170 Е

Отиване 21 февруари - петък
10:30 - 13:05
SOF – MLA /via ATH/

Връщане - 24 февруари - понеделник
17:00 - 21:40
MLA - SOF

Това е един от полетите с най-удобни часове, а не среднощните пътувания, които обикновено предлага Air Malta, а и цената е смешно ниска, за останалите дати цените стартират от 380 лв минимум, тичате по нощите...

Който има възможност - да лети!

***************************************

ИНаче, за септември 2014 - с полет в петък и връщане в понеделник - билетите са около 270 лв на човек.
Неприятното е, че полетът в понеделник е в 6 сутринта от София, което е удобно за живеещите в Сф :lol:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 29 Апр 2014 18:54

Air Malta пуснаха зимното си разписание - до 23 март 2015

Полетите от и до София са 2 пъти седмично - понеделник и петък, цената е около 270 лв на билета ретърн, с вкл. 10 кг ръчен багаж, 20 кг голям багаж, място, кетъринг, междинно кацане в Атина за 50 минути.

понеделник
MLA - SOF :: 17:25 - 21:55
SOF - MLA :: 22:45 - 01:25+1

петък
MLA - SOF :: 00:35 - 05:15
SOF - MLA :: 06:00 - 08:35

ОТделно са пуснали билети за продажба - София - Атина - София, в същите дни.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот Kx » 30 Апр 2014 10:37

niki_m написа:Air Malta пуснаха зимното си разписание - до 23 март 2015

Полетите от и до София са 2 пъти седмично - понеделник и петък, цената е около 270 лв на билета ретърн, с вкл. 10 кг ръчен багаж, 20 кг голям багаж, място, кетъринг, междинно кацане в Атина за 50 минути.

понеделник
MLA - SOF :: 17:25 - 21:55
SOF - MLA :: 22:45 - 01:25+1

петък
MLA - SOF :: 00:35 - 05:15
SOF - MLA :: 06:00 - 08:35

ОТделно са пуснали билети за продажба - София - Атина - София, в същите дни.


нещо не мога да я видя тази цена на мен ми излиза 199 евро.
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 30 Апр 2014 14:11

Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.

Изображение
image upload no compression
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот Kx » 30 Апр 2014 16:01

niki_m написа:Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.

Ше ти отговоря и тук въпреки че стана досадно.
Ако търсим най-ниската цена все пак ще я намерим при Wizz за твой ужас ;-)
София (‏SOF) → Malta (‏MLA) W6 4365 24.10.2014 г. 20:20 ч. - 21:25 ч.1 Възрастен
Тарифа79,99 lv
Цена на полета64,99 lv
Административна такса15,00 lv
Malta (‏MLA) → София (‏SOF) W6 4366 23.11.2014 г. 21:55 ч. - 00:50 ч.1
ВъзрастенТарифа59,99 lv
Цена на полета44,99 lv
Административна такса15,00 lv
Общо BGN139,98 lv
Това е без багаж и без WIZZ Discount Club. С отстъпката цената става под сто лева за ретърн билет.
Тази цена няма и 50% от цената на Air Malta а и полета е директен около 2 часа а не около 4 часа със спиране в Атина и с беумно пристигане посред нощ в Малта, отделно тази цена се появи след като Wizz пуснаха полет до Малта , преди това по 200 евро нямаше цена.
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 30 Апр 2014 19:31

Kx написа:
niki_m написа:Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.

Ше ти отговоря и тук въпреки че стана досадно.
Ако търсим най-ниската цена все пак ще я намерим при Wizz за твой ужас ;-)
София (‏SOF) → Malta (‏MLA) W6 4365 24.10.2014 г. 20:20 ч. - 21:25 ч.1 Възрастен
Тарифа79,99 lv
Цена на полета64,99 lv
Административна такса15,00 lv
Malta (‏MLA) → София (‏SOF) W6 4366 23.11.2014 г. 21:55 ч. - 00:50 ч.1
ВъзрастенТарифа59,99 lv
Цена на полета44,99 lv
Административна такса15,00 lv
Общо BGN139,98 lv
Това е без багаж и без WIZZ Discount Club. С отстъпката цената става под сто лева за ретърн билет.
Тази цена няма и 50% от цената на Air Malta а и полета е директен около 2 часа а не около 4 часа със спиране в Атина и с беумно пристигане посред нощ в Малта, отделно тази цена се появи след като Wizz пуснаха полет до Малта , преди това по 200 евро нямаше цена.


Ами то и твоето се чудя нормален пример ли е - ДАТА НА ОТИВАНЕ 24 ОКТОМВРИ - Дата на ВРЪЩАНЕ - 23 НОЕМВРИ :roll: :roll: :roll: - през останалото време кво правим? През тоя един месец - с едната тениска на гърба ли ще седиш?
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот Freak » 30 Апр 2014 21:48

Ники, неговото не е нормален пример, предполагам, че е от недоглеждане. Може пък меден месец да има някой.

Ама твоето е патологично - съзнателно избираш единствената (вероятно) удобна дата и на базата на нея вадиш генерални изводи и започваш да плюеш. Баш като комунистите. При Уиз си начисляваш услуги, които не би ползвал при традиционна компания.

Ако имаш твърда дата след 6 месеца - купувай с когото поискаш.

Питам те обаче, ако ти се отвори непредвидена възможност да пътуваш след 3-4 седмици за смешни пари, под 40 лева на посока например, за уикенд с 1-2 нощувки, пак ли ще се правиш на брюкселкси гъзар, на когото му покриват разходите и затова пътува както си иска, или ще проявиш гъвкавост и ще се възползваш от удалата ти се възможност?

Уиз не са ми любимци, дразнят ме в някои отношения, ама ако ми се удаде шанс за 10 лева билет, както беше до Будапеща, или 19, както миналия месец до Болоня, няма да се правя на принцеса, че ми е под достойнството да пътувам с нискотарифна, ами ще се метна без да се замисля.

Другото е показност и криворазбрана снобария.

Живи и здрав. Човек не трябва да бъде сухар.
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 30 Апр 2014 22:28

Freak написа:Ники, неговото не е нормален пример, предполагам, че е от недоглеждане. Може пък меден месец да има някой.

Ама твоето е патологично - съзнателно избираш единствената (вероятно) удобна дата и на базата на нея вадиш генерални изводи и започваш да плюеш. Баш като комунистите. При Уиз си начисляваш услуги, които не би ползвал при традиционна компания.

Ако имаш твърда дата след 6 месеца - купувай с когото поискаш.

Питам те обаче, ако ти се отвори непредвидена възможност да пътуваш след 3-4 седмици за смешни пари, под 40 лева на посока например, за уикенд с 1-2 нощувки, пак ли ще се правиш на брюкселкси гъзар, на когото му покриват разходите и затова пътува както си иска, или ще проявиш гъвкавост и ще се възползваш от удалата ти се възможност?

Уиз не са ми любимци, дразнят ме в някои отношения, ама ако ми се удаде шанс за 10 лева билет, както беше до Будапеща, или 19, както миналия месец до Болоня, няма да се правя на принцеса, че ми е под достойнството да пътувам с нискотарифна, ами ще се метна без да се замисля.

Другото е показност и криворазбрана снобария.

Живи и здрав. Човек не трябва да бъде сухар.


Freak, съвсем несъзнателно съм търсил датите за Малта, а отдолу са излезли и тези на Уиз, без да търся на Уиз, а само на Air Malta - вижда се от скрийншотовете.
Не бих отказал евтини билети в никакъв случай, поради което имам такива с изи джет и райън, но Уиз определено изнудват хората в това отношение и с хиляди ограничения и доплащания, при все, че билетите в повечето случаи са доста завишени като цени и накрая калкулацията ми показва, че е по-удобно не с тях а с други. Така че, няма място за сърдене в разсъжденията ми.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот europeandj » 01 Май 2014 01:55

niki_m написа:Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.


Ники, преди няколко часа си купих ТРИ билета София - Малта - София с W!Zz за разгара на сезона 07.Юли - 11.Юли за общо 450лв., тоест по 150лв. на човек.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Полет София - Малта

Мнениеот niki_m » 01 Май 2014 08:00

europeandj написа:
niki_m написа:Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.


Ники, преди няколко часа си купих ТРИ билета София - Малта - София с W!Zz за разгара на сезона 07.Юли - 11.Юли за общо 450лв., тоест по 150лв. на човек.


Ще чакаме Трип-Рипорт тогава. :D
По-горе съм писал, че това е зимното разписание на Air Malta, което е в сила до следващата година март 2015-та.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Полет София - Малта

Мнениеот europeandj » 01 Май 2014 12:08

niki_m написа:
europeandj написа:
niki_m написа:Цените са за зимното разписание, както писах по-горе и ги има колкото поискаш, при това с около 150 лв по-евтини от на Уиз, които ти дават гол билет, без багаж, без място и пр.


Ники, преди няколко часа си купих ТРИ билета София - Малта - София с W!Zz за разгара на сезона 07.Юли - 11.Юли за общо 450лв., тоест по 150лв. на човек.


Ще чакаме Трип-Рипорт тогава. :D
По-горе съм писал, че това е зимното разписание на Air Malta, което е в сила до следващата година март 2015-та.



Непременно, знаеш, че интересните пътувания никога не пропускам да ги разкажа :D
Ники, до преди 2 години горе/долу имах много радикални убеждения, според които УизЕр е най-скъпата и отвратителна авиокомпания. Това ми мнение се промени с първия ми полет с тях. Просто им „хвани спатиите“. При тях атрактивни цени могат да се намерят най-рано около 3 месеца преди полета. За дати, които са след 5-6-7 месеца те залагат една базова цена (както например традиционните авиокомпании си пускат най-ниския тарифен клас), като разликата между например България Ер и УизЕр е тази, че при първите базовата тарифа е най-ниска и с изчерпването на свободните седалки цената може само да се покачва. При УизЕр обаче базовата тарифа далеч не е най-ниската. Това го проумях още при първия ми полет с тях по линията София - Будапеща, която стартира от 2лв. на посока, обаче после цените си скочиха и в крайна сметка си взех билет по-малко от 2 седмици преди пътуването и цената беше 80лв. двупосочно.
Изписах всичко това само, за да те насоча ако някой ден решиш да летиш с розовите да знаеш горе/долу за какви периоди да търсиш. Пробвай например през декември да си купиш билет за полети през февруари-март или пък през август да си купиш октомври-ноември. Доволен ще останеш :D

Sorry за отклонението

:drinkers: Айде поздрави и повече попадения на MLA да си отбележим през лятото! :rock:
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта