Главната страница на сайта

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Главната страница на сайта

Мнениеот tu-134 » 02 Юли 2014 21:53

Не почвам често такива теми...ама момчета вече от доста време (поне 1-2 години) забелязвам че общо взето главната страница на сайта изглежда едва ли не като замразена в миналото. Въобще ли е спряно вече да се обновява? Знам че все пак доброволно се работи по сайта ама нека погледнем малко нещата:

1) Авиационни блогове.

Какво става тук?

"Най-актуалното там: PHL пише за До Лас Вегас и обратно с United, част 1"

Това е постнато преди 5 :!: години. Раздела има къде къде по нови теми.

2) Актуално.

Последната новина е от декември 2013. Впрочем отдолу за 2013 има само пет новини! А за 2014 даже нищо. Сигурен съм че има и други новини, че и по важни от тези за които е писано. Примерно, аз поне вчера изведнъж гледам снимка на А-330 с българска регистрация. Да, преди време бях чел за такова начинание но от тогава ни дума. Пълна изненада. Това според мен е доста голяма новина!

3) Рекламата за списание АЕРО от година и половина е същата, тоест показва брой от юли 2012. Преди се сменяше всеки месец. Това не е да кажем кой знае колко важно ама ми е направило впечатление.

Това все пак е първото нещо което един човек вижда когато отвори сайта, не е ли редно да е малко по актуално?
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот ADS-B » 02 Юли 2014 23:37

Една от причините да съм си букмарк-нал:
http://bgspotters.net/constructor.php?c=photos
и
http://bgspotters.net/forum/
и въобще да спестявам отварянето на главната, защото на нея няма нищо.
:smt102
Няма ли доброволци, които да предложат услугите си в помощ на администраторите?
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот Big G » 08 Юли 2014 17:59

Преди повече от 5 год. доста усилено се заговори във форума (не си спомням точно в коя тема беше) за нова визия на сайта. Тогава имаше много и интересни конкретни предложения. Дори и такова, че ако има нужда от финансова помощ да го направим с дружни усилия. Кой знае защо, всичко си остана само на приказка. А тогава сайта беше доста активен, с много посещения ежедневно. Сега, когато сайта според скромното ми мнение е на критичния си минимум по посещения, писане в темите, гледания на снимките както и много бавното им одобряване от скрийнърите, всяко едно обновяване е causa perduta. (За да не се обидят скрийнърите :) ще уточня, че ако по тяхна преценка е нещо интересно, се качва сравнително бързо). Дано греша, но и самия факт, че тук в откритата от tu-134 тема никой не взема отношение, също е показателен. Явно едновремешния ентусиазъм се е поизпарил, за съжаление.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот akair » 08 Юли 2014 19:26

Ако Екипажът прецени, може би може да се направи нещичко :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот марков » 08 Юли 2014 20:41

Ами има дооста други световни и регионални сайтове с подобна цел. Няма ли да е най-удобно всеки един да сподели по един аспект който много му харесва от "конкуренцията" и да се вложи тук...Ако има хора програмисти графичен дизайн и т.н. да ударят по едно рамо и да се получи нещо креативно, пък и не е изключено малко да се глобализира цялата идея, имам предвид, да се включват и чужденци с техните снимки да се увеличи размера на максимално допустимите файлове и тъй нататък.Лично аз най-обичам на другия сайт, в който качвам-Airplane-pictures.net 4 неща:

- Членовете на екипажа качват снимки без скрийнинг

- Под снимките има изкарана exif информация и място за коментари

- Максималните размери са 1600/1067 (от вчера full members могат да качват и на 1920п.)

-Има приоритетен скрийнинг на наистина интересни и разнообразни неща+ имат функцията да се продават снимки

Според мен, това са доста полезни неща, които (не съм специалист, не разбирам) не са трудни за правене, но освен позитиви друго не носят. И още нещо, дори да се наложи да се плащат някакви неща за самия сайт смятам, че може да се покриват с известно количество реклами, а разликата да покриваме хората, заинтересовани в развитието на сайта. И така като гледам аз дадох някои предложения, наистина очаквам колегите да подкрепят и да допълнят! :-D :D
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот tu-134 » 08 Юли 2014 22:11

Радвам се на отговорите, но нека не захапваме твърде много. Обсъждането за скрийнинг и че преди години форума и сайта бяха по активни са интересни теми, който според мен са по някой или друг начин свързани с заглавието на тази тема. Според мен трябва да се прави постепенно и по малко. И за това повдигнах въпроса с главната страница. За мен лично, отваряйки главната страница и виждайки че няма нищо ново повече от половин година ми се вижда леко като губене на мотивация да качвам нови и актуални снимки. Може би и други така виждат нещата.

Иначе скрийнинга според мен не е толкова голям проблем, поне аз скоро не помня да съм чакал много време. Според мен по съществен е факта че като цяло по малко снимки се качват, и като количество и като фотографи.

Все пак няма отговор от член на екипажа, но може би част от тях са на почивки. Лято е все пак 8)
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Главната страница на сайта

Мнениеот akair » 11 Авг 2014 00:20

Нещо "потъна" тази тема... :(
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron