Как си гоних самолета в Лондон

Как си гоних самолета в Лондон

Мнениеот EMILEN » 31 Авг 2014 17:20

А дали съм го хванал, ще разберете ако ми прочетете РАЗКАЗA. :lol:

Очаквам вашите коментари.
На вас случвало ли ви се е подобно нещо?
А ако пътника не е влязъл в самолета преди часа на полета, самолетът тръгва ли на минутата или изчаква някакво техническо време?
EMILEN
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Апр 2009 08:23

Re: Как си гоних самолета в Лондон

Мнениеот Кристиян Благоев » 04 Сеп 2014 12:00

Преди около месец на летище София някакъв човек който трябваше да лети с Катар не се беше явил. В продължение на може би един час по озвучителната уредба го подканваха да се яви, но без резултат. Може би имат някакво време за изчакване и ако не получат резултат потеглят без него :)
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Как си гоних самолета в Лондон

Мнениеот Topfly » 04 Сеп 2014 15:45

Кристиян Благоев написа:Преди около месец на летище София някакъв човек който трябваше да лети с Катар не се беше явил. В продължение на може би един час по озвучителната уредба го подканваха да се яви, но без резултат. Може би имат някакво време за изчакване и ако не получат резултат потеглят без него :)


Обикновено тогава викат пътник, когато си е чекирал багажа, но не се е явил на гейта. Причината е, че авиокомпанията е длъжна да свали багажа на пътника, ако той не се яви и с това се губи допълнително време. Един час обаче ми се струва прекалено дълго за подобно упражнение. На повечето летища чакат максимум 10 минути и след това свалят багажа.

Тази практика е въведена след взривяването на самолета на Панам над Локърби. Тогава терористите са пътували с прекачаване, но на втората отсечка са “забравили“ да се качат на самолета.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Как си гоних самолета в Лондон

Мнениеот alex_2 » 06 Сеп 2014 13:09

EMILEN написа:А дали съм го хванал, ще разберете ако ми прочетете РАЗКАЗA. :lol:

Очаквам вашите коментари.
На вас случвало ли ви се е подобно нещо?
А ако пътника не е влязъл в самолета преди часа на полета, самолетът тръгва ли на минутата или изчаква някакво техническо време?


Освен ако не си поукрасил тук-там, имам чувството че на подсъзнателно ниво всъщност не си искал да се качваш на самолета, почти умишлено си се забавял на всяка спирка :D и всъщност как ги убеди да ти вземат багажа дори не 38, а предполагам към 30 минути преди излитането?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта