Пътуване или по скоро въпроси..

Пътуване или по скоро въпроси..

Мнениеот vsnpnde » 29 Дек 2014 19:53

Здравейте.. съжалявам за моето невежество, но един куп въпроси ми се въртят из главата. Искам да питам, поне така изглежда, често посещавам www.flightradar24.com (надявам се правилно да съм го написал и съжалявам за рекламата, ако има такава) и попаднах изведнъж на полет от Далас, Щатите до Сидни, Австралия - 13 800 км. - интересно ми е този самолет има ли толкова гориво за тези километри (вероятно има, но все пак да питам), къде го слага това нещо... носи храна, хора, багаж, гориво, какви машини, какво нещо???
Какви са изискванията да станеш стюард/еса? Четох из интернет супер странни работи - в някои авиокомпании сключват договор, че в следващите 2 или 3 години няма да сключват брак. Малко ме втрещи, честно..
Въпросите ми избягаха.. ако имам, пак ще питам и все пак моля да не ми триете темата, въпреки че не е за този раздел, или да разкажа накратко за моето пътешествие със самолет от Истанбул до Единбург и обратно.. Е, никога няма да го забравя, беше наистина първото ми пътешествие, но.. емоцията беше огромна.. 8)
vsnpnde
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2014 12:51

Re: Пътуване или по скоро въпроси..

Мнениеот Делян » 29 Дек 2014 21:45

всъщност Далас - Сидни е най-дългият полет в света
http://en.wikipedia.org/wiki/Non-stop_flight

Изображение
http://www.aviationnews.eu/blog/wp-cont ... s_A380.jpg
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Пътуване или по скоро въпроси..

Мнениеот vsnpnde » 29 Дек 2014 22:32

Да, ясно, изумява ме това как е възможно или изобщо възможно ли е да пропътуваш 13 800 км. без да презареждаш??? :rolleyes:
vsnpnde
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2014 12:51

Re: Пътуване или по скоро въпроси..

Мнениеот Kx » 29 Дек 2014 23:27

vsnpnde написа:Да, ясно, изумява ме това как е възможно или изобщо възможно ли е да пропътуваш 13 800 км. без да презареждаш??? :rolleyes:

В същност е имало и по-дълги редовни линии до скоро
Newark to Singapore Singapore Airlines SQ 21 15,345 km 18 hr 50 min Airbus A340-500
Последния полет по тази линия е бил на 23.11.2013
Започнали са да летят на 28.06.2004
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia


Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта