РВД на живо от България

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 24 Фев 2015 15:51

Не върти вентилатора на захранването и от това гасне, нямам друго захранване, това е второто, което му сменям. Ще съм благодарен някой ако има стара машина да ми съдейства със захранване 300W.
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SpeedBird » 25 Фев 2015 12:18

Имам въпрос - слушам Sofia Control East и се чудех дали чартърите си говорят с нашето РВД на друга честота?
Днес специално следях за един Bombardier Global 6000 и така и не го чух...
For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Аватар
SpeedBird
спотър
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Фев 2015 22:20

Re: РВД на живо от България

Мнениеот LBLS_APP » 28 Фев 2015 18:04

Екипажът установява радиовръзка според местоположението си, а не според това дали е чартър или редовна линия. Честотите на контрола са между 2 и 8, според натоварването. Ако не си в залата, няма гаранция, че ще слушаш правилната. И всичко това при положение, че приемникът улавя всички предавания.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 01 Мар 2015 16:00

Огромни благодарности към съфорумника ни Kx, който безвъзмездо дари стар компютър за каузата и благодарение на него вече пак сме на линия!!!!! Хубавото е, че сега имаме и резервна машина нещо ако се скапе старата, освен разбира захранване, но дано издържи това по-дълго. Благодарности, добри човече!!! Приятно слушане на всички!
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SpeedBird » 03 Мар 2015 19:32

LBLS_APP написа:Екипажът установява радиовръзка според местоположението си, а не според това дали е чартър или редовна линия. Честотите на контрола са между 2 и 8, според натоварването. Ако не си в залата, няма гаранция, че ще слушаш правилната. И всичко това при положение, че приемникът улавя всички предавания.


ясноооо :) мерси за инфото
For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Аватар
SpeedBird
спотър
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Фев 2015 22:20

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Fly-zOne » 05 Мар 2015 23:02

LBLS_APP написа:
Екипажът установява радиовръзка според местоположението си, а не според това дали е чартър или редовна линия. Честотите на контрола са между 2 и 8, според натоварването. Ако не си в залата, няма гаранция, че ще слушаш правилната. И всичко това при положение, че приемникът улавя всички предавания.


SpeedBird да ме извини колегата от летище Лесново - подход / както се е писал не знам дали работи там /
но той явно не е много наясно с контрола.
- честотите на контрола са 12 / официално по документи /като винаги се ползват 4
- за ползването на 5 едновременно може да се говори - ако броиш Sofia Flight Information Center
- какво остава за 8 - такова чудо нема :shock: за 2 важи същото - четири сектора с 2 честоти - как става колега?
За времето през което сме предавали почти не са ги сменяли / само при профилактика /.Сменят по често 2-3 пъти в година най западния сектор.
Винаги сме предавали верните честоти / винаги ги имаме актуални във всеки един момент - откъде ли ? /
Проблема в момента е друг.София контрол не работи на колегата му се скапа компа май. И в момента при контрол изток се излъчват и другите сектори - за да са доволни слушателите.Това обаче при голям трафик води точно до въпроса на колегата /SpeedBird/ - защо не е чул някой
самолет ? Отговора е много прост - не е защото липсва честотата ,а защото през това време е вървяла друга честота.
Честотите са с приоритетно подреждане - източните са първи .Когато на тях няма предаване се включват и останалите сектори.
Това е. Дано съм бил ясен. :D
Аватар
Fly-zOne
най-спотър
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Апр 2013 08:00
Местоположение: LBWN

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Q23 » 08 Мар 2015 05:23

Fly-zOne написа:
LBLS_APP написа:
Екипажът установява радиовръзка според местоположението си, а не според това дали е чартър или редовна линия. Честотите на контрола са между 2 и 8, според натоварването. Ако не си в залата, няма гаранция, че ще слушаш правилната. И всичко това при положение, че приемникът улавя всички предавания.


SpeedBird да ме извини колегата от летище Лесново - подход / както се е писал не знам дали работи там /
но той явно не е много наясно с контрола.
- честотите на контрола са 12 / официално по документи /като винаги се ползват 4
- за ползването на 5 едновременно може да се говори - ако броиш Sofia Flight Information Center
- какво остава за 8 - такова чудо нема :shock: за 2 важи същото - четири сектора с 2 честоти - как става колега?
За времето през което сме предавали почти не са ги сменяли / само при профилактика /.Сменят по често 2-3 пъти в година най западния сектор.
Винаги сме предавали верните честоти / винаги ги имаме актуални във всеки един момент - откъде ли ? /
Проблема в момента е друг.София контрол не работи на колегата му се скапа компа май. И в момента при контрол изток се излъчват и другите сектори - за да са доволни слушателите.Това обаче при голям трафик води точно до въпроса на колегата /SpeedBird/ - защо не е чул някой
самолет ? Отговора е много прост - не е защото липсва честотата ,а защото през това време е вървяла друга честота.
Честотите са с приоритетно подреждане - източните са първи .Когато на тях няма предаване се включват и останалите сектори.
Това е. Дано съм бил ясен. :D


Лесново няма Подход, така че колегата не може да работи това.
За другото е прав.
FIR София е съставен от две фамилии сеектори - София и Варна. Фамилия сектори София се състои от 4 "хоризонтални" сектора. Фамилия Варна - от 2. Хоризонталните сектори могат да бъдат разделени по вертикала на 2 или 3 части. По този начин се получават различни обеми от въздушното пространство, които могат да бъдат контролирани от един РП. Въздушното пространство може да бъде разделено на максимум 12 обема или сектора. От там идва и броя на честотите. Когато трафикът е малък, цялото въздушно пространство, принадлежащо на една фамилия сектори може да се контролира от един РП. От там минималния брой на едновременно активни честоти е 2. Когато трафикът се увеличи - пространството се разделя на повече сектори. Може да се случи пространството на фамилия сектори София да бъде разделено на 5 сектора, а това на фамилия Варна - на 3. Така станаха 8 активни честоти. Може и повече. Честотата на FIC не влиза в бройката.
Със здраве. :D
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Fly-zOne » 08 Мар 2015 13:14

Не ми се спори,но понеже от няколко години се занимавам с точно това ........ще отговоря отново.

Активните сектори са винаги 4 /четири / никога няма само 2 активни честоти

колонката в ляво + FIC = 12 /дванадесет/ честоти

Изображение

Сектор - Варна не съществува от няколко години . Всички радио обмени се осъществяват със Sofia CTL .
Varna CTL макар ,че отдавна не съществува - все още по старите пилоти,който през годините са свикнали с Varna ctl ....така и се обръщат.
За мен е странно защо е премахнат като отделен сектор Varna CTL / по точно като наименование /
Докато в Турция има Анкара ,Истанбул в Гърция - Атина,Македония и т.н.
Някой да сподели ако знае точната причина - или е било просто поредната приумица на някой специалист от РВД
/ със сигурност не е от ЕС /
Аватар
Fly-zOne
най-спотър
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Апр 2013 08:00
Местоположение: LBWN

Re: РВД на живо от България

Мнениеот tedier » 08 Мар 2015 14:09

Fly zone, не си точен в мненията си и вече веднъж те поправиха, не бъди упорит.
tedier
по-спотър
 
Мнения: 131
Регистриран на: 14 Ное 2005 17:13

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 25 Май 2015 21:09

Извинявам се, че Sofia Twr/App Back-up стриймът е офлайн, но имам непреодолими проблеми с някакъв тракащ звук, който особено силно се чува, когато станцията ми сканира двете честоти на кулата и подхода, и опитах хиляди трикове, промени в нивата, но не мога да го премахна (дефектът се появява когато сигнала влезне в компютъра, през спийкъра на станцията няма такъв проблем). Опитах на два различни компютъра с различни операционни системи, все тая, не мога да го избегна, а не искам да продължавам да правя експерименти в ефир. Скоро ще имам стационарен скенер и тогава се надявам да мога да бъда по-надежден бекъп на основния стрийм в liveatc.net.
LZ1BLU
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 30 Май 2015 13:44

Скенерчето дойде ..... много е добро, със същата диполна антена на първия етаж на 15 км от LBSF-а чувам добре не само подхода, но и кулата и някои от самолетите на земята, в момента излъчвам backup стрийма, мисля че нивата на звука са горе-долу добре настроени
LZ1BLU
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот b73999 » 30 Май 2015 21:47

mishaikin написа:Скенерчето дойде ..... много е добро, със същата диполна антена на първия етаж на 15 км от LBSF-а чувам добре не само подхода, но и кулата и някои от самолетите на земята, в момента излъчвам backup стрийма, мисля че нивата на звука са горе-долу добре настроени

Супер е, мерси !
b73999
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 11 Дек 2014 16:59

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 30 Май 2015 23:38

b73999 написа:
mishaikin написа:Скенерчето дойде ..... много е добро, със същата диполна антена на първия етаж на 15 км от LBSF-а чувам добре не само подхода, но и кулата и някои от самолетите на земята, в момента излъчвам backup стрийма, мисля че нивата на звука са горе-долу добре настроени

Супер е, мерси !

Моля!
По принцип ще гледам да го пускам, когато угасне основния стрийм, в уикендите може и да го оставям по цял ден :-) Със сигурност няма да работи през нощта.
LZ1BLU
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 26 Сеп 2015 06:29

Днес няма да работи скенера, поради профилактика на ЧЕЗ. Утре към обяд, отново ще е на линия.
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 27 Сеп 2015 18:11

Сагата ЧЕЗ при мен продължава, за което се извинявам. На 30.09 пак ще е така
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта