City Break Stockholm

City Break Stockholm

Мнениеот SpeedBird » 16 Юни 2015 17:10

29 май - 1 юни
отиване с LOT през Варшава (Embraer 175) - LOT са мизерници, умрях от студ и на двата полета, бях се увила във всички възможни якета и суичери и ми идеше да ги наритам. Варшавското летище е мега смотано, щях да се изгубя осемнайсет пъти за 1.5 ч. престой заради "прекрасно" поставените им указателни табели. Сериозно, не е като да пътувам за пръв път! Поради това бях в изключително лошо настроение по целия път на отиване и снимки от процеса няма.

Arlanda Airport Stockholm - прекрасно летище, подредено, уютно (с дървен под!), автобусите до града са на десетина минути и имат безплатен интернет.

връщане с добрата стара Луфтханза през любимия ми Мюнхен (Airbus 321) - онази част от мен, която примира за всичко, що е немско, й се искаше да разпрегръща пилотите и стюардите барабар със самолета - все пак не бях стъпвала на немска земя от почти година!
Самолетчето от Арланда до Мюнхен:

Изображение

Прекрасни гледки от Стокхолм до Мюнхен:

Изображение

Изображение

Полет на Луфтханза без доматен сок е като летен ден в София без буря с гръмотевици...
Изображение

Четох си за новия Джъмбо на Луфтито с ретро ливерия:
Изображение

Полетът от Мюнхен за София се забави с около 40 мин. В последствие обясниха, че при смяна на гумата на самолета са открили повреда в спирачната система. Тук се вижда как обръщат внимание на неосъщественото ни самолетче:

Изображение

А сега за Стокхолм и Шведия... Общо-взето, немците са на светлинни години от нас, а шведите са на светлинни години от немците, мисля си аз. Всичко е като по вода, хората са любезни, жените са хубави, всички спортуват много и работят малко, всичко е като извадено от каталог на Икеа, а тоалетните са унисекс :)
Стокхолм е зелен, невероятно зелен, с милиони люляци, а залезът е в 11 вечерта и имах чувството, че продължава с часове!
Времето беше малко кофти - съботата валя, но неделята беше слънчево и приятно - само за разходки - корабче, остров, парк....
Ето малко визуален материал:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тук виждаме шведско "герме" или "конфу" :)))

Изображение

Да. Бих се върнала в Швеция за повечко време - много ми беше интересно, определено е "дзен" дестинация - само за почивка и отърсване от стреса и дребните проблемчета от ежедневието.
Следваща дестинация - авио шоуто в Париж! :)
For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Аватар
SpeedBird
спотър
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Фев 2015 22:20

Re: City Break Stockholm

Мнениеот makler » 17 Юни 2015 12:17

Поздравления за първият блог! Пожелавам ти още много такива.

отиване с LOT през Варшава (Embraer 175) - LOT са мизерници, умрях от студ и на двата полета, бях се увила във всички възможни якета и суичери и ми идеше да ги наритам. Варшавското летище е мега смотано, щях да се изгубя осемнайсет пъти за 1.5 ч. престой заради "прекрасно" поставените им указателни табели. Сериозно, не е като да пътувам за пръв път! Поради това бях в изключително лошо настроение по целия път на отиване и снимки от процеса няма.


Много странно. Лично на мен WАW и LOT са ми една от любимците. Седалките на Ембраера на ЛОТ са супер удобни. Е вече сервират безплатно само вода и вафла, но за този кратък полет не е болка за умиране. Аз в неделя бях във Варшава и останах много доволен от това как са реорганизирали летището. Цялата процедура от чекиране до гейта ми отне не по-повече от 10 мин.

Следваща дестинация - авио шоуто в Париж! :)

Чакам с интерес и благородно завиждам. А да и Т1 на Париж е забавно място. ще чакам коментар.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: City Break Stockholm

Мнениеот SpeedBird » 17 Юни 2015 19:53

Еми не знам... Още със слизането от самолета във Варшава се започна реденето по (както се оказа в последствие) неправилни опашки за паспортна проверка и секюрити чек за втория полет... Ако бях само аз, щях да го отдам на пословичната си разсеяност, въпреки че като пътувам, гледам да съм в кондиция, но се оказа, че 3-4 други пътници от самолета от София, които също пътуваха за Стокхолм, имали същия проблем.
Единственият плюс беше, че и при двата полета нямаше никой до мен на седалката, та поне не се разправях с досадници...
Сега съм много надъхана за Парижа, дано времето да е окей и всичко да е наред :)
For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Аватар
SpeedBird
спотър
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Фев 2015 22:20


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта