Airport News

Re: Airport News

Мнениеот b73999 » 26 Апр 2016 16:39

Айде стига сте се джавкали, и без тва сме една шепа хора. Относно tu144, напълно съм съгласен с теб, заради интересите на батко и братко страдат летищата на страната. Но не е само това, то принципно в българската авиация, а и май в цялата страна от доста хора, от които зависи няма желание просто да се оправят нещата. Но когато човек адресира проблем му се нахвърлят разни мислители (и в това число не те изключвам и теб, tu144), които без да разбират дадена тема, и това не го казвам с лошо, почват да му обясняват злобно, как всичко в България е страхотно.

Аз съм пилот в чужбина, но съм българин и през последните години се се запознах и с много хора от българската авиация и имам добра идея и база за сравнение между двете, и както виждаш има хора, които нищо общо с тая работа нямат, хора които снимат самолети, склададжии, готвачи, работници и не знам още какви и ти обясняват неща, за твоята професия, от които нямат абсолютно никаква идея и ти обясняват как всичко в българската авиация е страхотно, което и на децата е ясно, че не е така. Дори тука един ми обясняваше, че като дългогодишен пасажер разбира от работата ми повече от мен.
Последна промяна b73999 на 05 Май 2016 18:38, променена общо 1 път
b73999
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 11 Дек 2014 16:59

Re: Airport News

Мнениеот mashine1984 » 26 Апр 2016 16:49

b73999 написа:Айде стига сте се джавкали, и без тва сме една шепа хора. Относно tu144, напълно съм съгласен с теб, заради интересите на батко и братко страдат летищата на страната. Но не е само това, то принципно в българската авиация, а и май в цялата страна от доста хора, от които зависи няма желание просто да се оправят нещата. Но когато човек адресира проблем му се нахвърлят разни мислители (и в това число не те изключвам и теб, tu144), които без да разбират дадена тема, и това не го казвам с лошо, почват да му обясняват злобно, как всичко в България е страхотно.

Аз съм пилот в чужбина, но съм българин и през последните години се се запознах и с много хора от българската авиация и имам добра идея и база за сравнение между двете, и както виждаш има хора, които нищо общо с тая работа нямат, хора които снимат самолети, склададжии, готвачи, работници и не знам още какви и ти обясняват неща, за твоята професия, от които нямат абсолютно никаква идея и ти обясняват как всичко в българската авиация е страхотно, което и на децата е ясно, че не е така. Дори тука един ми обясняваше, че като дългогодишен пасажер разбира от работата ми повече от мен. Само ви давам един пример, който ти обяснява цялата картинка.

Преди време, докато бях още пилот на Ембраер, реших да пробвам, просто да видя в България дали ще ме вземат без връзки. Изчаках, от България ер обявиха фиктивно, че им трябват пилоти, аз си пуснах документите с рейтинг и опит на самолета, което беше и предимството и от един приятел, който лети там разбрах, че отговорът на компанията е и един от "главните пилоти" - Цецо Кирилов е "такъв, дето е от Австрия не ни трябва, много въпроси ще задава" и взеха някакви неопитни момчета, на шефката на планирането сина, и т.н., на които компанията трябва да плати рейтинги за по 25 000 евро в Холандия и после лайн трейнинги. Та това надявам се ти дава пример за нивото на авиацията. Цени се пострдствеността, да вземеш някви хора, дето да ги е страх и нямат алтернатива. Така може и да се управлява автобусна компания в Хасково, но авиокомпании, летища, министерства и държави не може да се управляват и резултата както всички виждаме е на лице.

+1
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Airport News

Мнениеот tupolev144 » 26 Апр 2016 17:01

b73999 написа:Айде стига сте се джавкали, и без тва сме една шепа хора. Относно tu144, напълно съм съгласен с теб, заради интересите на батко и братко страдат летищата на страната. Но не е само това, то принципно в българската авиация, а и май в цялата страна от доста хора, от които зависи няма желание просто да се оправят нещата. Но когато човек адресира проблем му се нахвърлят разни мислители (и в това число не те изключвам и теб, tu144), които без да разбират дадена тема, и това не го казвам с лошо, почват да му обясняват злобно, как всичко в България е страхотно.

Аз съм пилот в чужбина, но съм българин и през последните години се се запознах и с много хора от българската авиация и имам добра идея и база за сравнение между двете, и както виждаш има хора, които нищо общо с тая работа нямат, хора които снимат самолети, склададжии, готвачи, работници и не знам още какви и ти обясняват неща, за твоята професия, от които нямат абсолютно никаква идея и ти обясняват как всичко в българската авиация е страхотно, което и на децата е ясно, че не е така. Дори тука един ми обясняваше, че като дългогодишен пасажер разбира от работата ми повече от мен. Само ви давам един пример, който ти обяснява цялата картинка.

Преди време, докато бях още пилот на Ембраер, реших да пробвам, просто да видя в България дали ще ме вземат без връзки. Изчаках, от България ер обявиха фиктивно, че им трябват пилоти, аз си пуснах документите с рейтинг и опит на самолета, което беше и предимството и от един приятел, който лети там разбрах, че отговорът на компанията е и един от "главните пилоти" - Цецо Кирилов е "такъв, дето е от Австрия не ни трябва, много въпроси ще задава" и взеха някакви неопитни момчета, на шефката на планирането сина, и т.н., на които компанията трябва да плати рейтинги за по 25 000 евро в Холандия и после лайн трейнинги. Та това надявам се ти дава пример за нивото на авиацията. Цени се пострдствеността, да вземеш някви хора, дето да ги е страх и нямат алтернатива. Така може и да се управлява автобусна компания в Хасково, но авиокомпании, летища, министерства и държави не може да се управляват и резултата както всички виждаме е на лице.

Подкрепям това което си написал. Цялата ситуация май се обяснява накратко от логото което си сложил и се появява след всеки пост:
"Срещнали се на полянка, прабългарин и славянка.
Цуни-гуни, вади-тури, народили чукундури.
Хем ебливи, хем крадливи, но най-вече завистливи. " :smt023
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Airport News

Мнениеот Делян » 26 Апр 2016 17:32

Хора, пишете с едно, две изречения, аз лично автобиографии и то пловдивски такива не чета, все пак съм на работа :lol:
Отварям темата Airport News и чета за драмата на еди кой си (от Пловдив разбира се). Разбирам да има драма в авиационен блог например, но не и в останалите теми.
Тони изтрий ми мнението ако смяташ че съм обидил горките пловдивчани :lol:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Airport News

Мнениеот tupolev144 » 26 Апр 2016 17:50

Делян написа:Хора, пишете с едно, две изречения, аз лично автобиографии и то пловдивски такива не чета, все пак съм на работа :lol:
Отварям темата Airport News и чета за драмата на еди кой си (от Пловдив разбира се). Разбирам да има драма в авиационен блог например, но не и в останалите теми.
Тони изтрий ми мнението ако смяташ че съм обидил горките пловдивчани :lol:

Проследи историята и не говори глупости. Коментарите започнаха от факта, че дори и страна като Албания, дава зелена светлина и на останалите си летища. Направена беше аналогия с летищата у нас и бяха изнесени факти, как се дава "зелена" светлина тук. Опитай се да си подтиснеш поне малко комплексите и не изпадай в лични заяждания. Ако не те интересува това което се случва тук и коментарите са прекалено дълги и явно малко трудни за да ги схванеш, то посещавай американски форуми, които ще са по-близо до ежедневието ти.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Airport News

Мнениеот epetkov » 26 Апр 2016 19:42

tupolev144 написа:
Делян написа:Хора, пишете с едно, две изречения, аз лично автобиографии и то пловдивски такива не чета, все пак съм на работа :lol:
Отварям темата Airport News и чета за драмата на еди кой си (от Пловдив разбира се). Разбирам да има драма в авиационен блог например, но не и в останалите теми.
Тони изтрий ми мнението ако смяташ че съм обидил горките пловдивчани :lol:

Проследи историята и не говори глупости. Коментарите започнаха от факта, че дори и страна като Албания, дава зелена светлина и на останалите си летища. Направена беше аналогия с летищата у нас и бяха изнесени факти, как се дава "зелена" светлина тук. Опитай се да си подтиснеш поне малко комплексите и не изпадай в лични заяждания. Ако не те интересува това което се случва тук и коментарите са прекалено дълги и явно малко трудни за да ги схванеш, то посещавай американски форуми, които ще са по-близо до ежедневието ти.


Като един от активните участници в темата, моето мнение е, че тук трябва да се придържаме към аналитично-информативния стил, като максимално се избягват острите дискусии. Сигурно неслучайно името на темата е на латиница. За българските летища има отделна тема , освен това има теми само за летище София, летище Бургас и летище Варна. Не искам да си представя какви страсти биха се разразили ,ако в близко време някой пусне информация за падането на монопола на летище Кишинев, поради отваряне на второ летище в република Молдова. Нека се опитаме да укротим страстите поне през страстната седмица.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Airport News

Мнениеот Toni » 26 Апр 2016 20:50

epetkov написа:Не искам да си представя какви страсти биха се разразили ,ако в близко време някой пусне информация за падането на монопола на летище Кишинев, поради отваряне на второ летище в република Молдова. Нека се опитаме да укротим страстите поне през страстната седмица.


+1
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Airport News

Мнениеот tupolev144 » 26 Апр 2016 21:32

Toni написа:
epetkov написа:Не искам да си представя какви страсти биха се разразили ,ако в близко време някой пусне информация за падането на монопола на летище Кишинев, поради отваряне на второ летище в република Молдова. Нека се опитаме да укротим страстите поне през страстната седмица.


+1

В Албания монопола падна. Сега чакаме да падне и в Молдова и тогава вече ще видим. Ясно, още не е дошло времето. :lol:
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Airport News

Мнениеот epetkov » 10 Май 2016 22:05

tupolev144 написа:В Албания монопола падна. Сега чакаме да падне и в Молдова и тогава вече ще видим. Ясно, още не е дошло времето. :lol:


След Албания изглежда монополът ще падне и в Сърбия!
Министърът на строителството , транспорта и инфраструктурата на Сърбия г-жа Зорана Михайлович е заявила , че летището на град Ужице "Поникве" ще започне да приема пътнически самолети от месец септември 2016 година . Източник : http://balkanpro.ru/serbia/news/18253/. Ето как изглежда новопостроеният пътнически терминал на Поникве http://infoera.rs/2016/04/18/ovako-izgleda-zgrada-putnickog-terminal-aerodroma-ponikve/
Последна промяна epetkov на 11 Май 2016 01:20, променена общо 3 пъти
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Airport News

Мнениеот epetkov » 10 Май 2016 22:15

От 19-ти юни руската авиокомпания РусЛайн ще започне да изпълнява чартърни полети до Ниш от Калуга, намираща се на 160км югозападно от Москва . http://balkanpro.ru/serbia/news/18378/
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Airport News

Мнениеот Делян » 11 Май 2016 04:05

Тези ако смятат да летят до България ще трябва да си сменят името.... :?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Airport News

Мнениеот EricEntrena » 11 Май 2016 09:59

Делян написа:Тези ако смятат да летят до България ще трябва да си сменят името.... :?

Вече го правиха преди няколко години до Бургас.
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Airport News

Мнениеот epetkov » 04 Юни 2016 18:55

Летище "Ататюрк" изпревари Париж по брой транзитни пътници. http://m.fakti.bg/news/188700-letishte-shte-izglejda-kato-grad-video
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Airport News

Мнениеот merlin » 04 Юни 2016 21:35

epetkov написа:Летище "Ататюрк" изпревари Париж по брой транзитни пътници. http://m.fakti.bg/news/188700-letishte-shte-izglejda-kato-grad-video


В статията пише, че и Сабиха ще го затварят, но азиатското летище ще остане, дори ще строят още една писта там.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Airport News

Мнениеот epetkov » 05 Юни 2016 21:55

merlin написа:
epetkov написа:Летище "Ататюрк" изпревари Париж по брой транзитни пътници. http://m.fakti.bg/news/188700-letishte-shte-izglejda-kato-grad-video


В статията пише, че и Сабиха ще го затварят, но азиатското летище ще остане, дори ще строят още една писта там.


Разбира се, че няма да го затварят! Даже ще строят метро до пътническия терминал. http://www.pendik.bel.tr/haber/detay/kaynarca-sabiha-gokcen-13-dakika#ad-image-0
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта