Ryanair Sofia Base

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот amcho » 05 Сеп 2016 15:55

skyviewer написа:
pumana написа:
so написа:Пиза ще се лети с италианска машина. Така остава място за 1 нова дестинация с 3 честоти, с полетно време от макс 1 час в дни .2.4.6. + една дестинация да си увеличи честотата на опериране с +1.


Идеално, до Варна са 50 мин. :drinkers:

...ТИМ - аджиите ще ги посрещат с ВОДНА АРКА :D


Аз бих казал, между 35 и 40мин. Дори с Байчето на ФБ го взехме за 40мин. А с Уиз беше точно 35мин с 320-ката.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот amcho » 07 Сеп 2016 11:30

Според Фейсбук страницата им, днес уж щяло да се обяви "голяма новина"...да видим!

https://www.facebook.com/ryanair/photos ... =3&theater
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот mitkobiker » 10 Сеп 2016 18:56

Гледам вече всеки ден раянците на рояци, гледам и как по цял ден из цяла София пристигат и отпътуват орди чужденци с раници и куфари... и си мисля колко хубаво е да можеш да стигнеш от тук до цяла Европа за 20 Евро. Надявам се тази благодат да продължи да се сипе, но силно се опасявам, че скоро някои от по-слабите линии и играчи ще започнат да се огъват. Ще броим пилците в края на зимата :D
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот b73999 » 11 Сеп 2016 00:18

mitkobiker написа:Гледам вече всеки ден раянците на рояци, гледам и как по цял ден из цяла София пристигат и отпътуват орди чужденци с раници и куфари... и си мисля колко хубаво е да можеш да стигнеш от тук до цяла Европа за 20 Евро. Надявам се тази благодат да продължи да се сипе, но силно се опасявам, че скоро някои от по-слабите линии и играчи ще започнат да се огъват. Ще броим пилците в края на зимата :D


Е точно ако Раянер е благодат.. тия може да ги разправяш на някой друг. Тези са най-гадната възможна авиокомпания, с отвратително агресивна и некоректна политика, която трови климата на авиацията в цяла Европа, а те наричат тази гадост "освобождаване от зависимост". Ако те останат без конкуренция и вече няма нужда да правят този прайс дъмпинг, пак ще плащаш реална цена за билета (понеже без да искам да те разочаровам, но 20 Евро не е реална цена), само дето ще получаваш много по-лошо, или никакво обслужване и ще ти извиват ръцете по всички възможни оси.

Обаче тогава и парите ти няма да отиват в България, а ще отиват в Ирландия и О'Лиъри, който нарича пилотите си надути пуяци и ги кара ги да си плащат като попове за всичко, включително за подновяване на задължителните си проверки, курсове, лицензи, хотели и т.н. Там има ужасна атмосфера в персонала и огромната част от хората са там докато намерят нещо по-добро. Разбира се всичко това се отразява и на безопасността на полетите. Ако ти с твоето "по-специално отношение към авиацията" наричаш тези благодат, егати по-специалното отношение.

И тва не е против нискотарифните компании, Уиззер също са нискотарифни, но са друга работа, Изиджет пък съвсем. Но може да е за добре, може да доведе до раздвижване на пазара в България и до това другите авиокомпании на летище София (не само български) да са по-конкурентноспособни.

Поздрави
b73999
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 11 Дек 2014 16:59

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот tupolev144 » 11 Сеп 2016 07:15

b73999 написа:
mitkobiker написа:Гледам вече всеки ден раянците на рояци, гледам и как по цял ден из цяла София пристигат и отпътуват орди чужденци с раници и куфари... и си мисля колко хубаво е да можеш да стигнеш от тук до цяла Европа за 20 Евро. Надявам се тази благодат да продължи да се сипе, но силно се опасявам, че скоро някои от по-слабите линии и играчи ще започнат да се огъват. Ще броим пилците в края на зимата :D


Е точно ако Раянер е благодат.. тия може да ги разправяш на някой друг. Тези са най-гадната възможна авиокомпания, с отвратително агресивна и некоректна политика, която трови климата на авиацията в цяла Европа, а те наричат тази гадост "освобождаване от зависимост". Ако те останат без конкуренция и вече няма нужда да правят този прайс дъмпинг, пак ще плащаш реална цена за билета (понеже без да искам да те разочаровам, но 20 Евро не е реална цена), само дето ще получаваш много по-лошо, или никакво обслужване и ще ти извиват ръцете по всички възможни оси.

Обаче тогава и парите ти няма да отиват в България, а ще отиват в Ирландия и О'Лиъри, който нарича пилотите си надути пуяци и ги кара ги да си плащат като попове за всичко, включително за подновяване на задължителните си проверки, курсове, лицензи, хотели и т.н. Там има ужасна атмосфера в персонала и огромната част от хората са там докато намерят нещо по-добро. Разбира се всичко това се отразява и на безопасността на полетите. Ако ти с твоето "по-специално отношение към авиацията" наричаш тези благодат, егати по-специалното отношение.

И тва не е против нискотарифните компании, Уиззер също са нискотарифни, но са друга работа, Изиджет пък съвсем. Но може да е за добре, може да доведе до раздвижване на пазара в България и до това другите авиокомпании на летище София (не само български) да са по-конкурентноспособни.

Поздрави

Похвално е, че се осмеляват някои съфорумци да обрисуват истината, но ... това което се твори, е резултат на другарите, които с действията си в крайна сметка ще затрият всичко. Вкарахме вълка в кошарата си (дори не осъзнавайки какво ще последва), само и само да не е на едно друго място, където самолетите му наистина летят пълни и то не само с българи живеещи зад граница, но и с чужди туристи, от които реално би печелила икономиката ни. Седем години FR правеше опити да започне да оперира от това място и след като започна, с неимоверни усилия успя да стигне до 4 дестинации, но другарите се погрижиха да остане само една и стремежа е и с нея да се справим, както и с всичко останало което се появи на хоризонта на това място. По същия начин се "справяме" и в момента с истински инвеститори, които след проведени разговори с другарите, си взимат шапката и си заминават, затова пък пускаме в "медиите" си какви китайци, какви турци, а и наши проявяват интерес (позната "стратегия"), нищо че превантивно се грижим точно за обратното. И докато в Европа развиха летищата си, които са на около 100 и под 100 км. едно от друго, за да вкарват пари в икономиките си, ние правим всичко възможно да изнасяме гастарбайтери от едно място, докато изнесем всички.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот Topfly » 11 Сеп 2016 08:47

b73999 написа:
mitkobiker написа:Гледам вече всеки ден раянците на рояци, гледам и как по цял ден из цяла София пристигат и отпътуват орди чужденци с раници и куфари... и си мисля колко хубаво е да можеш да стигнеш от тук до цяла Европа за 20 Евро. Надявам се тази благодат да продължи да се сипе, но силно се опасявам, че скоро някои от по-слабите линии и играчи ще започнат да се огъват. Ще броим пилците в края на зимата :D


Е точно ако Раянер е благодат.. тия може да ги разправяш на някой друг. Тези са най-гадната възможна авиокомпания, с отвратително агресивна и некоректна политика, която трови климата на авиацията в цяла Европа, а те наричат тази гадост "освобождаване от зависимост". Ако те останат без конкуренция и вече няма нужда да правят този прайс дъмпинг, пак ще плащаш реална цена за билета (понеже без да искам да те разочаровам, но 20 Евро не е реална цена), само дето ще получаваш много по-лошо, или никакво обслужване и ще ти извиват ръцете по всички възможни оси.

Обаче тогава и парите ти няма да отиват в България, а ще отиват в Ирландия и О'Лиъри, който нарича пилотите си надути пуяци и ги кара ги да си плащат като попове за всичко, включително за подновяване на задължителните си проверки, курсове, лицензи, хотели и т.н. Там има ужасна атмосфера в персонала и огромната част от хората са там докато намерят нещо по-добро. Разбира се всичко това се отразява и на безопасността на полетите. Ако ти с твоето "по-специално отношение към авиацията" наричаш тези благодат, егати по-специалното отношение.

И тва не е против нискотарифните компании, Уиззер също са нискотарифни, но са друга работа, Изиджет пък съвсем. Но може да е за добре, може да доведе до раздвижване на пазара в България и до това другите авиокомпании на летище София (не само български) да са по-конкурентноспособни.

Поздрави


Сори, но пълни глупости пишеш! За какъв прайс дъмпинг говориш? Печалбата на Ryanair за миналата година е 1,2 милиарда евро, което я прави най-печелившата авиокомпания в Европа! Ако някой прави дъмпинг това са повечето традиционни превозвачи, който работят на загуба и само поради разни скрити или открити държавни субсидии се задържат на пазара!

Разходите на пътник на Ryanair са средно 29 евро. Напълно нормално е да дават билетите за 20 евро и да ти продадат допълнителни услуги за още 13-14 евро.

Не знам какво различно виждаш между Wizz air и Ryanair, но Wizz air работят 100% по модела на Ryanair. Единствената разлика е, че нямат толкова агресивен PR.

Що се отнася до “отровения климат“ в авиацията признавам, че е неприятно да загубиш много привилегии спрямо времето, когато в европейското въздушно пространство летяха само монополисти, но това е положението! Един пилот или една стюардеса в самолета трябва да учат малко повече спрямо един шофьор на автобус или една стюрдеса в автобус, но отговорността им е абсолютно същата, защото и едните и другите са отговорни за живота на пътниците. Пилотът на самолет или стюардесата в самолета обаче трябва да учат с пъти по малко спрямо един доктор или медицинска сестра в болницата, а заплатите на пилотите и стюрдесите са по високи от тези на медицинския персонал. Това нормално ли е?
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот mitkobiker » 11 Сеп 2016 11:31

Де го чукаш, де се пука! :-D :-D :-D ... Нали, колеги b73999 и tupolev144 :-D :-D :-D
Май ще се наложи превод в ефир...
1. София е пълна с чужденци- централните улици, такситата, апартамените под наем и малките хотели, ресторантите. Италианци, гърци, испанци, немци... Виждам пряка възка между този факт и идването на Раянер в София. Това ме радва (би трябвало да зарадва и вас) и това беше целта на написаното от мен вчера.
2. От много време не е имало толкова ниски цени на полетите на нашия пазар. Заедно с вълната от нови линии това има очевиден ефект върху туризма (входящ и изходящ)... това наричам благодат!

b73999, давам си сметка, защо и как "най-гадната възможна авиокомпания" ти е легнала на сърцето, но ако надвиеш за минута егоцентризма си, ще разбереш, че стъпването им в София води до сериозно раздвижване на много пластове и това е по-скоро в положителна и оздравителна посока.

tupolev144, Раянер никога, ама никога нямаше да открият подобно количество дестинации и честоти от което и да било друго летище в страната, защото само една урбанизирана територия в България може да поддържа целогодишно подобен трафик. От случващото се в София НЕ печели само един град!

Абсолютно ми е ясно, че цикълът на навлизане с много честоти и супер-ниски цени няма да трае дълго.
Особено интересно ми е и какви ще са последствията за България Ер. Очаквам още този месец да започне рязане на честоти и линии.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот pumana » 11 Сеп 2016 11:49

Смятам скоро да пробвам тъй наречения от вас благодат с ниските цени, та искам да кажа, че Рейн вече 6 години летят до Пловдив и през акъла ми не ми е минавало да си купя билет до там. Едва след като започнаха полети до София реших да се престраша, не съм мазохост все пак да кацам някъде в пущинака и да се чудя после как да стигна до София.

Два въпроса в тази връзка: могат ли да се ползват електронните бордни карти през апп-а им? И някой забелязал ли е вече какви съм им съставите, пилотите българи ли са?
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот skyviewer » 11 Сеп 2016 12:11

Пилотите не са българи и са от пущиняка /не са от София/.Така че ако не си мазохист ,можеш да се прежалиш да летиш с бушмени.А съставите им са от местата,където са базирани машините.
УСПЕХ В ПУСТОШТА :D
Аватар
skyviewer
супер спотър
 
Мнения: 1461
Регистриран на: 23 Юли 2009 18:11

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот b73999 » 11 Сеп 2016 12:12

tupolev144 е абсолютно прав, това е генезиса на проблама в България. Само дето нищо българско не остана, от супермаркетите, през телекомуникационните оператори, та до авиокомпаниите.

Нормалните държави тези не ги пускат на мейджър летищата си, защото когато останат монополисти, те ще щават хората. 20 евро, или 29 евро не е реална цена на самолетен билет, виж им установените маршрути, че се продават на нормална цена.

Колкото до Topfly, аз не съм някой дядко-комунист, който да се прехласва по работата си, но не сме и шофьори на автобуси. Това са глупости в стила на един друг съфорумник и бургаски аристократ, който има милиони часове опит, пролетян като пасажер и ги разбира ама много нещата.

Това, че не си се реализирал като пилот и си обиден на бранша не значи, че трябва да обиждаш и да говориш неверни неща за цели професии. Още повече ти не знаеш колко се учи и какво е естеството на работата.

А между другото в нормалните държави докторите изкарват колкото пилотите.

mitkobiker не знам да сме колеги, та тия "остроумия" и преводите в ефир ги остави за някой твой колега.

Поздрави
b73999
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 11 Дек 2014 16:59

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот amcho » 11 Сеп 2016 12:16

Понеже съм привърженик на Райън, тъй като съм летял около 40 пъти с тях, подкрепям изцяло казаното от Митко.
Отварянето на базата в София ще допренесе само добри неща. Има региони, които "цъфнаха" благодарение на тях - един прекрасен пример е Шарльороа край Брюксел - разположен в по-бедната част на Белгия, Бове край Париж, полските и латвийските по-малки градове и сега на път е южна Сърбия - също един беден регион. Това са: търговия, туризъм, бизнес, хотели, нови работни места и т.н. И най-важното: конкуренция и по-богат избор за всички.
Разбира се, всеки има право на избор и мнение. Който иска безплатни солетки, пластмасов сандвич, безплатен избор на място в самолет и безплатен багаж или е привърженик на националните авиокомпании, да си плаща повече и да получи тези екстри.
За мен самолетите им са нови, модерни, обикновено са точни и до сега не съм имал нито 1 проблем. Да, прилича малко на въздушен автобус ама "ху да фъ* керс?"
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот tupolev144 » 11 Сеп 2016 12:36

pumana написа:Смятам скоро да пробвам тъй наречения от вас благодат с ниските цени, та искам да кажа, че Рейн вече 6 години летят до Пловдив и през акъла ми не ми е минавало да си купя билет до там. Едва след като започнаха полети до София реших да се престраша, не съм мазохост все пак да кацам някъде в пущинака и да се чудя после как да стигна до София.

Два въпроса в тази връзка: могат ли да се ползват електронните бордни карти през апп-а им? И някой забелязал ли е вече какви съм им съставите, пилотите българи ли са?


Когато се интересуваш само от себе си, и не се интересуваш от факта, че едно летище, което е на 150 км. от другото може да се използва за развитие на региона в който се намира и никой не те кара да го използваш и на всичкото отгоре собственика на това летище прави всичко възможно то да не се развива в полза на другото, води до създаване на цитирания от теб "пущинак". А това, че този "пущинак" само преди ден получи Оскар за туризъм, очевидно няма никакво значение за теб.
http://www.plovdiv.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B ... B0-%D1%8F/
И за съжаление, тези туристи които посещават Пловдив абсолютно малък брой за възможностите му, хранят чужда икономика, защото пристигат от съседна нам държава с автобуси и се връщат там обратно.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот pumana » 11 Сеп 2016 12:46

Не се обиждай сега, Пловдив е много красив и си заслужава Оскар за туризъм. Просто летището му не става, за това ходя до Пловдив с влак, не със самолет. Като се разберат община, првозвачи и летище и се пусне най-накрая градски транспорт до там ще го уважа и летището, просто ми е принцип да пътувам само до летища, до които има градски транспорт, за това в България ползвам само Бургас и София.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот tupolev144 » 11 Сеп 2016 13:31

Към "mitkobiker":
"Де го чукаш, де се пука! :-D :-D :-D ... Нали, колеги b73999 и tupolev144 :-D :-D :-D
Май ще се наложи превод в ефир..."

"mitkobiker", чукаш го точно там, където ще се пукне и в края на поста ти сам си си отговорил, че очакваш още този месец да започне рязане на честоти и линии за някоя/и АК.

"1. София е пълна с чужденци- централните улици, такситата, апартамените под наем и малките хотели, ресторантите. Италианци, гърци, испанци, немци... Виждам пряка възка между този факт и идването на Раянер в София. Това ме радва (би трябвало да зарадва и вас) и това беше целта на написаното от мен вчера."
"mitkobiker", иди в която и да е европейска столица и сравни процентното съотношение на туристите там и тук. Същото се отнася и за някое европейско летище поставено на фона на нашето в съотношение на чужденци и местни. За съжаление меко казано ще останеш много, ама много разочарован, защото тук просто няма какво да ги привлече, а още повече да ги впечатли.

"2. От много време не е имало толкова ниски цени на полетите на нашия пазар. Заедно с вълната от нови линии това има очевиден ефект върху туризма (входящ и изходящ)... това наричам благодат!"
Не си ли отговаряш сам на въпроса каква е основната цел на начинанието което е предприето, с непосредствено постъпилата жалба пред ЕК и какво ще последва от това?

"tupolev144, Раянер никога, ама никога нямаше да открият подобно количество дестинации и честоти от което и да било друго летище в страната, защото само една урбанизирана територия в България може да поддържа целогодишно подобен трафик. От случващото се в София НЕ печели само един град!"
"mitkobiker", "урбанизираната територия" съществуваше и преди. Не си ли задаваш въпроса какви са причините да не започнат полети доста по-рано в тази "урбанизирана територия" след като е толкова "привлекателна", а се случи след като чашата започна да прелива и на някои трябваше в крайна сметка да се даде урок, и да се покаже, че с тези методи няма как да се продължава вечно. И тук урокът ще се даде не само на цитираната от теб в края на поста ти АК. Наистина пилците ще се преброят наесен.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Ryanair Sofia Base

Мнениеот skyviewer » 11 Сеп 2016 14:23

pumana написа:Не се обиждай сега, Пловдив е много красив и си заслужава Оскар за туризъм. Просто летището му не става, за това ходя до Пловдив с влак, не със самолет. Като се разберат община, првозвачи и летище и се пусне най-накрая градски транспорт до там ще го уважа и летището, просто ми е принцип да пътувам само до летища, до които има градски транспорт, за това в България ползвам само Бургас и София.


За съжаление „ Началника“отдавна е отделил летище Пловдив от град Пловдив.Все едно община Витоша да е извън София.В центъра на Пловдив се намират заедно с кметовете им две общини-„Марица“ и „Родопи“.Именно във втората е „летище Пловдив“.Така ,че няма как,община Пловдив да пусне градски транспорт в съседна община.
Затова е по-добре - Бушмен на Запад,отколкото гражданин в Република България :D
Аватар
skyviewer
супер спотър
 
Мнения: 1461
Регистриран на: 23 Юли 2009 18:11

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта