ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spankox90 » 22 Яну 2017 10:14

Здравейте и от мен! Сега се включвам, защото преди 2-3 месеца не успях да се регистрирам във форума.
И аз участвах в есенния подбор като минах FEAST 2, но по стечение на обстоятелствата не се явих на медицинско. Мисля пролетния подбор да продължа оттам.
Иначе съм от Варна и ме интересува някой ако може да даде малко по-подробна информация какво представлява работата на КУЛА, понеже всички говорят за КОНТРОЛа, за разминаване на самолети и т.н.
Spankox90
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Яну 2017 15:39

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 22 Яну 2017 11:15

Кулата също разминава самолети ;)

Основните неща са:
- Кулата носи отговорност за безопасността на пътищата за рулиране (a.k.a. рульожки), ПИК (a.k.a. полоса) и контролираната зона (означена като CTR на картите в AIP).
- В общия случай кулата ръководи ВС от стоянката на перона до малко след излитане и от 2-3 минути преди кацане до стоянката.
- Въпреки че екипажът е на връзка на кулата по време на рулирането по перона, безопасността на този етап (разминаването с транспортни средства, пешеходци и т.н.) не е отговорност на кулата.
- Кулата се занимава основно с излитащи и кацащи на съответното летище, но може да обслужва и друг трафик (например прелитащи или излитащи/кацащи от/на близки площадки).
- Като цяло кулата има повече работа (разговори, съгласуване) с излитащите, които трябва да се подредят по подходящ начин спрямо кацащите и един спрямо друг.
- Кулата комуникира с доста хора - ВС, подхода, координационния център на летището, деайсинги, косачи, копачи и всякакви други работници, както и с всеки, който иска да пресече или премине по път за рулиране или ПИК.
- И кулата, и контрола разминават и подреждат, но при контрола фокусът е по-скоро към разминаването, а при кулата по-скоро към подреждането на трафика.
- Кулата разчита предимно на визуално наблюдение и доклади, докато контролът работи предимно с информация от средства за обзор.
- Кулата има специфичен инструмент - репликата "Hold position", която като цяло е неприложима на контрола.

Не може да се каже категорично кое от двете места е "по-добро". Всеки с предпочитанията си. Всяко място си има плюсове и минуси. Кулата например (особено варненската) има добра панорама. Както се казва "Къде е сега онзи учител, който ми разправяше, че никой няма да ми плаща, за да гледам по цял ден през прозореца". Контролът пък е по-стандартизиран.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 02 Фев 2017 11:51

Hustl написа:Честита Нова година на всички!

LBLS_APP, има ли информация дали ще има пролетен подбор ? Ще ти бъдем благодарни с Vania, ако ни просветлиш :)

Нова обява от вчера:
http://bulatsa.com/стани-ръководител-полети/актуално/кандидатите-за-ръководители-на-полети-с-улеснен-прием-на-документи

Срок до 20 април, английски в София, Варна и Бургас, леко облекчение за завършилите в чужбина и обещание за допълнителна функционалност на акаунта. Наесен пак.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Sponchbob » 02 Фев 2017 17:23

Здравейте,

Бихте ли сподели, колко време трае подбора?
След 20.04 (в конретният подбор) започват първо изпитите за определяне нивото владеене на англисйки език или до 20.04 е възможно да бъдат организирани изпити?

Предварително благодаря!
Sponchbob
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2017 16:01

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 02 Фев 2017 19:37

Ще има стремеж всичко да се направи максимално стегнато. Дали наистина ще се случи - божа работа. Трябва да се напаснат много хора от различни отдели.

Бих се изненадал, ако има изпит по английски преди края на подбора по документи. Не за друго, но ако се направи, ще трябва после да се повтаря заради тези, които са се регистрирали между изпита и крайния срок.
Продължителността зависи главно от броя на преминалите етап английски и документи. Чувал съм впрочем, че доста хора отпадали и на двете. Дали е вярно не знам.
Тъй като в края на втория ден на подбора все още не се знае:
1. Колко души ще подадат документи,
2. Колко души ще са с неизрядни документи (примерно не са завършили висше образование),
3. Колко ще отпаднат на английския,
то не се знае и колко души ще има на входа на FEAST.
При положение, че броя на кандидатите, които се явяват на FEAST по едно и също време е ограничен, няма как да се знае колко време ще продължи FEAST 1.
Тъй като не се знае колко души ще прескочат FEAST 1, няма как да се знае колко ще продължи FEAST 2.
Аналогично продължителността на етап "симулатор" е трудна за предвиждане. Както и интервютата.

Моята прогноза (базирана на последните подбори, не поемам никаква отговорност в случай на грешка) е, че английският ще е края на април-началото на май, другите етапи ще отнемат около месец-месец и половина и новата реколта ще започне да се поти в класната стая юли или август.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Sponchbob » 02 Фев 2017 21:25

Голямо благодаря за времето и според мен достатъчната информация!
Дай боже да стигна до края и да коментираме даши прогнозата е вярна! :)
Sponchbob
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2017 16:01

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Hustl » 07 Фев 2017 20:21

LBLS_APP, имаш ли идея какво се случва с тези от кандидатите, които са си направили регистрация и са си подали документите преди 01 февруари(например през януари)? И при тези нови функционалности, дали трябва ще трябва да си правим нов профил ?
Поздрави
Hustl
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Окт 2010 20:40

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 08 Фев 2017 09:15

Нямам регистрация, съответно нямам и идея :( Само предположения.
Новите функционалности би трябвало да са добавени автоматично към съществуващите профили. Правенето на нов профил със същите данни не ми се вижда логично.
Има някакво съобщение на сайта, изглежда като да е ново:
Код: Избери целия код
УВАЖАЕМИ КАНДИДАТИ,
Във връзка с пускането в действие на нова версия на корпоративния ни сайт, ще получите еднократни линкове за подновяване на паролите Ви. При желание можете да го направите и на по-късен етап, през формата за вход (по стандартния метод, както в случаите на забравена парола).
За всеки случай може да попиташ официално (през формата за контакт например).
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Hustl » 08 Фев 2017 19:32

Благодаря, опитвам през формата за контакт, но нещо не се изпраща съобщението, затова и писах тук. И аз го видях това съобщение, но като че ли е от по-отдавна.

Лека вечер
Hustl
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Окт 2010 20:40

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 28 Мар 2017 18:07

Все пак изпитите по английски започват преди края на подбора:
http://bulatsa.com/стани-ръководител-полети/актуално/тестовете-по-английски-език-за-кандидатите-за-ръководители-на-полети-започват-на
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ReLooP » 31 Мар 2017 18:40

LBLS_APP написа:Все пак изпитите по английски започват преди края на подбора:
http://bulatsa.com/стани-ръководител-полети/актуално/тестовете-по-английски-език-за-кандидатите-за-ръководители-на-полети-започват-на


Хмм, това може би значи че фийст 1 ще започва да се играе последната седмица на април. :)
ReLooP
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Апр 2016 16:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 02 Апр 2017 17:32

Ако искам да участвам в есенния подбор, с минати и важащи FEAST-ове и английски, трябва ли да подам отново документи с нов входящ номер и т.н.? В профила ми документите си седят, статусите на FEAST 1 и 2 са "Преминал" и се чака медицината. Ако трябва да подам наново документи, как ще стане, като те са си подадени с профила ми... Или просто отивам през ноември-декември в КАМО, запазвам си час, и като премина и това, чакам дата за симулатор, без да съм подавала документите наново през септември?
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 02 Апр 2017 20:03

Тъй като случаят е нестандартен, бих препоръчал да поставиш въпроса официално. Форма за контакт, профилна функционалност (ако има някаква), телефон, нещо такова. Като правило необичайните ситуации изискват човешка намеса.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Sponchbob » 03 Апр 2017 19:16

Глупав въпрос! Може да бъде изтрито мнението.
Последна промяна Sponchbob на 03 Апр 2017 21:37, променена общо 1 път
Sponchbob
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2017 16:01

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 03 Апр 2017 21:26

Ти сериозно ли?
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron