Wizz Air

Re: Wizz Air

Мнениеот KitKatChunky » 22 Сеп 2017 23:39

so написа:кога успяха.... :evil: ех...
ми то Бирмингам и Донкастър ги няма барабар с Бристол


Аз имам закупени билети от София до Донкастър и обратно за ноември. Какво ще се случи сега - ще осигурят ли самолети за вече закупилите билети, обезщетения ли ще плащат на пътниците, стойността на билетите ли ще им възстановят или ще им осигурят по една чаша студена вода?
KitKatChunky
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Май 2009 12:35

Re: Wizz Air

Мнениеот amcho » 23 Сеп 2017 00:05

KitKatChunky написа:
so написа:кога успяха.... :evil: ех...
ми то Бирмингам и Донкастър ги няма барабар с Бристол


Аз имам закупени билети от София до Донкастър и обратно за ноември. Какво ще се случи сега - ще осигурят ли самолети за вече закупилите билети, обезщетения ли ще плащат на пътниците, стойността на билетите ли ще им възстановят или ще им осигурят по една чаша студена вода?


Отговора се намира тук:

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/tseni-otstupki/vrushtane-na-sumi-i-kompensatsii#/
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Wizz Air

Мнениеот KitKatChunky » 23 Сеп 2017 00:18

amcho написа:
KitKatChunky написа:
so написа:кога успяха.... :evil: ех...
ми то Бирмингам и Донкастър ги няма барабар с Бристол


Аз имам закупени билети от София до Донкастър и обратно за ноември. Какво ще се случи сега - ще осигурят ли самолети за вече закупилите билети, обезщетения ли ще плащат на пътниците, стойността на билетите ли ще им възстановят или ще им осигурят по една чаша студена вода?


Отговора се намира тук:

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/tseni-otstupki/vrushtane-na-sumi-i-kompensatsii#/


Преди да си задам въпроса, го четох това, но не открих отговора, тъй като моя случай е по-деликатен. Става въпрос за полет, който предстои да бъде спрян, а не просто отменен. Освен това до него има много повече от 2 седмици. И кофтито е, че последният им полет по този маршрут всъщност съвпада с отиването ми. Но тъй като след това го спират, аз на практика няма да мога да отлетя, защото няма да мога да се върна.
KitKatChunky
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Май 2009 12:35

Re: Wizz Air

Мнениеот europeandj » 23 Сеп 2017 08:08

KitKatChunky написа:Преди да си задам въпроса, го четох това, но не открих отговора, тъй като моя случай е по-деликатен. Става въпрос за полет, който предстои да бъде спрян, а не просто отменен. Освен това до него има много повече от 2 седмици. И кофтито е, че последният им полет по този маршрут всъщност съвпада с отиването ми. Но тъй като след това го спират, аз на практика няма да мога да отлетя, защото няма да мога да се върна.


Ще ти предложат следните варианти:
1. 100% връщане на сумата за полета по кредитна карта или банкова сметка. Ако отиването ти е на същата резервация можеш да отмениш и него.
2. 120% връщане на сумата по уизз акаунт, където за полета на връщане важи същото.
3. Презаверяване на билета, като ще ти предложат алтернативни летища по следната схема: Вместо SOF можеш да ползваш SKP, SKG, VAR, BOJ, OTP, CRA с риск да съм объркал някое, а вместо DSA можеш да ползваш BHX, LTN, LPL и може би още някое. По този начин можеш да си направиш връщането (а може и отиването) DSA-OTP например или пък LTN-SOF.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Wizz Air

Мнениеот Пароль » 27 Сеп 2017 15:08

5 дни преди мача на Кубрат Пулев, билети до Лондон (Лутън) по 90 евро в двете посоки.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Wizz Air

Мнениеот mashine1984 » 27 Сеп 2017 15:11

Пароль написа:5 дни преди мача на Кубрат Пулев, билети до Лондон (Лутън) по 90 евро в двете посоки.

Какво общо има мача на Кубрат?
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Wizz Air

Мнениеот Пароль » 27 Сеп 2017 20:20

Повече пътуващи. Заради мача на Кубрат. Въпреки това, цените са приемливи.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Wizz Air

Мнениеот mashine1984 » 28 Сеп 2017 09:48

Пароль написа:Повече пътуващи. Заради мача на Кубрат. Въпреки това, цените са приемливи.

Мача на Кубрат е в Кардиф. Ако трябва да отидеш до там ще пътуваш или до Бирмингам или до Бристол, а не до Лутън...
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Wizz Air

Мнениеот Пароль » 28 Сеп 2017 13:55

Има някакви други неудобства.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Wizz Air

Мнениеот amcho » 28 Сеп 2017 18:40

Взе да става доста интересно. Видяха, че около 700 пилота вероятно напускат Райън Ер и обявиха масови нови позиции:

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/about-us/news/2017/09/28/wizz-air-announces-the-greatest-recruitment-campaign-since-its-launch#/

Много ми е любопитно дали заплащането е по-добре в сравнение с Раъйн. Кабинният екипаж на FR обикновено не взизмат много високи заплати.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Wizz Air

Мнениеот so » 30 Сеп 2017 14:34

Дортмунд в зимното разписание минава на 6 пъти в седмицата от 7. Ден сряда остава без полет.
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Wizz Air

Мнениеот steven » 30 Сеп 2017 15:33

so написа:Дортмунд в зимното разписание минава на 6 пъти в седмицата от 7. Ден сряда остава без полет.


От декември Тел Авив минава на 5 пъти седмично
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

Re: Wizz Air

Мнениеот harrier » 02 Окт 2017 09:36

steven написа:
so написа:Дортмунд в зимното разписание минава на 6 пъти в седмицата от 7. Ден сряда остава без полет.


От декември Тел Авив минава на 5 пъти седмично

Изглежда, че и Франкфурт минава на пет пъти седмично (x26) през зимата. Около Коледните празници отново е ежедневен, а от лятното разписание поне засега отново е заложен като ежедневен.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Wizz Air

Мнениеот so » 02 Окт 2017 22:35

от 14 ноември до 14 декември
- Милано става 6 пъти седмично, ден вторник няма полет.
- Дортмунд става 5 пъти седмично ден вторник и сряда нама полет.
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Wizz Air

Мнениеот steven » 03 Окт 2017 19:41

harrier написа:
steven написа:
so написа:Дортмунд в зимното разписание минава на 6 пъти в седмицата от 7. Ден сряда остава без полет.


От декември Тел Авив минава на 5 пъти седмично

Изглежда, че и Франкфурт минава на пет пъти седмично (x26) през зимата. Около Коледните празници отново е ежедневен, а от лятното разписание поне засега отново е заложен като ежедневен.


Франкфурт беше заложен на 5 пъти зимата, още когато я пуснаха с лятното за 2017.
steven
най-спотър
 
Мнения: 295
Регистриран на: 25 Фев 2013 23:54

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта