Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот george_mnt » 21 Дек 2017 12:47

„България Ер“ пуска директен полет до Одеса

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... odesa.html
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 21 Дек 2017 13:04

george_mnt написа:„България Ер“ пуска директен полет до Одеса

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... odesa.html

Аз много резон в тези полети не виждам. Неведоми са пътищата на мениджмънта в тая компания :lol:
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот amcho » 21 Дек 2017 14:39

mashine1984 написа:
george_mnt написа:„България Ер“ пуска директен полет до Одеса

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... odesa.html

Аз много резон в тези полети не виждам. Неведоми са пътищата на мениджмънта в тая компания :lol:


Не, напротив - има доста смисъл. Има бесарабски българи в тази част на Украйна, отпаднаха визите от лятото и също така има всекидневни полети до Киев. Според мен, е добре че се пробват другаде където няма конкуренция. Ето и официалната новина на сайта им:

https://www.air.bg/bg/novini/predstoi-razkrivaneto-na-direktna-linija-mejdu-sofija-i-odesa
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 21 Дек 2017 17:42

За мен Скопие е най-смислената линия, която могат да открият. Задължанително за нея е обаче да предлагат и трансфери.
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mitkobiker » 21 Дек 2017 18:57

Утре до Амстердам- два полета със 737-300 :-D
А пък до Лондон има А321.
Интересно този А321 от къде са го докопали.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот Toni » 21 Дек 2017 21:02

BH летят тези дни за тях.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот epetkov » 22 Дек 2017 04:06

amcho написа:
mashine1984 написа:
george_mnt написа:„България Ер“ пуска директен полет до Одеса

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... odesa.html

Аз много резон в тези полети не виждам. Неведоми са пътищата на мениджмънта в тая компания :lol:


Не, напротив - има доста смисъл. Има бесарабски българи в тази част на Украйна, отпаднаха визите от лятото и също така има всекидневни полети до Киев. Според мен, е добре че се пробват другаде където няма конкуренция. Ето и официалната новина на сайта им:

https://www.air.bg/bg/novini/predstoi-razkrivaneto-na-direktna-linija-mejdu-sofija-i-odesa


Съдбата на полета София-Одеса ще зависи от цената му. По-точно от това, колко пъти по-висока е приемливата за пасажерите цена, спрямо цената на автобуса Варна-Одеса (35 евро е автобуса). Не бих се изненадал, ако през лятото полетът стане София-Варна-Одеса.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 22 Дек 2017 11:18

epetkov написа:
amcho написа:
mashine1984 написа:Аз много резон в тези полети не виждам. Неведоми са пътищата на мениджмънта в тая компания :lol:


Не, напротив - има доста смисъл. Има бесарабски българи в тази част на Украйна, отпаднаха визите от лятото и също така има всекидневни полети до Киев. Според мен, е добре че се пробват другаде където няма конкуренция. Ето и официалната новина на сайта им:

https://www.air.bg/bg/novini/predstoi-razkrivaneto-na-direktna-linija-mejdu-sofija-i-odesa


Съдбата на полета София-Одеса ще зависи от цената му. По-точно от това, колко пъти по-висока е приемливата за пасажерите цена, спрямо цената на автобуса Варна-Одеса (35 евро е автобуса). Не бих се изненадал, ако през лятото полетът стане София-Варна-Одеса.

Връзката Варна-Одеса ми се вижда тотално лишена от логика...
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 25 Дек 2017 08:12

Добра новина!
Подновили са полетите София - Бургас в периода 11.Юни - 16.Септември са пуснали ежедневни следобедни полети, като има няколко съботи, в които липсва полет в посока Бургас - София за сега. Всеки ден една машина Е190 ще излита от София за Бургас и след много кратък престой там ще се връща обратно в следобедните часове. Цените са приемливи - 98лв за двупосочен, цена на сайта на авиокомпанията. Предполагам обаче ще видим и още билети в продажба по линията, тъй като те по традиция самолетите, които пребазират непрекъснато между София и Бургас заради летния чартър ги пускат в продажба като редовни полети между столицата и морето.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 25 Дек 2017 14:14

europeandj написа:Добра новина!
Подновили са полетите София - Бургас в периода 11.Юни - 16.Септември са пуснали ежедневни следобедни полети, като има няколко съботи, в които липсва полет в посока Бургас - София за сега. Всеки ден една машина Е190 ще излита от София за Бургас и след много кратък престой там ще се връща обратно в следобедните часове. Цените са приемливи - 98лв за двупосочен, цена на сайта на авиокомпанията. Предполагам обаче ще видим и още билети в продажба по линията, тъй като те по традиция самолетите, които пребазират непрекъснато между София и Бургас заради летния чартър ги пускат в продажба като редовни полети между столицата и морето.


Много се надявам и в периода извън 11.06-16.09 да видим полети до Бургас, поне 2-3 седмично. В слабия сезон не знам защо не комбинират с полетите до Варна, или до Варна се пълнят обикновено?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот LBLS_APP » 25 Дек 2017 15:24

Предполагам, че смятат такъв полет за безсмислен. При идеални условия директен полет София-Бургас отнема на човек същото време като пътуване с кола (смятано от врата до врата). С кола човек може да избере началния момент на движение (ден и час) и е твърде възможно цената да е по-ниска.
Ако условията не са идеални (лошо време, военни зони, наличие на багаж за чекиране и т.н.) може да се окаже, че с кола е по-бързо, по-евтино и по-удобно.
При междинно кацане във Варна сметката е още по-зле.
Естествено винаги ще има хора, за които самолетът е по-добрата алтернатива, но ако количеството им не е достатъчно да оправдае пускането на редовна линия, не очаквам някой оператор да я пусне.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот pumana » 25 Дек 2017 15:35

Бургас е дестинация може би за 50-местна машина, но нашия национален превозвач не оперира такава.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот europeandj » 25 Дек 2017 18:00

Аз пък от опит мога да кажа, че запълняемостта на тази линия в повечето случаи е била доста добра.
Аз лично съм шофьор и дори обичам да шофирам, но като се замисля, че трябва да търся място за паркиране в големите градове, да се набутвам в задръствания и да шофирам 3-4 часа по магистрала (скучно) и обикновено предпочитам самолета. Освен това нека не забравяме, че има много хора, които нямат автомобил или пък имат, но не могат/обичат/смеят да шофират на дълги разстояния.
По отношение на цената: При под 100лв цена за двупосочен билет мисля, че няма какво да коментираме, ако човек пътува сам.
Между София и Бургас в момента друга добра алтернатива освен личен автомобил няма. Нито влакът е бърз, нито автобусът е бърз или още повече комфортен, а и често лятото няма налични места от сега за след малко. Другото е, че за хора правещи прекачване в София самолетът е най-добрата възможност.
Лично аз смятам, че с тези следобедни полети, които са пуснали, ако пуснат и още един самолет, който вечерта да тръгва от София, да спи в Бургас и сутринта да се връща обратно нещата ще се получат много добре. Този този полет могат на места да го комбинират с варненския, а на места да го съчетават с пребазиране на машините от чартъра.
Също така смятам, че зимата, когато условията за шофиране са по-кофти авиовръзката между Бъргас и София не е по-малко важна от тази в активния летен сезон, тъй че линията има резон да бъде целогодишна, както беше и преди и то при по-високи цени.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот mashine1984 » 25 Дек 2017 18:14

europeandj написа:Аз пък от опит мога да кажа, че запълняемостта на тази линия в повечето случаи е била доста добра.
Аз лично съм шофьор и дори обичам да шофирам, но като се замисля, че трябва да търся място за паркиране в големите градове, да се набутвам в задръствания и да шофирам 3-4 часа по магистрала (скучно) и обикновено предпочитам самолета. Освен това нека не забравяме, че има много хора, които нямат автомобил или пък имат, но не могат/обичат/смеят да шофират на дълги разстояния.
По отношение на цената: При под 100лв цена за двупосочен билет мисля, че няма какво да коментираме, ако човек пътува сам.
Между София и Бургас в момента друга добра алтернатива освен личен автомобил няма. Нито влакът е бърз, нито автобусът е бърз или още повече комфортен, а и често лятото няма налични места от сега за след малко. Другото е, че за хора правещи прекачване в София самолетът е най-добрата възможност.
Лично аз смятам, че с тези следобедни полети, които са пуснали, ако пуснат и още един самолет, който вечерта да тръгва от София, да спи в Бургас и сутринта да се връща обратно нещата ще се получат много добре. Този този полет могат на места да го комбинират с варненския, а на места да го съчетават с пребазиране на машините от чартъра.
Също така смятам, че зимата, когато условията за шофиране са по-кофти авиовръзката между Бъргас и София не е по-малко важна от тази в активния летен сезон, тъй че линията има резон да бъде целогодишна, както беше и преди и то при по-високи цени.

+1000
mashine1984
супер спотър
 
Мнения: 1514
Регистриран на: 22 Яну 2015 19:45
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air-обединените авиокомпании

Мнениеот alex_2 » 25 Дек 2017 19:04

И аз се присъединявам към europeandj. Ако предлагат нормални връзки през София, може би поне наполовина ще си пълнят самолетите до Бургас, съответно другата половина или поне голяма част - с пътници, които летят директно. Аз съм летял (макар и лятото) до Бургас и с Е190, и с А320, а по-рано и с BAe 146-300, и са били на 99% пълни самолетите.
Но както от години сме се уверили, България Ер си следват някаква своя логика, която май само те си разбират.
А всъщност някой има ли идея например от Варна дали са доста хората, които летят през София? При всички случаи ако някой трябва да стигне до Виена например, ще му е по-евтино да лети с България Ер, ако си намери удобни часове, отколкото с австрийците, чиито директни полети започват от 250 евро
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта