Austrian Airlines Group

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 27 Апр 2019 07:18

alex_2 написа:Гледам, че при австрийците се намират двупосочни билети по 88 евро :D явно се готвят за сблъсъка с Lauda


Те ще си имат неприятности на своя home airport. В почти един и същ момент Laudamotion, LEVEL и W!zZ Air ще доведе до много ожесточена конкуренция.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот epetkov » 16 Май 2019 17:11

europeandj написа:
alex_2 написа:Гледам, че при австрийците се намират двупосочни билети по 88 евро :D явно се готвят за сблъсъка с Lauda


Те ще си имат неприятности на своя home airport. В почти един и същ момент Laudamotion, LEVEL и W!zZ Air ще доведе до много ожесточена конкуренция.


Austrian Airlines: На летището във Виена започна ценова война. https://www.avianews.com/world/2019/05/16/austrian_tickets_price_vienna/
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 19 Май 2019 11:26

Някой знае ли какво е станало с OS800 тази сутрин, виждам, че е анулиран (снощи OS799 е кацнал)? Самолетът OE-LDD (А319) според flightradar трябва да излети довечера от София с някакъв странен полетен номер OS1472.
Може би някакъв технически проблем?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот Rosen85 » 19 Май 2019 22:21

alex_2 написа:Някой знае ли какво е станало с OS800 тази сутрин, виждам, че е анулиран (снощи OS799 е кацнал)? Самолетът OE-LDD (А319) според flightradar трябва да излети довечера от София с някакъв странен полетен номер OS1472.
Може би някакъв технически проблем?

Възможно е. Все пак е излетял в 15:50 и е кацнал в 16:14.
Гледам и другите полети под номер OS1472 и всички са такива, които са анулирани и после са летели като OS1472.
Явно това си е номер на полета при тази авиокомпания, ако е имало някакъв проблем и т.н.
Rosen85
най-спотър
 
Мнения: 365
Регистриран на: 09 Ное 2015 02:55

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 20 Май 2019 17:44

Някой дали знае къде мога да проверя какви самолети са заложени в зимното разписание на Austrian? По-конкретно ме интересува в кои дни ще летят с А321, защото рядко го пускат между Виена и София, а се очертава да пътувам с тях и много ми се иска да нацеля такъв самолет, понеже знам, че е изключение. Единствено се сещам като вариант да цъкам поотделно всички полети за няколко месеца напред, което е доста бавно и досадно..

Иначе ако успея, в едната посока бих искал да летя и с Dash, защото ми се е случвало само веднъж преди доста години, още с Малев ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот mistoffelees » 20 Май 2019 22:14

alex_2 написа:Иначе ако успея, в едната посока бих искал да летя и с Dash, защото ми се е случвало само веднъж преди доста години, още с Малев ..


Dash-8 летят всеки ден по няколко пъти от Виена до Грац, Клагенфурт и Залцбург (не съм сигурен за Инсбрук, там летището е доста tricky). Ако не си бил в Залцбург, мога само да препоръчам - прекрасен град с много неща за гледане плюс два полета от по час с Dash :) И да не пропуснеш Hangar 7 като отидеш! Само побързай, защото през 2020 смятат да ги извадят от употреба и на тяхно място застъпят "Ембраер"-ите.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 24 Май 2019 16:47

Направи ми впечатление, че Austrian не летят до Рим - някой има ли представа от кога, съмнявам се преди да не са имали полети до там?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот amcho » 24 Май 2019 17:15

alex_2 написа:Направи ми впечатление, че Austrian не летят до Рим - някой има ли представа от кога, съмнявам се преди да не са имали полети до там?


Има доста силна конкуренция в Рим, особено от страна на лоу-кост а/к:

https://atwonline.com/airports-routes/austrian-airlines-close-vienna-rome-route

В момента летят цели 4: EW, OE, VY & W6.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 24 Май 2019 17:40

amcho написа:
alex_2 написа:Направи ми впечатление, че Austrian не летят до Рим - някой има ли представа от кога, съмнявам се преди да не са имали полети до там?


Има доста силна конкуренция в Рим, особено от страна на лоу-кост а/к:

https://atwonline.com/airports-routes/austrian-airlines-close-vienna-rome-route

В момента летят цели 4: EW, OE, VY & W6.


Ясно, значи не е от много скоро, тази статия е от около 3 години като че ли. Явно наистина лоу-кост компаниите са сериозна конкуренция, виждам, че и Алиталия не летят до Виена (предполагам и те по същата причина са спрели, съмнявам се никога да не е съществувала такава линия и при тях).
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 24 Май 2019 18:04

alex_2 написа:
amcho написа:
alex_2 написа:Направи ми впечатление, че Austrian не летят до Рим - някой има ли представа от кога, съмнявам се преди да не са имали полети до там?


Има доста силна конкуренция в Рим, особено от страна на лоу-кост а/к:

https://atwonline.com/airports-routes/austrian-airlines-close-vienna-rome-route

В момента летят цели 4: EW, OE, VY & W6.


Ясно, значи не е от много скоро, тази статия е от около 3 години като че ли. Явно наистина лоу-кост компаниите са сериозна конкуренция, виждам, че и Алиталия не летят до Виена (предполагам и те по същата причина са спрели, съмнявам се никога да не е съществувала такава линия и при тях).


Щом има Eurowings значи всичко е точно за Луфтханза груп. Вероятно защото лоу-коста е превзел линията се конкурират с тях именно с лоу-кост, който вероятно е направен с разписание удобно за обслужване на прекачващите пътници във Виена.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот mistoffelees » 27 Май 2019 22:26

europeandj написа:Щом има Eurowings значи всичко е точно за Луфтханза груп. Вероятно защото лоу-коста е превзел линията се конкурират с тях именно с лоу-кост, който вероятно е направен с разписание удобно за обслужване на прекачващите пътници във Виена.


Не си спомням да съм виждал Lufthansa Group да продават трансфери от/към Eurowings.

Но има и друго, групата полекичка си сегментира по-малко натоварените направления през само един или два от хъбовете. Мюнхен има своя брой полети към Рим (а и към цяла северна Италия, още откакто Air Dolomiti беше самостоятелна компания) и явно им стигат; за повечето пътници от Европа дали прекачването ще е във Виена, Мюнхен или Франкфурт е все тая (изключая личните предпочитания към летище).
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 28 Май 2019 11:52

mistoffelees написа:
europeandj написа:Щом има Eurowings значи всичко е точно за Луфтханза груп. Вероятно защото лоу-коста е превзел линията се конкурират с тях именно с лоу-кост, който вероятно е направен с разписание удобно за обслужване на прекачващите пътници във Виена.


Не си спомням да съм виждал Lufthansa Group да продават трансфери от/към Eurowings.

Но има и друго, групата полекичка си сегментира по-малко натоварените направления през само един или два от хъбовете. Мюнхен има своя брой полети към Рим (а и към цяла северна Италия, още откакто Air Dolomiti беше самостоятелна компания) и явно им стигат; за повечето пътници от Европа дали прекачването ще е във Виена, Мюнхен или Франкфурт е все тая (изключая личните предпочитания към летище).


Продават, продават... Продават даже и кодшер със SunExpress Germany например по линията Франкфурт - Валенсия. Изглежда ми като да не държат на брандовете. Някой ден и Аустриан и Суисс може да ги подменят с Eurowings каквото ще се случи съвсем скоро с Брюкселските авиолинии
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 28 Май 2019 13:36

europeandj написа: Изглежда ми като да не държат на брандовете. Някой ден и Аустриан и Суисс може да ги подменят с Eurowings каквото ще се случи съвсем скоро с Брюкселските авиолинии


Brussels Airlines не мисля че е кой знае колко утвърден бранд, но Austrian и Swiss се надявам, че не биха ги затрили. Със Swiss не съм запознат като цяло, никога не съм летял с тях, но Austrian определено си е бранд на реномиран национален превозвач. Доста често хората не знаят, че реално се притежава от Луфтханза
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот europeandj » 28 Май 2019 13:46

alex_2 написа:
europeandj написа: Изглежда ми като да не държат на брандовете. Някой ден и Аустриан и Суисс може да ги подменят с Eurowings каквото ще се случи съвсем скоро с Брюкселските авиолинии


Brussels Airlines не мисля че е кой знае колко утвърден бранд, но Austrian и Swiss се надявам, че не биха ги затрили. Със Swiss не съм запознат като цяло, никога не съм летял с тях, но Austrian определено си е бранд на реномиран национален превозвач. Доста често хората не знаят, че реално се притежава от Луфтханза


То много и не личи, че са част от Луфтханза. Дори на много летища използват различни наземни оператори и дори терминали, което за мен е супер странно, защото нали уж Star Alliance бяха подели инициатива "SA under one roof", с което целяха да пратят всички авиокомпании на едно и също място на всяко летище ама примери има, в които нещата не са така. Например на CDG целия SA почти са на стария Т1, а австрийците са на Т2D. В Мадрид пък Авианка заради партньорството си с Иберия са на т.нар. Терминал на Oneworld - T4/T4s

Относно бранда брюкселските авиолинии може да не са много стар бранд, но изглежда като да се утвърдиха последните години... На мен лично не ми харесва тази консолидация на пазара. Ще стане като в САЩ - скъпи цени, макар при по-високо качество на услугата.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Austrian Airlines Group

Мнениеот alex_2 » 28 Май 2019 14:48

А кога се очаква Eurowings да "погълне" Brussels Airlines? Т.е. кога най-късно ще имаме шанса да летим с тях?
Извинявам се, че задавам въпроса в темата за Austrian, но понеже го засегнахме малко по-горе
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

ПредишнаСледваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron