Закупуване на скенери

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

радиолюбителите

Мнениеот IvanFL » 01 Юли 2006 20:13

harrier написа:По въпроса за сдружението си има отделен форум, където е обяснено как може човек да стане член. Скоро предстои общо събрание, така че идеята на Наско може да се обсъди там, защото УС има поставени цели, свързани с популяризирането и улесняването на спотинга и е въпрос на време те да се реализират.
Иначе се радвам на ентусиазма, смятам че той е основна част от методите за разрешаването на проблемите, свързани със спотинга :wink:


Ако направиш контакт с радиолюбителската федерация, със сигурност могат да ти помогнат. те слагат рипитерите на интернет по същия начин.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот Iliyan » 03 Юли 2006 20:43

Аз не съм сигурен че ще стана слен на сдружението ви, но съм в състояние да спонсорирам два - три скенера ако има желаещи да осигурят останалото.

Можем да почнем със Варна - С.Николов, изпрати ми лично съобщение със адрес на които да ти пратя скенера.

За другите градове, ако има желаещи, процедурата е същата.

Може би трябва да сложа условие - човека на когото ще пратя скенер трябва да е член на BGSpotter.net и трябва да е бил такъв за известно време...
- Знаеш ли за какво служат плешките? - попита той.
- Това е доказан факт, общо знание - отговори тя - това са местата където са били твоите криле, и точно там те ще порастнат отново...
Аватар
Iliyan
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Юни 2006 01:23
Местоположение: Johannesburg, South Africa

Мнениеот Stoyan » 06 Юли 2006 12:03

Както съм се запътил може и аз да имам скоро скенер, стига "спедиторската фирма" да се навие да го достави! :lol: :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Erik011 » 28 Авг 2006 16:15

Ne znam dali oshte e interesno, no ima dosta po-efteni skeneri ot naprimer Germania, kato UBC30XLT ot http://www.thiecom.de/shop1/index.html? ... rcat_.html za 59EUR....
Erik011
спотър
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Юни 2005 12:51
Местоположение: Sopot BG / Stockholm SWE

Мнениеот harrier » 28 Авг 2006 17:26

Аз съм доставял скенери от Германия два пъти - и двата от тази марка и за толкова пари. По-евтин понякога се намира ветеранът Maycom AR108.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот SPEED_BIRD » 29 Авг 2006 00:19

Антени "доставяш" ли ? :roll:
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот harrier » 29 Авг 2006 00:57

Всичко доставям :wink: Виж си ЛС.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Erik011 » 29 Авг 2006 11:12

AR108 spored mene ne e tolkova dobar skener, nai veche zashtoto mnogo strada ot smushtenia, i kato spira na edin kanal prekusva v sredata na predavaneto i produlzhava da skenira....
Erik011
спотър
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Юни 2005 12:51
Местоположение: Sopot BG / Stockholm SWE

Мнениеот harrier » 29 Авг 2006 11:33

Няма ли delay-функция?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Erik011 » 31 Авг 2006 15:22

harrier написа:Няма ли delay-функция?


Tochno tova e problemut.... Ima edin vid delay-funktsia, obache ne e kato na drugite skeneri. Tozi radio prosto pochaka 2-3 sekundi ot nachaloto ot predavaneto. Normalnoto nali e da pochaka sled kato "squelcha" zatvori.
Taka che samo izpolsvam moi AR108 kato iskam da monitoriram edna opredelena chestota (i taka vsushnost izgubi do niakude tselta si kato skener :? )
Erik011
спотър
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Юни 2005 12:51
Местоположение: Sopot BG / Stockholm SWE

Re: Закупуване на скенери

Мнениеот lozzi » 21 Апр 2010 13:27

Здравейте,

Имам един въпрос към вас относно покупката на скенер.
Трябва ми нещо, което да е преносимо, да работи и на външно захранване и да е на приемлива цена.
Искам да си го нося напред-назад да си слушам и като се прибера, да го вързвам към външна антена.
Обяснете ми, моля, и каква е възможността скенер да се сложи в кола и към каква анттена да се свърже, че да приема добре.

Гореспоменатият Униден UBC30XLT няма опция за външно захранване май, но пък цената му е добра.
Какво бихте могли да ми препоръчате и от къде да купя?

Поздрави.
Изображение
lozzi
спотър
 
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Сеп 2008 17:36

Re: Закупуване на скенери

Мнениеот SHMITZA_BG » 21 Апр 2010 21:20

Здравей!Униденчето е супер.Аз имам такова и все още се колебая дали да не го пордам и да го сменя с по-висок клас( с по-вече честоти) отново Униден.Става за разнасяне и с акумулаторни батерии работи на 6.За да се хваща всичко ако не си близо до летището можеш да погледнеш каква антена съм сглобил по надолу в темата.Поздрави Shmitza! :wink:
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: Закупуване на скенери

Мнениеот ATC man » 09 Апр 2011 21:31

Здравейте,

Първо да се извиня,ако поствам в грешна тема и това,за което ще ви попитам е лично за мен.

Решил съм да си купувам скенер,но незнам какъв да е,защото съм малко далеко от тези технологии.Спрял съм се на два модела- Uniden Bearcat UBC 30 XLT,Uniden Bearcat UBC 72 XLT,но тъй като 30 е малко стар модел повече клоня към 72,също и 69.Стига да има 8.33kHz freq. step. и да е със захранващ кабел.Ако смятате,че има други,които са по-добри-предложете.
Надявам се да ми помогнете в избора.

Предварително ви благодаря.
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Закупуване на скенери

Мнениеот SHMITZA_BG » 10 Апр 2011 12:34

Здравейте,

Първо да се извиня,ако поствам в грешна тема и това,за което ще ви попитам е лично за мен.

Решил съм да си купувам скенер,но незнам какъв да е,защото съм малко далеко от тези технологии.Спрял съм се на два модела- Uniden Bearcat UBC 30 XLT,Uniden Bearcat UBC 72 XLT,но тъй като 30 е малко стар модел повече клоня към 72,също и 69.Стига да има 8.33kHz freq. step. и да е със захранващ кабел.Ако смятате,че има други,които са по-добри-предложете.
Надявам се да ми помогнете в избора.


Здравей!Първо се откажи от варианта Uniden-69XLT,ако ще закупуваш за сканиране на аирбанда,тъй като при него този банд липсва.Избора между 30XLT и 72XLT e труден,зависи какво ще предпочетеш.Имал съм и двата модела(в момента съм със 72-ката) и не мога да кажа че са лоши по никакъв начин за аирбанда,бих добавил само че и двата са на добра цена.Ще напиша малко плюсове и минуси на двата модела ти прецени кой ще вземеш.72-ката МИНУСИ:
-по обемист(голям размер)
-аирбанда е ограничен по стъпка
ПЛЮСОВЕ:
-външно захранване
-по-лесно меню за работа и по-вече бутони
-може да работи със обикновенни и презареждащи се батерии(става с превключване на едно копче)
-захранва се от две батерии
30-ката МИНУСИ:
-по кофти меню
-по-малко бутони
-захранва се от три батерии
-няма външно захранване
ПЛЮСОВЕ:
-по компактен размер
-има всички стъпки за аирбанда(включително и 8,33khz)

Надявам се да съм ти помогнал в избора поне малко,ако те интересува нещо по-вече намери ме по скайпа,ще помагам с каквото мога.ПОЗДРАВИ!!!
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: Закупуване на скенери

Мнениеот ATC man » 10 Апр 2011 14:48

Първо ти благодаря за уточнението.
Аз не държа да бъде малко скенерче-компактно,ами да мога да слушам РП-тата и пилотите...,а доколкото знам стъпка 8.33 трябва да я има.По-добърият вариант за мен е 72,защото има и външно захранване(вкл. си го в контакта и готово).
Като казваш,че аирбанда е ограничен по стъпка,какво точно имаш впредвид и с 72-ката си слушаш без проблем,нали(като изключим особеностите за това-да няма сгради около тебе... и т.н.).

Поздрави
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта