Upload на снимки

Upload на снимки

Мнениеот Toni » 14 Юли 2005 23:01

Моля, спотърите, които качват снимки правени с цифрови фотоапарати да разгелдат темата за обработка на снимките http://www.bgspotters.net/forum/viewtopic.php?t=79 . В последно време има множество снимки, които са с лошо качество и се вижда, че не са минали през обработка. Не е необходимо да слагате снимки с размер 1024х768. Ако качеството е лошо, по-малкият размер помага, например 800х600.
Цифров апарат не означава, че няма нужда да пипнете това онова по картинките, които сте правили.
Последна промяна Toni на 23 Сеп 2006 13:12, променена общо 3 пъти
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Toni » 17 Юли 2005 11:13

Тук искам да спомена още няколко проблема:

- отрязни носове и опашки
- крив хоризонт :!:

Моля добре да оглеждате снимките преди да ги пращате на сайта за одобряване.

Ако не сте сигурни в точния модел или производител на машината, достатъчно е в гуугъл да напишете регистрацията или част от известните данни.

Пимери:
P-3C-> Lockheed P-3C Orion
UH-60 -> Sikorsky UH-60 Black Hawk
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Toni » 23 Сеп 2006 13:12

С риск да стана отегчителен, отново искам да обърна внимание на всички, че снимките трябва да се обработват. Знам, че не всички имате Фотошоп и че той не е най-лесната програма за работа. Въпреки това всички качващи снимки на сайта трябва да отделят време за подобраване на качаството на своите творби.

В последно време се забелязва тревожна тенденция. 90% от кардите са без каквато й да била обработка, да не говорим за крив хоризонт и "електронни" цветове.

Препоръчвам на всички работещи под Windows, да си изтеглят следната програмка и да се опитат да работят с нея. http://irfanview.net/ - тя притежава всички основни фунции необходим за основните корекции на снимковия материал.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот OGI » 08 Окт 2006 00:07

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 00:34, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот OGI » 08 Окт 2006 00:10

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 00:35, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот Chavdar » 08 Окт 2006 12:28

На мен пък много ми харесва. :wink:
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот mitkobiker » 08 Окт 2006 14:33

Chavdar написа:На мен пък много ми харесва. :wink:


OGI, заформяме ти фен-клуб :-D
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот OGI » 08 Окт 2006 18:09

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 00:35, променена общо 2 пъти
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот Big G » 20 Апр 2007 05:05

Здравейте!
Макар че повече от година следя сайта, съвсем скоро се престраших да се регистрирам. И като новобранец е редно да започна с въпроси за които не съм срещнал коментар
1. Възможно ли е да се ограничи по някакъв начин ъплоудването на снимки от които не може да се научи нищо ново за да не се товари излишно базата? Напр. самолетите на BG air които вече са снимани достатачно.
2. Има ли възможност базата да прави някакъв check дали една и съща снимка не е ъплоудвана повече от един път. Бях срещал по-рано когато не бях регистриран, но съвсем скоро отново видях такава снимка под 2 различни номера т.е. 2 пъти качена.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Мнениеот harrier » 20 Апр 2007 11:45

big G,

радвам се че си от тези потребители, на които тези неща им правят впечатление. Вече месеци наред се чудя как да втълпя на няколко хора тук, че е важно какво се качва и как е изпълнен кадъра, а не колко снимки се качват. За мен е безумие човек да си ъплоудва всичките кадри и то по няколко снимки от един и същ самолет в един и същ ден заснет. Просто тези снимки не показват нищо, когато са 4-5 на брой. Затова сме почнали и да режем - не повече от 2 снимки на машина от един автор от един и същи ден или най-много 3 ако самолетът е необичаен за това летище или ако се наблюдава някакво интересно явление (мъгла, аварийно кацане и тн.).

Как да го ограничим? Замисляме регистрацията в новата версия на сайта да дава права за определен брой снимки на седмица. Да си призная обаче, не сме го обмислили съвсем. От друга страна въпросът не е колко се качва, а какво се качва. Критериите за снимките на често срещани машини (на ФБ например или самолетите на AF, LH, BA, заснети в София) са значително по-високи от останалите.

Очакваме идеи и разчитаме на самоконтрол. :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот BOOMER » 09 Юли 2007 13:33

Purvo da se izvinq za latinicata, ne namerih KREDOR :oops:
Predi okolo mesec se opitah da ka4a snimka na CFM56 na B738 na Eurocypria i predi 2-3 dni polu4ih mail, 4e snimkata mi ne e odobrena poradi nevqrna informaciq i neobrabotka. Za vtoroto e taka, no podoziram za purvoto ste se oburkali zaradi airliners.net. Samoletyt na koito letqh e s registraciq 5B-DBX (beliq vertikalen stabilizator na Eurocypria). Vchera hodih do LCLK i pak go vidqh, taka 4e ako go vidite s registraciq: C-GDBX , tq ve4e ne e aktualna.
Pozdravi!
Изображение

It is extremely important that crews understand that a decision to reject a take off is not made because the airplane can stop. A decision to reject a take off is made because the airplane will not fly!!!
Аватар
BOOMER
по-спотър
 
Мнения: 151
Регистриран на: 23 Ное 2005 01:15

Мнениеот Toni » 09 Юли 2007 14:35

Не оспорваме регистрацията, а попълването на полетата - има точно определена схема за изписване на летищата например [София (SOF/LBSF)]
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Big G » 12 Юли 2007 13:20

Реших ,че тук е мястото, където искам да взема отношение по въпроса за"Буревестниците". И по-конкретно за снимките от шоуто. Струва ми се 76 снимки са твърде множко. Ако можеха да се селектират по някакъв начин, може би с 1/3 от тях щеше да се види същото, защото много от тях се повтарят по някакъв начин. Дори има фрапиращи случаи. Осъзнавам, че скриинърите нямат основание да спират снимки, които са качествени, но... Продължавам да поддържам тезата си, че няма смисъл да товарим базата с едни и същи самолети. За мен лично по-важно е да видя интересно направена снимка (напр.:Oги) или интересен самолет (като тип, регистрация или авиокомпания), който не се среща всеки ден. В този смисъл съм съгласен да се публикува снимка с по-лошо качество, но първа за сайта ни, вместо 59-тата снимка на LZ-BOR, примерно.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Мнениеот HORNISE » 12 Юли 2007 14:19

Въпроса за качеството е обсъждан доста пъти. Моето мнение като скрийнър по този въпрос е безкомпромисно - сайта трябва да се развива качествено, снимки с незадоволително качество, независимо от съдържанието не трябва да се пускат.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 12 Юли 2007 15:29

С Буревестниците въпросът е по-деликатен. Първо те идват за едва втори път, т.е. са нещо изключително рядко за България. Второ, ако си забелязал доста хора пуснаха снимки веднага след шоуто, а Оги, чийто снимки от събитието според мен са изключително силни, пусна своите 20-30 кадъра накрая.

Е как да се селектират? Ние нямаме влияние върху това кой кога си качва снимките. На Оги му върнахме 2-3 кадъра за повторение. На другите автори връщахме предимно за качество, композиция и тн.

Като цяло аз съм толерантен към интересните посетители по нашите летища и съм нетолерантен към качването на 3-4 снимки на LZ-BOV примерно снимани в един и същи ден от едно и също място. Затова в таква случаи от 4 пускаме 1 или най-много 2 кадъра.

И на мен ми се ще сайтът да се развива като сайт за качествена фотография, но как да обясниме на хората, че не може снимката от апарата да се качва направо на сайта само след ресайз. :?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Следваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта