Изисквания към снимките

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Мнениеот Han Solo » 25 Яну 2007 20:30

slice написа:аз съм твърдо против: камиончета и автомобили, храна, сгради темподобни
Е то зависи за какво планирате да бъде страницата - дали да е за авиацията във всичките и аспекти, или за чиста авиофотография... но примерно във форума да се коментира разширението на летищата, техническите аспекти и други неща от този тип и да няма техни снимки ми се вижда странно
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 25 Яну 2007 21:57

Щом ще се коментират във форума какъв е проблема и снимките да бъдат във форума?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Han Solo » 25 Яну 2007 22:11

harrier написа:Щом ще се коментират във форума какъв е проблема и снимките да бъдат във форума?
Хъм, и да зависят от външни страници които могат да променят политиката си всеки момент и материалите да останат изведнъж неилюстрирани? не мерси, аз вече веднъж правих подобни гимнастики докато не работеше галерията на форума на Криле, не ми се занимава отново.... Между другото ако си спомняте по едно време я бяха пуснали цялата за изтегляне във вид на доста голям архив.... :wink:
в такъв случай е добре да се използва енджина който ползват Бойна Слава - там може към мнение директно да се атачва файл от компа на юзъра
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 25 Яну 2007 22:17

Това с добавянето на снимки към мнението може да се направи. Мисля, че Тони като администратор, би се заел да проучи как става номера.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Svetli Georgiev » 28 Яну 2007 13:19

harrier, един конкретен въпрос-Ще бъдат ли изчистени всички снимки, които по един или друг начин не отговарят на новите изисквания?

P.S. Осъзнавам, че повечето от моите снимки трябва да бъдат изчистени и съм напълно за една галерия с по-качествени снимки.

Приятен ден
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот harrier » 28 Яну 2007 13:22

Старите снимки си остават. Никога не е стоял въпроса да бъдат махани, защото те представляват част от развитието на сайта през последните 3 години. :wink:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот onufrii » 05 Фев 2007 12:47

Ако ще се спре качването на снимки на самолетообслужваща техника, тогава каква е логиката да остават други, за мен лично доста по-безсмислени и отвлечени въпроси като храната в дадена авиокомпания, или изглед от даден терминал. Странно и учудващо за мен е, че подобни кадри с пластмасова чинийка или редичка столове са доста популярни и понякога по-посещавани от хубави снимки на самолети, каквато е май основната тема на галерията.
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот HORNISE » 05 Фев 2007 12:58

Моето отношение към манджите е добре известно - не считам че имат каквото и да било място на сайта. Обслужващата техника е интересна, но мисля че трябва да се слага във форума. Терминалите - може да ги има, ама да не се прекалява с количеството.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот OGI » 05 Фев 2007 13:31

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 00:53, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот onufrii » 05 Фев 2007 14:30

А терминали защо? Ако изключим панорамен изглед, каквито няма много на сайта, повечето представляват снимка на стена/прозорец/стол!
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот HORNISE » 05 Фев 2007 15:05

Писал съм терминали - не части от тях. Панорама на сградата имам предвид. Отделните стени не ме вълнуват.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот IDOL » 05 Фев 2007 15:29

Нещата в голяма степен зависят от намеренията на създателите на сайт-а. Всички ние се възползваме на готово от техните усилия по поддръжката му.

На мен лично ми се иска да се обхваща изцяло авиационният бизнес и съм "за" да има снимки на всичко, което има отношение към него. И терминали и "птичи" погледи към летищни комплекси и самолетообслужваща техника. Разбира се добре е нещата да бъдат разграничени в отделни основни секции и всеки да разглежда каквото му е интересно. Ако трябва нека да има и секция Разни и в нея, който иска да може дори и на кетеринга на различните авиокомпании да слага снимки (примерът е от коментарите по-горе). По този начин може да се прецени например колко изостават БГ Еър от Емирейтс в това отношение.

Според мен излишна информация няма. Колкото е повече тя, толкова по-цялостна представа за авиационната индустрия се създава. А сайт-ът малко или много има и образователна роля за мнозина от нас.
Welcome to Plovdiv International! New Terminal - New Beginning.
Аватар
IDOL
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 16 Фев 2006 23:05
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Делян » 05 Фев 2007 19:08

на мен са ми интересни всякакви снимки свързани с авиацията: терминали, сгради, цистерни, писти, инфраструктура, снимки на салони и разбира се самите самолети, но в крайна сметка вие си решавате!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Апостол » 08 Фев 2007 00:51

Подкрепям и двете горни мнения,както и по-рано съм го правил,да живее липсата на табута :)
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот Toni » 12 Фев 2007 19:54

Отново сигнализирам за размера на файловете, които качвате. Напоследък отново зачестяват размери от порядъка на 500-800КБ за снимки не по-голями от 1024 точки по дългата страна.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron