:))))))))

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Мнениеот slice » 26 Окт 2007 10:31

Toni написа:Slice-e, възможно е! Какво лошо има в това да се плати нещо, на някой, на когото това у е професията. Аз не претендирам, че разбирам от всичко и че във всичко съм добър.


няма нищо лошо разбира се и когато са налични и средства за това е задължително да се направи... въпросът е съвсем друг и ти не ме разбра... Не е нормално да си плащаш и нещата да бавят толкова. За това време, за което вие все говорите за тоя скрипт, се правят много по-сложни и големи сайтове!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот SPEED_BIRD » 26 Окт 2007 10:39

Не си плащате на когото трябва. Професионалист ще ти напише въпросния скрипт за около месец. Казвам го като програмист със 10 вече годишен стаж. Ако бяхте казали на време можех да помогна по въпроса.
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот Toni » 26 Окт 2007 10:46

Добре, ако ви кажа, че парите ще дойдат другата седмица, ще се успокоите ли? От няколко месеца си чакаме финансирането... сега разбрахте ли къде е проблемът.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот SPEED_BIRD » 26 Окт 2007 11:30

Още едно направление по което можем да помогнем. Аз миналата година ако не се лъжа платих хостинга на bgspotters за 1-2 месеца. Може да го направя и тази година ако само си направите труда да пуснете една тема по въпроса. :wink:
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот slice » 26 Окт 2007 11:32

SPEED_BIRD написа:Още едно направление по което можем да помогнем. Аз миналата година ако не се лъжа платих хостинга на bgspotters за 1-2 месеца. Може да го направя и тази година ако само си направите труда да пуснете една тема по въпроса. :wink:


това не беше ли свързано с членския ти внос в БАС?
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 26 Окт 2007 11:33

Хостингът е платен. Не ми се говори по тази тема защото там имахме супер главоболия, но вече сме се оправили.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот SPEED_BIRD » 26 Окт 2007 12:43

slice написа:
SPEED_BIRD написа:Още едно направление по което можем да помогнем. Аз миналата година ако не се лъжа платих хостинга на bgspotters за 1-2 месеца. Може да го направя и тази година ако само си направите труда да пуснете една тема по въпроса. :wink:


това не беше ли свързано с членския ти внос в БАС?


Да, верно че така беше. Но тъй или иначе идеята е, че можем да помагаме и финансово ако се наложи.
ATC на живо от Бургас, България:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?ty ... al-eu#lbbg
Аватар
SPEED_BIRD
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 04 Май 2004 10:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот HORNISE » 26 Окт 2007 13:47

Тука е едно от разграниченията... БАС не е равно на БГспотърс...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот M@x » 26 Окт 2007 22:58

Здравейте приятели.
От 3 години редовно посещавам сайта и от почти толкова се занимавам в свободното си време със спотинг. Идеята на сайта е отлична но целите му са неясни поне за мен. Защо ? Липсва развитие на сайта. Спотърите сме си все същите муцуни и на много от нас все още хората гледат странно. Потребителите на сайта също, тук таме се закачат по няколко нови човека, но бързо се разочероват след като им откажат ъплоада на снимки. Общо взето всички спотъри можем да се съберем на една неголяма маса в някоя кръчма.

С дни не се качват нови снимки!
Със седмици си стоят старите новини !
Във фоума има по няколко нови мнения на ден !

Да си поговорим за снимките. В сайта влизат както добри фотографи като Оги и др. така и пълни аматьори като мен самия. Аз също съм привърженик на идеята да се качват само качесвени снимки със добро качество, но повечето хора не могат да си го позволят. Както бе споменато не всеки има финансови възможности да си купи добра фото техника. Но добри снимки могат да се правят и с фотоапарат за 200-300лв. Повечето потребиели не са запознати толкова с фотографията. Трябва да се работи повече в тази насока.
Нека да се направи една секция за фотография с няколко статии с по подробни обяснения за различните похвати на снимане обработка и тн... Повечето потребители не са запознати толкова добе с фотошоп и продобните графични редактори. Има няколко доста добри фотографи сред нас, които биха могли да споделя своя опит в няколко страници което не би отнело чак толкова време.

Да си поговорим за новините. Влезте в главната страница и вижде през колко седмици се пишат нови новини. Правилно е да се каже превеждат новини. Знам, че повечето от екипа са заети хора и не могат да огреят навсякъде, но това си е абсурдно. Секцията новини си е изоставена от много време. За сметка на това секцията авиационни новини във форума си е доста активна?! Какъв е проблема да се копират и пействат новините от там ако няма време да се превеждат от авиационните сайтове ?

За мен сайта е спрял да се развива. От доста време се тъпче на едно и също място. Или поне така изглежда...

Ако имате нужда от помощ пишете. Разбрани хора сме повечето на драго сърце ще помогнем с работата по сайта или финансово. Само женалие да има ще се намерят начини.

Дано не съм ви отегчил много с горните редове на заспалите четейки лека нощ.


:D
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот mitkobiker » 28 Окт 2007 15:34

Здравейте приятели,
Искам да обърна внимание, че всички ние сме потребители на УСЛУГА, за която не заплащаме!
Абсолютно трябва да се отчита (и уважава) факта, че хората, които са създали и поддържат този сайт имат и други професионални и лични ангажименти и до много голяма степен, това което имаме до тук е дело на добра воля и е отвъд всякаква комерсиалност.
Друг е въпроса, че нашето участие и дейност тук до много голяма степен оправдават съществуването и допринасят за развитието на BGspotters.
Успех на всички!
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот Airfan » 28 Окт 2007 23:14

На мен ми мирише на революция и в този форум... да не е вирусно?

И двата полюса са прави, от една страна "пичовете" с големите "пишки" искат сайта да е на едно ниво, близко до това на а.нет и джет.нет и т.н., от друга страна, аматьори като мен или пълни лаици, като някои други, но запалени от идеята и забележете, авиофенове нетърсещи поле за изява се кефеим/кефехме на този сайт, тъй като си пускаме/пускахме фенските снимки... нещата се промениха и ще се променят. Хубаво е отговорните лица да вземат някакво решение и да излезнат с единно становище.

Поздрави и успех в начинанието ви!
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
Моите снимки в jetphotos.net
Аватар
Airfan
най-спотър
 
Мнения: 280
Регистриран на: 23 Дек 2003 23:31
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Toni » 29 Окт 2007 00:40

Айде сега...какви са тези думи за преврат. Няма такъв филм!

Има хора, които смята, че нещата са се закучили, имат очаквания, които не се покриват и дискутираме по темата. Нищо екстремно не се е случило.

Както винаги до сега, така и в тази ситуация, ще намерим златната среда.

В тази тема виждам мнения и от двете крайности. Не мисля, че крайните позиции са нещо положително. Призовавам всички да дадат нещо от себе си на света и да не забравят от къде сме търгнали. Всеки може да бъде полезен със съвети, предаване на опит, информация и творчески идеи.

Всички ние сме се обединили около страстта спотинг. Също така, всеки от нас вижда нещата от своята камбанария. Призовавам ви за толерантност и търпение. Ние с Емо искаме максимално бързо да успеем да подготвим и пуснем дълго чаканата нова версия на сайта. В това време всеки от вас би могъл да помага с нещо, което смята, че му е по силите. Например с новите. В темата за новите, можете да слагате готовия текст на дадена новина, която ние направо да сложим на сайата. Въпросът е не да дадете копиран текст, а нещо, което да пасва максимално на сайта.

За снимките: в една друга тема, която отчасти дублира тази, предложих на Оги, да се опита да обясни и даде практически съвети и идеи, да помогне на другите спотъри да повишат качеството на снимките си.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот OGI » 29 Окт 2007 00:46

:wink:
Последна промяна OGI на 21 Мар 2010 01:07, променена общо 1 път
OGI
най-спотър
 
Мнения: 477
Регистриран на: 15 Сеп 2006 12:22

Мнениеот Toni » 29 Окт 2007 02:04

Няма да се нагърбвам със задачата да сближамвам двата полюса, мисля, че изминалите избори нещо са ви поизнервили. Всеки може сам да реши за себе си какво да прави, да бъде обиден, сърдит, "да си бие кашика" или да си преглътне егото и да помогне. Тук не визирам Оги, а всички.

Отново ще повдигана въпроса за толерантността. Защо трябва да се хапете и обиждате на малки и големи апарати. Това ли е най-важното?

Темата тръгна от сайта, а вие го докарахте до някакъв безумен спор с обидени и сърдити. Темата тръгна като критика към Емо и мен, а сега вие се парвите на интересни...не ги разбирам тези работи....

Най-лесно е всеки да си хване пътя и да разрушим обществото, което сме създали. Аз винаги съм казвал, че на мен ми е много лесно. Имам си собствен сайт, който е на standby (sofia-airport.net), и във всеки един момент мога да зарежа бгспоттерс и да си се занимавам само моите си неща. Ще си качвам, снимки, карти, видео... НО ТОВА ЛИ Е ИДЕЯТА?!?

В този ред на мисли искам да ви попитам: е ли най-важното дали имаме нова версия на сайта? Толкова ли е страшно, че се бави на моменти скрийнинга на снимките? Голям проблем ли е, че на моменти не пишем новини? Според мен, това са важни неща и по тях трябва да се работи, очакваме подкрепа от всички. Да, бгспоттерс има "собственици", но този сайт е на всички, които го посещават. Той няма да съществува, ако ни няма всички нас.

Надявам се всички, които емоционално пишат по тази тема, също толкова емоционално да се замислят, с какво и как точно могат да помогнат на общото ни занимание.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот HORNISE » 29 Окт 2007 10:49

Не става диалог така Василев. Според теб няма проблем. Според мен има и то много. Всички неща дето питаш - сам си изброил проблемите. Това че казваш - който иска да помага... Оф, няма да пиша, не е за тука. Но не стават така нещата, ще запазя мълчание тук. Има нужда от сериозни разговори за сайта, но не им е тук мястото...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron