Canon 40D - Error 99??

Canon 40D - Error 99??

Мнениеот tu-134 » 07 Ное 2008 01:26

Днеска почнах да снимам и изведнъж след около 30 снимки апарата спря да снима и ми показа тази грешка:

Error 99 - Shooting is not possible. Turn the power switch to OFF and ON again or re-install battery.

Включвах, изключвах, батерии сменях, обективи сменях, карти сменях, почистих всичко но пак ми го дава. Един приятел ми каза да извада всичко и после да го оставя апарата така 20 минути и пак да пробвам да снимам без карта. Пак ми дава грешка. Пък и с карта пак ми дава.

Апарата го имам по малко от 5 месеца, стъклата също са нови. Винаги съм го държал в чантата, не съм го изпускал, не съм го мокрил а самите обективи съм ги сменял сигурно по малко от 25 пъти понеже обикновенно оставям големия да стои на апарата.

В гугъл пише да го връщам на Канон но не искам сега понеже незнам колко време ще се бавят с него а ми трябва на 20-ти Ноември и в Декември пак като се връщам до БГ. На друг случило ли се е това?
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Canon 40D - Error 99??

Мнениеот IvanFL » 07 Ное 2008 02:46

tu-134 написа:Днеска почнах да снимам и изведнъж след около 30 снимки апарата спря да снима и ми показа тази грешка:

Error 99 - Shooting is not possible. Turn the power switch to OFF and ON again or re-install battery.

Включвах, изключвах, батерии сменях, обективи сменях, карти сменях, почистих всичко но пак ми го дава. Един приятел ми каза да извада всичко и после да го оставя апарата така 20 минути и пак да пробвам да снимам без карта. Пак ми дава грешка. Пък и с карта пак ми дава.

Апарата го имам по малко от 5 месеца, стъклата също са нови. Винаги съм го държал в чантата, не съм го изпускал, не съм го мокрил а самите обективи съм ги сменял сигурно по малко от 25 пъти понеже обикновенно оставям големия да стои на апарата.

В гугъл пише да го връщам на Канон но не искам сега понеже незнам колко време ще се бавят с него а ми трябва на 20-ти Ноември и в Декември пак като се връщам до БГ. На друг случило ли се е това?


Pitaj vav foruma na dpreview:

http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1019
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот Toni » 07 Ное 2008 09:29

Firmware update! И както каза IvanFL, виж какво пише на dpreview.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот tu-134 » 07 Ное 2008 09:50

Така, порових се още из dpreview и гугъл и опитах всичко кадето прочетох. Без резултат. Firmware на апарата е най новия 1.0.8

Просто е абсолютна тухла в момента :x
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Мнениеот HORNISE » 07 Ное 2008 10:33

Крайно неприятно. Не ми се е случвало до момента. Обади се на тези с гаранцията и питай какво и кога могат да направят, вруго не ми идва на акъла...
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот tu-134 » 28 Ное 2008 21:09

Та в края на краищата пратих апарата на Канон и те ми го оправиха безплатно, онзи ден го получих. Трябвало да сменят shuttera :?
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Мнениеот an24 » 29 Ное 2008 03:13

Какви ли не интересни неща стават по Коледа...
Така например моя апарат дойде без гаранционна карта и карта за регистрация. Някой беше отворил пакета с документите, извадил именно и точно гаранционната карта, залепил го обратно и го върнал в кутията. Усъмних се да не са ми дали употребяван апарат! Обаче след много щателна проверка установих, че тялото и всички аксесоари са във фабричен вид и изобщо не са разопаковани, всичко има вид на доставено право от завода с изключение на тези липсващи документи.
Така и не можах да разбера каква беше тази работа...
an24
спотър
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Май 2008 00:57

Мнениеот Делян » 30 Ное 2008 03:01

an24 написа:Какви ли не интересни неща стават по Коледа...
Така например моя апарат дойде без гаранционна карта и карта за регистрация. Някой беше отворил пакета с документите, извадил именно и точно гаранционната карта, залепил го обратно и го върнал в кутията. Усъмних се да не са ми дали употребяван апарат! Обаче след много щателна проверка установих, че тялото и всички аксесоари са във фабричен вид и изобщо не са разопаковани, всичко има вид на доставено право от завода с изключение на тези липсващи документи.
Така и не можах да разбера каква беше тази работа...

кажи от къде си го поръчал и веднага ще ти кажа що за стока са!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот an24 » 01 Дек 2008 00:01

От newegg.com . Интересен пропуск (ако е било пропуск наистина) беше и че бяха забравили да сложат и фактура в пакета, макар че това е без значение - има я онлайн и просто я разпечатах.

После звънях в Никон, оттам казаха че ще признаят гаранцията ако имам валидна фактура и регистрирам апарата, както и направих.
Супер странна история...
an24
спотър
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Май 2008 00:57

Мнениеот Делян » 01 Дек 2008 14:20

www.Newegg.com е много добър магазин! Не си сгрешил като си поръчал от там. В оригиналната кутия ли го получи? На мен ми се е случвало да не ми пратят гаранционна карта, но само от разни съмнителни магазини. По принцип гаранционната карта не върви заеднио с продукта тоест няма сериен номера който да си съвпада с този на продукта, но би трябвало да си е в кутията. Как седят нещата с това че го купуваш от САЩ а го ползаваш в Европа? Според мен гаранцията не важи в такива случаи и затова може да е била махната, но може и да греша!
Също поне тук в САЩ ти признават гаранцията ако имаш отигиналната белешка плюс гаранционната карта която си е едно листче.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот tu-134 » 01 Дек 2008 14:52

Понеже на мен ми оправиха апарата точно под гаранция нека поясна че Канон ми искаха само доказателство за покупка. Пратих им фактурата от когато купих апарата и те ми го оправиха без да питат други неща. И аз го купих от newegg :wink:
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Canon 40D - Error 99??

Мнениеот tu-134 » 31 Мар 2009 18:30

Днес проблема пак се появи :( . Само че този път беше малко по различно. Даде ми грешката но после ако изключа и включа апарата снима 2 кадъра преди пак да даде грешката. Вадих батерия, карта, обектив но не помогна. Накрая му "теглих едно коляно" :lol: и се оправи! Не мога да си го обясна. След един час пак ми даде грешка. Този път му ударих шамар и пак се оправи. :?: :?:
Незнам дали да го пращам пак да го оправят понеже сега работи но ето виж кой знае кога може пак да даде грешката. Какво мислите?
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Canon 40D - Error 99??

Мнениеот Airburner » 18 Май 2009 14:13

Здравей, кофти проблем. Лично моето мнение е да го пратиш пак за ремонт, обясни им че проблема не се проявява постоянно. В крайна сметка ако не могат да го оправят да го сменят. Това все пак не е стока от магазин за един лев. А и кофти номер ще бъде да ти засече точно когато не трябва, освен ако нямаш резервен под ръка. Другият вариянт е да започнеш да щракаш докато блокира тотално.
Airburner
най-спотър
 
Мнения: 256
Регистриран на: 21 Юни 2008 12:30

Re: Canon 40D - Error 99??

Мнениеот ATC man » 18 Май 2009 15:08

tu-134 написа:Днес проблема пак се появи :( . Само че този път беше малко по различно. Даде ми грешката но после ако изключа и включа апарата снима 2 кадъра преди пак да даде грешката. Вадих батерия, карта, обектив но не помогна. Накрая му "теглих едно коляно" :lol: и се оправи! Не мога да си го обясна. След един час пак ми даде грешка. Този път му ударих шамар и пак се оправи. :?: :?:
Незнам дали да го пращам пак да го оправят понеже сега работи но ето виж кой знае кога може пак да даде грешката. Какво мислите?


Абе аз викам да му хвърлиш един хубав бой и щом от едно коляно се оправя за малко след боя сигурно ще е като нов :lol:
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Canon 40D - Error 99??

Мнениеот tu-134 » 19 Май 2009 01:16

И аз така си мислих, да им го пратя сега въпреки че в момента няма грешка. Последните няколко седмици снима без проблеми обаче незнам кога и дали пак ще се появи. Лятото имам планове да снимам по разни места където ако даде грешка всичко се проваля. Не ми се праща на Канон ако те само ще го погледнат и пратят обратно защото не дава веднага грешката. Имам един резервен Никон D40 който никога не го ползвам а и нямам обективи за него освен нормалния 18-55.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Следваща

Назад към Фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron