Statement

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Statement

Мнениеот harrier » 15 Окт 2008 21:40

Скъпи приятели,

бих желал да обясня с две думи отношенията на екипа на сайта със списание АЕРО, тъй като в близките часове тяхното лого ще се появи на нашата заглавна страница и предполагам това може да породи пак някой спор.

Рекламирайки списанието ние изпълняваме част от устна договорка с неговия екип за взаимно сътрудничество:
1) Те публикуват снимки на фотографи, качващи снимки на нашия сайт.
2) Рубриката е съвместна, а нашето лого би трябвало също да се появи към нея.
3) Ние от своя страна слагаме техния банер на сайта.

Избирайки да работим със списанието ние даваме шанс на много от вас да бъдат публикувани, като същевременно стимулираме снимането на "интересни посетители" или "интересни събития". По този начин ние не "заемеме страна" защото конкуренцията е нормален процес, в който няма нищо лошо, а ние от своя страна сме независими и можем да избираме с кого да работим. В този случай не може да става дума за избор между двете списания, защото контакт с нас е потърсен само от екипа на Аеро.

Винаги сме отворени за нови идеи и сътрудничество. Ако имате въпроси и предложения - ние сме на разположение.

Поздрави
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Han Solo » 15 Окт 2008 22:50

Хммм, мисля че трябва преди публикуване на снимка от сайта в списанието да се прави задължителен контакт с автора на снимката за да няма после "хър-мър" ... съгласно правилата за качване на снимки на сайта които се изписват преди да излезе формата за качване:


Договор за използване на снимките добавяни в базата данни на BGSpotters.net

Обект на този договор са добавяните от вас в базата данни на BGSpotters.net снимки.

С този договор Вие се съгласявате да отстъпите на екипа на BGSpotters.net неизключителните права за ползване, за неограничен срок, на снимки добавени от Вас в базата данни по смисъла на чл. 36 от закона за авторското право и сродните му права. Той се счита за сключен след изпращането на всяка отделна снимка и важи за всяка поотделно.

Екипът на BGSpotters.net има право да показва, редактира и използва за лични рекламни нужди, както и за нуждите на свои бъдещи проекти, обектите на този договор. Снимките се използват с некомерсиална цел, но в случаите на реализирана печалба от тях, 50% от нея получава авторът на снимката, като възнаграждение по смисъла на чл. 36 от закона за авторското право и сродните му права.
Последна промяна Han Solo на 15 Окт 2008 22:50, променена общо 1 път
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 15 Окт 2008 23:32

Няма спор. Мисля, че Емо може в подробности да обясни каква е процедурата. В никакъв сличай не става дума за "взимане" на снимки.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Han Solo » 15 Окт 2008 23:54

Тони, мисълта ми беше че има доста хора които не четат внимателно условията или пък не надникват редовно във форума и биха могли да се изненадат като си видят снимките другаде
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 16 Окт 2008 00:09

Никой никъде няма да си види снимките без да знае предварително. За рубриката отговарям аз и останалите могат да потвърдят, че винаги се свързвам с тях с предложение за конкретна снимка за конкретна рубрика. Тъй като се държи на качествения печат винаги се изискват снимки с по-висока резолюция. Така че с авторските права проблеми няма.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот maxxim » 16 Окт 2008 21:43

На мен Аеро за сега много ми допада и приветствам това начинание.
maxxim
най-спотър
 
Мнения: 246
Регистриран на: 18 Дек 2003 23:48
Местоположение: София

Re: Statement

Мнениеот DinoZavrov » 19 Май 2009 23:18

"Промених" си аватара (цветовете). Сега той е по "канон" (така е записан в закона!!!)

За изобразяване на знамето, цветовете в16-тичен код са:

за бялото – FFFFFF;
за зеленото – 00966E;
за червеното – D62612.

Изображение
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia


Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта