Шуробаджанащина в РВД

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот stenk » 22 Май 2009 14:23

Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот ATC man » 22 Май 2009 14:25

Всеки с късмета си :? :?
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Дедо » 22 Май 2009 14:33

Роди ме мамо със късмет пък ме хвърли на смет!

Да не би някой да се учудва?
Аватар
Дедо
най-спотър
 
Мнения: 461
Регистриран на: 17 Фев 2009 10:57
Местоположение: Sofia

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот LZ-EZY » 22 Май 2009 14:59

Кажи бабо Good morning!

Според медиите :


Антон Джаджев, съпруг на Таня Генова-Джаджева, началник на правителствената информационна служба. Според публикациите той е бил назначен за зам-административен директор в РВД като "подарък за сватбата".

Сватбата на Антон Джаджев и Таня Генева е на 17 януари 2006 г.

През април 2006, тоест три месеца по-късно, Джаджев е назначен за заместник-генерален директор на РВД по административната част. Специално за него е разкрита нова щатна бройка, а в допълнение са обособени две дирекции, едната от които е новосъздадена.

През юли 2006 Джаджев предоставя микробуси на РВД за обслужване на 36-ото Европейско първенство по бокс в Пловдив.

На 5 февруари 2007 се провежда семинар на БСП за обновяване на социално-икономическата политика в Белмекен. Присъстват премиерът, министрите от БСП и депутатите от КБ. По разпореждане на Джаджев са предоставени микробуси на РВД за превоз на соцактива до Белмекен.

През 2008 РВС купува 20 нови автомобила за подмяна на автопарка, вкл. 2 броя луксозни джипове Волво (единият за негово ползване) на стойност 1.5 млн. лева. Тръжната процедура е спечелена от Мото-Пфое (Атанас Фурнаджиев - изпълнителен директор на Мото-Пфое, дългогодишен член на управата на БФС, откъдето се познават с Джаджев, син на управителя на почивната база на ДП РВД в Банско, кум на дъщерята на бившия генерален директор на РВД по времето на НДСв и сегашен директор на дирекция "Безопасност" - Цветан Дилов)

По разпореждане на Джаджев са предоставени редица автомобили да обслужват различни държавни служби. Твърди се, че един луксозен Форд Скорпио е даден на ДАНС, в него се возел един от зам. шефовете

По инициатива и със съгласието на Джаджев са назначени без конкурс и без временни доовори за тестване на годността на кандидата, някои от тях на ръководни длъжности: синовете на Камен Ситнилски (прокурор), Стамен Стаменов (бивш министър на транспорта от БСП), дъщерята на Юнал Лютфи (депутат), внука на Станко Тодоров и др.

Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Започва да личи - идат избори

Мнениеот Q23 » 22 Май 2009 15:13

Работата е ясна - с наближаването на изборите плюенето се засилва.
:rolleyes:
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот slice » 22 Май 2009 15:46

– племенницата на зам.-министъра на здравеопазването Емил Райнов и други.


Това не е политическо. Райнов преди да стане зам. министър дойде от авиационните среди (КАМО)
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот stenk » 22 Май 2009 15:48

Koгато фактите говорят...
Навързани са като свински черва , както впрочем е навсякъде де :lol:

Също ми е ясно , че след изборите ще уволнят тези и ще назначат техните си близки и роднини.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Започва да личи - идат избори

Мнениеот merlin » 22 Май 2009 16:07

Q23 написа:Работата е ясна - с наближаването на изборите плюенето се засилва.
:rolleyes:


Защо да е плюене?!

В България няма много журналисти, които правят разследваща журналистика... Да си мълчим ли всеки път, когато с пари на държавата се хранят партии??? Наскоро бях в българско консулство във Виена, а там знаете ли колко "баджанаци" има... да ама не отговарят за сигурността на толкова хора, колкото РВД. Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Big G » 22 Май 2009 16:29

Е, и??? Откриха Америка. Та РВД си е било винаги подслон за роднини на властимащите на всички нива. Ако са само тези цитираните, ОК, да ама не :oops: Джаджев бил виновен. Дрън,дрън. Много е готин (не ми е никакъв :) . Ако не е Джаджев, ще е Баджев или Гаджев примерно. Това просто е БЪЛГАРИЯ. И РВД затова е 1200 души вместо 800.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот Q23 » 22 Май 2009 19:04

stenk написа:Koгато фактите говорят...
Навързани са като свински черва , както впрочем е навсякъде де :lol:

Също ми е ясно , че след изборите ще уволнят тези и ще назначат техните си близки и роднини.


Не си прав, ще назначат И техните ... никого няма да уволняват.
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Започва да личи - идат избори

Мнениеот Q23 » 22 Май 2009 19:19

merlin написа:
Q23 написа:Работата е ясна - с наближаването на изборите плюенето се засилва.
:rolleyes:


Защо да е плюене?!

В България няма много журналисти, които правят разследваща журналистика... Да си мълчим ли всеки път, когато с пари на държавата се хранят партии??? Наскоро бях в българско консулство във Виена, а там знаете ли колко "баджанаци" има... да ама не отговарят за сигурността на толкова хора, колкото РВД. Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil:


Не коментирам описаното, споделям натрапчивото си впечатление, че винаги преди и след избори, докато бъдат задоволени разни интереси, РВД става фокус на внимание на журналистите. После настъпва спокойствие - поне до времето на следващото политическо вълнение. Много се набива на очи.

Прост пример за плюене - писано е : 20 нови автомобила за подмяна на автопарка, вкл. 2 броя луксозни джипове Волво (единият за негово ползване) на стойност 1.5 млн. лева. Тук 1 500 000 лева е за ВСИЧКИ автомобили - леки, пикапи, бусове и джипове. На което виждам коментар: Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil: За мен това е явно изкривяване на факти в посока създаване на негативно настроение. В този конкретен случай - предполагам неумишлено :D :oops: Просто се получава, нали.
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Започва да личи - идат избори

Мнениеот merlin » 22 Май 2009 21:02

Q23 написа:
merlin написа:
Q23 написа:Работата е ясна - с наближаването на изборите плюенето се засилва.
:rolleyes:


Защо да е плюене?!

В България няма много журналисти, които правят разследваща журналистика... Да си мълчим ли всеки път, когато с пари на държавата се хранят партии??? Наскоро бях в българско консулство във Виена, а там знаете ли колко "баджанаци" има... да ама не отговарят за сигурността на толкова хора, колкото РВД. Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil:


Не коментирам описаното, споделям натрапчивото си впечатление, че винаги преди и след избори, докато бъдат задоволени разни интереси, РВД става фокус на внимание на журналистите. После настъпва спокойствие - поне до времето на следващото политическо вълнение. Много се набива на очи.

Прост пример за плюене - писано е : 20 нови автомобила за подмяна на автопарка, вкл. 2 броя луксозни джипове Волво (единият за негово ползване) на стойност 1.5 млн. лева. Тук 1 500 000 лева е за ВСИЧКИ автомобили - леки, пикапи, бусове и джипове. На което виждам коментар: Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil: За мен това е явно изкривяване на факти в посока създаване на негативно настроение. В този конкретен случай - предполагам неумишлено :D :oops: Просто се получава, нали.


Мне, имах предвид че са карали с тези 1,5 млн БСП на лагер в Белмекен... А и двата джипа, мисля струват към 300 000лв. Какво ще му стане на другаря ако се вози и той във Форд Мондео? Това имах предвид.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Започва да личи - идат избори

Мнениеот Q23 » 22 Май 2009 21:17

merlin написа:Мне, имах предвид че са карали с тези 1,5 млн БСП на лагер в Белмекен... А и двата джипа, мисля струват към 300 000лв. Какво ще му стане на другаря ако се вози и той във Форд Мондео? Това имах предвид.


Разбирам. Ето, тук във форума можем да дискутираме мнения и да стигнем до яснота на позициите. Друго е, когато журналисти изливат в медиите съдържание, по което няма как да се чуят и други гледни точки. Понякога и леко разместени или неточни думи са достатъчни, за да формират негативно отношение. Обикновено по подразбиране приемаме като по-вярна негативната информация. :D
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Шуробаджанащина в РВД

Мнениеот LZ-EZY » 22 Май 2009 21:32

Ама нищо негативно... Аз съм само леко обиден, че на Камен Ситнилски и аз съм братовчед, а не съм назначен в РВД...
:axe: :lol:
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Започва да личи - идат избори

Мнениеот ATC » 23 Май 2009 19:31

Q23 написа:
merlin написа:
Q23 написа:Работата е ясна - с наближаването на изборите плюенето се засилва.
:rolleyes:


Защо да е плюене?!

В България няма много журналисти, които правят разследваща журналистика... Да си мълчим ли всеки път, когато с пари на държавата се хранят партии??? Наскоро бях в българско консулство във Виена, а там знаете ли колко "баджанаци" има... да ама не отговарят за сигурността на толкова хора, колкото РВД. Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil:


Не коментирам описаното, споделям натрапчивото си впечатление, че винаги преди и след избори, докато бъдат задоволени разни интереси, РВД става фокус на внимание на журналистите. После настъпва спокойствие - поне до времето на следващото политическо вълнение. Много се набива на очи.

Прост пример за плюене - писано е : 20 нови автомобила за подмяна на автопарка, вкл. 2 броя луксозни джипове Волво (единият за негово ползване) на стойност 1.5 млн. лева. Тук 1 500 000 лева е за ВСИЧКИ автомобили - леки, пикапи, бусове и джипове. На което виждам коментар: Тези 1,5 млн. да ги бяха дали за апаратура или обучение на персонала, не за джипове. :evil: За мен това е явно изкривяване на факти в посока създаване на негативно настроение. В този конкретен случай - предполагам неумишлено :D :oops: Просто се получава, нали.

Обновява се автопарка,бяха продадени на търг всички стари автомобили Додж,Ленд Ровър(няколко от които бяха дадени безвъзмездно на полицията от както са купени) и т.н. Въпроса е ,че явно процедурата не е протекла както пише в закона,ама нали знаете закони бол ама няма кой да ги прилага.... Иначе 5 човека на 1500 капка в морето ,не че няма и други,особено в както тези в неоперативния персонал на РВД
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Следваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron