Le Bourget 2009

Le Bourget 2009

Мнениеот Jair » 22 Юни 2009 16:24

Изображение

След ставане в тъмни зори, сравнително нормално пътуване и уникално задръстване на 5км от бурже пристигаме там около 12:00 на обяд, вместо планираните 9:30. Това за съжаление твърде много отрязва времето за гледане на статичните самолети и изложеното в залите, но пък като попаднеш на такова място си малко като циганче в сладкарница - не знаеш накъде да обърнеш поглед и на какво да отделиш повече внимание :)

По същество:

Входа по време на един от трите дена, в които и простосмъртни могат да влизат на изложението:
Изображение

Изложбените зали отвън:
Изображение

Изображение

Изображение

Mirage MF2000. До повечето самолети имаше достъп след прилична опашка, но след закъснението нямахме време за такива неща - скоро започваха полетите.
Изображение

Rafale
Изображение

Малко композитни представители на леката авиация:
Изображение

Изображение

Изображение

Push rotor:
Изображение

Новият LearJet(ако не се лъжа)
Изображение

Изображение

Полетите бяха вече започнали(този ден общо около 5 часа), с този ретро изпълнител:
Изображение

И един доста усукващ се хеликоптер:
Изображение

Airbus A300, ZeroG - много интересна окраска :)
Изображение

Eurofighter Typhoon
Изображение

Ariane 5
Изображение

Lockheed Constellation, за съжаление не можахме да го видим в полет. Летял е в по-ранните дни.
Изображение

Изображение

Изображение

ретро А320 на Air France
Изображение

А ето го и него, една от двете основни причини да искам да отида на това изложение...другата малко по-късно :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

C-17 Globemaster III

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Sukhoi Superjet
Изображение

Изображение

Изображение

AWACS прави леко снижение и след това заминава пак нависоко по негови си дела :)
Изображение

DC3
Изображение

Catalina
Изображение

Изображение

B-25 Mitchell
Изображение

Eurofighter
Изображение

Изображение

Изображение

C-27J Spartan
Изображение

Изображение

Super Hornet
Изображение

Изображение

Hercules
Изображение

Изображение

Жандармеристите нонстоп щъкаха нагоре-надолу :)
Изображение

Rafale
Изображение

Изображение

Разликата в мащаба, която последва е огромна...особено като 3 часа си гледал дребни изтребителчета, ретро самолетчета и т.н. През цялото време полетите бяха съпровождани от леко дразнеща(според мен) музика, защото предпочитам да слушам звука на двигателите, дори да съм фен на AC/DC...макар че песничките бяха удачно подбрани, особено съветската която звучеше по време на полета на един Як :) Отплеснах се, мисълта ми беше че при следващия полет, звучеше класическа симфония и едва ли има по-подходящо озвучение за тази чудовищна грация. Невероятно е усещането такъв самолет да излита на има няма 100-ина метра от теб:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Patrouille de France с Alpha Jet. Изключително стегнато и стройно летене:
Изображение

Изображение

Изображение

Junkers Ju-52
Изображение

Mirage III. Оказа се, че точно на този самолет може да се лети и частно след съответното заплащане.
Изображение

Flying Fortress
Изображение

Изображение

Изображение

F-35JSF
Изображение

Времето беше мрачничко, съпроводено и от малко дъждец отвреме навреме, а и снимам със сапунерка. Знам че има поне още един форумец присъствал и се надявам да се включи с доста по-качествени снимки на тези и на останалите интересни посетители, с които шоуто преливаше. Но каквито и да са снимките такова нещо трябва да се види на живо!

Следва продължение и със втората основна причина да искам да посетя шоуто...
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Jair » 22 Юни 2009 16:28

Ето малко снимки и от втората основна причина да искам да посетя Бурже. За съжаление осветлението в залата хич не беше добро, многото фирми се бяха разпростряли доооста повече отколкото им се полага според мен, поради тези причини в залата нямаше една точка, от която да могат да станат читави снимки на негово величество Конкорда. За капак на всичко и за броени минути изпуснахме последната обиколка и не успяхме да видим интериора.

В залата има два конкорда, единия е първия прототип, а другия е F-BTSD - най-близкия до летателен статус конкорд. Т.е. ако някой има излишни за трошене няколко милиона долара, с които да се вдигне конкорд във въздуха за един полет това може би ще е избрания самолет.

Изображение

Изображение

Ето ме и мен, гордо изпружил се пред двата конкорда:)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Конкорда всъщност е доста по-заоблен, отколкото изглежда отстрани...което е нормално след като всички свръхзвукови трябва да са конструирани според "area rule", но все пак досега го бях гледал само на снимка и бях останал с впечатлението че е доста ръбат.
Изображение

Изображение

Как да не ги намразиш тия фирми, с тъпите им реклами?
Изображение

Изображение

Ето и още малко снимки от тук от там на път към изхода.

Eurocopter
Изображение

A380 nacelle
Изображение

Макет на А350
Изображение

Изображение

Изображение

GEnx за 787/Dreamliner и 747-8
Изображение

Изображение

Толкова от мен :)
Последна промяна Jair на 25 Юни 2009 20:35, променена общо 1 път
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот ATC man » 22 Юни 2009 17:38

БРАВО БРАВО БРАВО :smt023 :smt023 :smt023 :smt023


А франкофоните добри хора ли са? :wink:

И аз съм голям фен на AC/DC и ето това е прекрасно клипче http://www.youtube.com/watch?v=-f1cwycSWq0 според мен де
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот LZ-EZY » 22 Юни 2009 17:42

ATC man написа:А франкофоните добри хора ли са? :wink:


Аз като франкофон се смятам за такъв, за французите ако питаш зависи какво разбираш от добри... :-D :-D
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот ATC man » 22 Юни 2009 17:43

LZ-EZY написа:
ATC man написа:А франкофоните добри хора ли са? :wink:


Аз като франкофон се смятам за такъв, за французите ако питаш зависи какво разбираш от добри... :-D :-D


Искам да кажа наивни ли са приятелски настройни ли са това имам предвид :mrgreen:
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Делян » 22 Юни 2009 18:44

Dassault Falcon F2000
Изображение
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Raptor » 22 Юни 2009 19:01

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

Супер е! :D
Аватар
Raptor
спотър
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Апр 2009 16:16
Местоположение: Враца

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Dreamliner » 22 Юни 2009 23:48

И аз съм фен на AC/DC, но бих предпочел ревът на двигателите... :)

Снимките са супер ;-) :!: За мен едната причина да отида също би бил А380 - засега съм го виждал само на LHR, и то от много далеч... Но дано 2011 се добера до Бурже, защото от 2007 още исках да отида, но все нещо ме спира. След две години може би вече ще съм напълно "озвучен" на френски и ще го комбинирам с екскурзия до Париж...

Поздрави
Dreamliner
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Jair » 23 Юни 2009 02:48

ATC man написа:А франкофоните добри хора ли са? :wink:


От малкия ми престой в Париж и Франция като цяло не съм имал никакви проблеми, имай предвид че шоуто е международно събитие така че се съмнявам там да има много типични французи :)

Делян написа:Dassault Falcon F2000

Мерси, до последно си мислех че е някой Dassault, но после един бързо търсене в гугъл ме оплете, лиърджетовете са ми избягали от фотото по трасето :)
Dreamliner написа:И аз съм фен на AC/DC, но бих предпочел ревът на двигателите... :)

Снимките са супер ;-) :!: За мен едната причина да отида също би бил А380 - засега съм го виждал само на LHR, и то от много далеч... Но дано 2011 се добера до Бурже, защото от 2007 още исках да отида, но все нещо ме спира. След две години може би вече ще съм напълно "озвучен" на френски и ще го комбинирам с екскурзия до Париж...

Поздрави
Dreamliner


Самолета е уникален, особено в полет както отбелязах. Пожелавам ти 2010 във Фарнбъро, аз от сега правя планове за там :) А иначе утре съм на концерт на AC/DC в Амстердам :)

Благодаря на на всички.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Nine » 23 Юни 2009 13:41

Страхотни снимки, браво! Сигурно е било вълнуващо преживяване :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Pilot737 » 23 Юни 2009 17:41

Другият съфорумец, присъствал на изложението в момента си качва снимките от 5-те карти на компютъра :-D След като приключа и извърша задължителната постснимачна обработка ще направя МАЩАБНО включване :wink: Надявам се да сте търпеливи :P
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Re: Le Bourget 2009

Мнениеот Jair » 25 Юни 2009 20:38

Добавих още малко снимки във втория пост, докато чакаме количественото и качествено включване на Pilot737 :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта