Терем-Летец

Форум за всичко извън авиацията.

Терем-Летец

Мнениеот Делян » 09 Ное 2009 14:16

Kакво става с тези хора?
Преди време ми хрумна гениалната идея да пратя един мейл на президента на Сикорски и да го питам какво мисли по въпроса за закупуването на една компания за подръжка на хеликоптери за да се завърши започнатото с PZL в Полша с покупката на компания за подържане на тези машини само че в България.
Оказа се че той ми е прочел мейла и не само това но ми е писал, че не смята най-старата държава в Европа за важен пазар, но същевремено ми препрати мейла на така нареченият отдел "Корпоративна Стратегия". И сега те искат да им направя малка презентация въпреки че и те не вярвали Терем да бил подходящ за Сикорски.
Ако имате някаква "вътрешна" информация за Терем-Летеца, моля споделете я тук за да мога да сглобя една малка презентациика и да им докажа колко необходим би бил Терем-Летеца на Сикорски.
За PZL Сикорски плати $84 милиона.
Благодаря предварително.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот грозев » 09 Ное 2009 15:03

ТЕРЕМ "Летец" са почти приватизирани.
грозев
спотър
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Фев 2009 00:22

Re: Терем-Летец

Мнениеот merlin » 09 Ное 2009 15:08

Деляне, ти направо от един патриотизъм ще направиш сделката на века в българската авиация. :wink:
Терем Летец не беше ли продаден на Цеко Минев и Ко.? Ако това наистина е станало, едва ли ще имат Сикорски шанс и това го мисля сериозно, защото такива фирми в България винаги се продават с "конкурс" на правилните хора, справка- всички военни сделки последните 10 години.
В АЕРО имаше доста материали за Терем Летец, обърни се към тяхния форум.
Успех.

ПП: Даже са ме изпреварили...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 09 Ное 2009 16:07

значи не са си ъпдейтвали сайта!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот harrier » 09 Ное 2009 17:31

Деляне, не искам да те разколебавам, но на шефа и на тези от corporate strategy не е зле да им обясниш, че в България и будка за вестници да иска да вземе човек, трябва да си отдели средства за "лобизъм". Това не е най-страшното, нито е валидно само за България, но едва ли целта ще си струва средствата.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 09 Ное 2009 17:57

PZL знаеш ли каква барака беше преди Сикорски? фабриката изгеждаше като Кремиковци а самото производство беше, не знам да ли е имало такова всъщност. Сега работи на пълни обороти и дори прилича на авиационен завод. просто някой трябва да ги хване и да ги стегне, но и да докаже че инвестицията се връща все пак!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот Matt » 09 Ное 2009 18:09

Терем Летец наистина е "почти" приватизиран. Процедурата тече от няколко години и е много късно нов играч да влиза в нея, освен ако новото правителство не реши да я прекрати и започне нова такава.
Това обаче изглежда нереалистично и би било неразумно, предвид текущата ситуация на пазара.


П.П. Не коментирам качеството на участниците в текущата процедура
Matt
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2009 18:50

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 16 Ное 2009 22:53

малко ъпдейт, направих една малка презентацийка на директорът на отдел "Мergers & Аcquisitions" и може да се каже че му хареса и ме препрати към един друг директор, който пък се занимава специално с MRО (Мaintenance Repair Overhaul) и сега чакам да ми отговори. По принцип интересът сега е към Индия, Китай, Корея, Турция и Тайван, но аз настоях за това че в Европа няма такъв център с изключение на конкуренцията. по принцип той си беше запознат с нещата, но му направи впечатление че има Lufthansa Technik и аз му казах, че може да се направи един MRO cluster както се казва тук.
има си малка вероятност да се задвижат нещата по въпроса. номера е да докажа че не става дума само за България, но и за региона и дори Европа за което трябва да потърся още информация за БВП, списък на военни и цивилни хеликоптери, военни разходи от бюджета за всички страни от региона и т.н.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 18 Ное 2009 21:10

Някой да знае от къде мога да намеря информация за броя на хеликоптерите в България, съседите и дори Европа?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 23 Ное 2009 16:50

Да си отговоря сам тогава, след доста претърсване открих това:
http://www.aviationweek.com/aw/sourcebo ... elName=pro
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот HORNISE » 23 Ное 2009 16:52

Деляне, инициативата ти е похвална. Според мен можеш да намериш по-сериозна подкрепа от екипа на АЕРО.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 23 Ное 2009 22:51

може да се допитам и до тях, за сега съм си написал домашното като съм пратил две презентации с всякаква официална информация която може да се намери в интернет не само за Терем, но и за БВП, растеж, военни разходи, военни хеликоптери не само в България, но и в региона.
Остава сега "ръководството" наистина да се заинтересува защото наистина Терем не е за изпускане и съм сигурен, че някога все някой (става дума за сериозна компания от индустрията) ще го купи дори и да не е Сикорски. Просто пазара се променя така, че сега ако сега една компания не ти изглежда изгодна, след време ще се чудиш защо не си я купил. И това съм го виждал лично когато преди време Сикорски започна да купува компаниики които на пръв поглед изглеждаха, че само се хвърлят пари на вятъра а сега тези същите компании работят перфекто.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот Делян » 06 Авг 2015 21:27

Изображение

Случайно или не, но точно на Преображение (при това с лек, освежаващ дъжд) на летище Лесново край София бе представен първия ултралек самолет Skyleader SL600, регистриран в България. Той е произведен във фабриката за летателни апарати Jihlavan Airplanes, Чехия, със съдействието на специалисти от българската компания Aircraft Construction Service.

Това е двуместен самолет, долноплощник, с трапецовидно крило, триопорен прибираем носов колесник и балистична парашутна система (при проблем парашутира целият самолет, а не само пасажерите). Конструкцията е изцяло металическа, с центроплан, двунадлъжниково крило и еднонадлъжников стабилизатор.

Skyleader SL600 пристига от Чехия до София (1100 км) за по-малко от 5 часа и само с 90 литра бензин А95 и едно междинно кацане в Белград.

Кабината е просторна, с отличен обзор и вентиалция. Седалките са регулируеми и с възможност за вентилация. Багажното отделение има товароносимост 30 кг. Всичко това, заедно с автопилота (авиониката е на фирма Dynon), гарантира изключителен комфорт на екипажа.

Skyleader SL600 може да бъде видян в Пловдив на 8 и 9 август по време на изложението, посветено на 100 години самолетостроене в България.

Голямото предимство на машината е, че има сертификат не само за Европейския Съюз, но и за много други страни като САЩ, ЮАР, Русия, Китай и др. Досега от този модел са произведени 270 самолета.

Цената на самолета е от 95 000 евро (с аналогови уреди) до 160 000, когато е с дигитално оборудване от най-висок клас.

В завод „Терем-Летец” във Враждебна започва производство на три самолета Skyleader 600. Първият ще бъде готов след два месеца.


http://m.btvnovinite.bg/gallery/lifesty ... enzin.html
Последна промяна Делян на 07 Авг 2015 16:35, променена общо 1 път
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Терем-Летец

Мнениеот concorde » 07 Авг 2015 09:22

В момента лети на път за Пловдив , а по същото време още 2 самолета от този тип идват за утрешното представяне тук .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта